Чотири MBA-програми для кар’єри в мистецтві

Уміння рахувати, аналітичні навички, гостре відчуття бізнесу та підприємницька ініціатива – усе це атрибути, що традиційно асоціюються з випускниками бізнес-шкіл. Але як щодо дизайнерського чуття, мистецького смаку та знань у сфері культури? Чи може MBA-програма розвинути їх?

Чотири MBA-програми для кар’єри в мистецтві

Так… дехто впевнений, що може. Зростаюча важливість адміністративних та бізнесових навичок, що навіюється навіть тим, хто хоче збудувати кар’єру у творчих галузях, як, наприклад, мистецтво, мода чи сфера розваг, призвела до виникнення MBA-програм з міждисциплінарним ухилом, які можуть виховати менеджерський талант до роботи у цих галузях.

Поки дехто пропонує трирічні подвійні MBA-MFA/MBA-MA програми, інші презентують дворічні програми, що є комбінацією основних та вибірних курсів, які поєднують знання з менеджменту та аспекти мистецтва і дизайну. Розглянемо чотири кращих програми, які пропонують управлінську освіту для, людей, що хочуть зробити кар’єру у творчих сферах.

Університет Нью-Йорку: MBA-MFA

Хочете знімати кіно та робити його життєздатним? Тоді ця програма для вас.

Об’єднаний ступінь MBA/MFA – результат співпраці двох програм світового рівня: Стернської школи бізнесу Нью-Йоркського університету та Канбарського інституту фільмів та телебачення Школи мистецтв Тіч.

Трирічна програма призначена для того, щоб проламати стіну між "креативщиками" та "людьми в костюмах", та допомогти професіоналам, які працюють у сфері розваг, орієнтуватися у сучасному світі фінансів та кіноіндустрії, який постійно змінюється.

Студенти мають бути зараховані обома школами, відповідати вступним вимогам та проводити половину свого часу на кожному з напрямів. Крім того, студентів залучають до процесу створення фільмів, а багато хто проходить інтернатуру у цій сфері ще під час навчання.

Однак, вступити на програму досить складно: як передає журнал "Variety", зі ста аплікантів, що кожного року, починаючи з відкриття програми у 2008 році, намагаються вступити, Нью-Йоркський університет зараховує чотирьох студентів на рік. У перспективі цю кількість хочуть збільшити до шести студентів.

Каліфорнійський коледж мистецтв: MBA-програма "Стратегія дизайну"

Дворічна програма "Стратегія дизайну", розрахована на студентів з високою мотивацією, "що люблять бути першопроходцями та зацікавлені у співпраці та істотних змінах у світі".

Навчальний план передбачає поєднання знань у галузі системного мислення, дизайну, фінансів, підприємництва та лідерства у цілісну стратегічну систему, що сприятиме формуванню інноваційних лідерів, які б у майбутньому могли працювати у всіх сферах бізнесу, як традиційних для випускників MBA-програм, так і більш творчих .

Програма навчає студентів не лише створювати інноваційні продукти чи служби, а що важливіше, допомагати організаціям розвивати нові моделі ведення бізнесу на майбутнє. Кожного семестру, студенти займаються вдосконаленням індивідуальних та групових рішень різноманітних економічних та соціальних завдань, використовуючи техніки дизайну, створення прототипів, критичний аналіз та ітерацію, на рівні з інструментами бізнес-аналітики.

Програма MBA "Стратегія дизайну" має майданчик у студії Сан-Франциського кампусу Каліфорнійського коледжу, де зберігаються усі її національно-відомі проекти у сфері дизайну та архітектури. Студенти мають доступ до майстерень по роботі з деревом та металом, студій зі створення моделей та прототипів (включаючи технологію швидкого та 3-D прототипування).

Вісконсінська бізнес-школа: MBA-програма "Управління мистецтвом"

Заснований у 1969 році Центр управління мистецтвом Больца – один зі спеціалізованих центрів Вісконсінської бізнес-школи – уже четверте десятиліття готує спеціалістів з управління мистецьким та культурним сегментом. Центр поєднує увагу до інтенсивного вивчення бізнес-дисциплін: теорії та практичного застосування, з глибоким та динамічним дослідженням цільового менеджменту.

Враховуючи, що бізнес, пов’язаний з мистецтвом, має багато проявів, варто зазначити, що у Вісконсінській бізнес-школі роблять особливий акцент на неприбуткові та громадські організації. Такий бізнес отримує дохід, що складається з двох частин: заробленого прибутку (наприклад, від продажу квитків) та пожертвувань, які покривають справжню вартість роботи.

Неприбуткові мистецькі та культурні організації здійснюють свою місію у маленьких та великих містах використовуючи різні заклади: від театрів до скульптурних садів, від музеїв до центрів мистецтва, від радіо до онлайн ресурсів.

MBA-програма "Управління мистецтвом" готує студентів до лідерства у цьому сегменті. Випускники отримують такі посади як, наприклад, "Директор музейної служби, Музей азіатського мистецтва, Сан Франциско" або "Менеджер, Центр виконавчих видів мистецтва імені Кеннеді".

Університет Карнегі-Мелон – Магістр з арт-менеджменту

Власне, технічно це не MBA-програма, але, все ж таки, одна з перших програм, що поєднують теорію фінансів та маркетингу з практичним досвідом, щоб підготувати студентів до управління у прибуткових та неприбуткових сферах мистецтва.

Пропонована Коледжем Хайнца університету Карнегі-Мелон магістерська програма – це ідеальний мікс теорії та реального досвіду. "Future Tenant", мистецький майданчик у діловому центрі Пітсбурга слугує робочою майстернею для втілення у життя студентами знань, отриманих у аудиторії.

Паралельно до ступеня магістра з арт-менеджменту, студенти можуть отримати диплом юриста Школи юристів Пітсбургського університету чи диплом програми "Інновації та організації в культурі та мистецтві" Болонського університету, що знаходиться в Італії.

Випускники тримують роботу як у мистецьких чи культурних організаціях, так і у агентствах, що так чи інакше пов’язані з цією галуззю.

Серед визначних рекрутерів, що беруть на роботу магістрів з арт-менеджменту, - Бруклінська академія музики, Чикагський театр імені Шекспіра, Національна галерея, Нью-йоркська філармонія, а також прибуткові організації як, наприклад, Гільдія концертних артистів.

Освіта.ua
22.02.2011