Галузеві МВА програми в Україні

MBA традиційно відома як загальний ступінь у сфері управління, але ця тенденція починає змінюватися, тому що студенти шукають нові конкурентні переваги на ринку праці

Галузеві МВА програми в Україні

Сьогодні все частіше слухачі МВА програм шукають спеціалізацію в певній галузі. І одна з причин, чому ніша спеціалізованих програм МВА стає все більш популярною, полягає в тому, що такі програми можуть прискорити кар'єрний шлях студента.

Зі свого боку бізнес-школи намагаються диференціювати свої програми на переповненому ринку класичних програм МВА для залучення нових студентів. Якщо програмою передбачено дослідження якої-небудь теми, вивчення якої неможливо на інших програмах МВА, то вона автоматично стає привабливішою для певного кола студентів.

Також, спеціалізовані програми МВА допомагають розширити розуміння певної сфери через стажування у профільних компаніях та тематичні дослідження, що орієнтовані на бізнес-завдання конкретного сектора. Не варто забувати і про ділові контакти в галузі, що цікавить студента, які неминуче виникають під час навчання на спеціалізованій програмі МВА.

     

Світові тенденції свідчать, що попит на спеціалізовані програми МВА зростає. За даними асоціації AACSB, отриманими на основі дослідження 419 бізнес-шкіл по всьому світу, за останні п'ять років кількість пропонованих загальних програм МВА скоротилася приблизно на 2 відсотки. У той же час, кількість пропонованих школами спеціалізованих програм MBA зросла на 11 відсотків.

Бізнес-школи України також поступово розширюють свій перелік спеціалізованих програм. Останнім часом з'явилися такі програми як МВА в IT-менеджменті, медицині, логістиці або електроенергетиці, не кажучи вже про існування більш усталених програм - у сфері фінансів чи управління персоналом.

«МВА в IT-менеджменті»

Нова програма бізнес-школи МІМ-Київ «МВА в IT-менеджменті», яка стартувала в жовтні 2011 року, привернула увагу IТ-директорів провідних компаній України. На думку президента бізнес-школи Ірини Тихомирової, ІТ-складова перетворилася в один з ключових факторів успіху в бізнесі і фахівці в цій галузі повинні мати відповідну підготовку. «ІТ-менеджер настільки впливає на бізнес, що він просто зобов'язаний приймати стратегічні рішення, і на програмі "МВА в ІТ-менеджменті "ми вчимо його це робити", - пояснила президент МІМ-Київ під час відкриття програми. На думку творців програми - це системна бізнес-освіта, яка дасть IТ-директорам цілісне бачення бізнесу, допоможе ефективно впроваджувати управлінські рішення, спрямовані на розвиток IТ-інфраструктури компанії, сформує у них розуміння динаміки бізнесу в нових ринкових умовах.

 • Тривалість програми: 2 роки.
 • Вартість навчання: 96 000 грн та 7 500 у.о. - Витрати на закордонне стажування.
 • Сторінка програми: http://www.mim.kiev.ua/

«МВА в електроенергетиці»

Цю програму, створену за підтримки Інституту електродинаміки НАН України, пропонує школа бізнесу КІБІТ. Структура та зміст блоків програми включають основні питання теоретичної і практичної підготовки, так, щоб сформувати широкий економічний світогляд слухачів разом з глибокими спеціальними знаннями, які потрібні керівникам. У програмі передбачено вивчення передового світового досвіду менеджменту щодо потреб сучасної української економіки.

 • Тривалість програми: 18 місяців.
 • Вартість навчання: 74 800 грн. Стажування оплачується окремо.
 • Сторінка програми http://kibit.com.ua/ru/mba-energy/

«MBA в медичному бізнесі»

Цю програму пропонує бізнес-школа МІМ-Київ у партнерстві з Центром медичного права. Слухачі отримують можливість опанувати всім спектром універсальних управлінських компетенцій, а також удосконалити і систематизувати специфічні знання та навички, необхідні в управлінні саме медичною сферою. Програма МВА в медичному бізнесі розрахована на власників і топ-менеджерів приватних лікувальних закладів; санаторіїв, реабілітаційних і косметичних клінік, SPA-комплексів; діагностичних центрів, медичних лабораторій; головних лікарів, завідувачів відділень бюджетних лікувальних установ; власників і топ-менеджерів фармацевтичних підприємств, компаній з виробництва та продажу медичного обладнання; керівників органів державного управління в галузі охорони здоров'я.

 • Тривалість навчання: 15 місяців.
 • Вартість навчання: 96 000 грн та 3 600 у.о. - Витрати на закордонне стажування.
 • Сторінка програми: http://www.mim.kiev.ua/

«MBA в логістиці»

Пропонована Київською бізнес-школою програма, пов'язує навчальну діяльність в єдине ціле за рахунок індивідуального проектного завдання, яке дається кожному учаснику та направлено на виявлення і вирішення обраної слухачем проблеми. При цьому вітається концентрація учасника на власних проектах, вирішення, насамперед, проблем свого бізнесу. В процесі навчання викладачі використовують такі інструменти навчального процесу як кейси, практичні завдання, тести, зустрічі із запрошеними спікерами, а також надання учасникам експертної думки викладачів.

 • Тривалість навчання: 16 місяців.
 • Вартість навчання: 81 000 грн.
 • Сторінка програми: http://kbs.kiev.ua/

Освіта.ua
23.11.2011