Бізнес-школи Британії та Франції найкращі в 2014

Рейтинг MBA від FT: бізнес-школи Великобританії та Франції домінують в Європі в 2014 році

Бізнес-школи Британії та Франції найкращі в 2014

Великобританія і Франція є локомотивами європейської бізнес-освіти. Про це свідчить рейтинг, опублікований Financial Times (FT) наприкінці 2014 року.

У цьому рейтингу, який об’єднав дані європейських шкіл, які пропонують навчання за програмою full-time MBA (у форматі стаціонарного денного навчання), Executive MBA (EMBA - програми, орієнтовані на керівників вищої ланки) і магістра менеджменту (MiM), близько 50% європейських шкіл названих найкращими знаходяться або у Великобританії (20), або у Франції (19).

США традиційно посіли вершину списку глобальних програм, але є ознаки того, що деякі європейські регіони стають центрами навчання MBA та інших програм менеджменту, які можуть конкурувати з Північною Америкою.

London Business School (LBS) очолила рейтинг FT, обігнавши іспанську IE Business School і французьку HEC Paris завдяки своїм програмам. Примітно, що full-time MBA Лондонської школи також посідає перше місце в Європі в окремо взятому від інших курсів рейтингу.

LBS вийшла на перше місце, бо всі її програми мали високі показники, оскільки її випускники досягали своїх кар’єрних цілей.

Середня зарплата випускників усіх європейських шкіл через три роки після випуску становить від $ 143 000 для випускників EMBA до $ 123 000 для випускників full-time MBA. Випускники французьких програм МВА і швейцарських EMBA отримують найбільші чеки, із середнім доходом в розмірі $ 137 000 і $ 166 000 відповідно.

Випускники програм MiM, які часто мали попередній досвід, в середньому мають дохід в $ 54 000. Ті, хто закінчили іспанські та німецькі програми MiM, отримують також високі зарплати в розмірі $ 70 000 в середньому через три роки після закінчення бізнес-шкіл.

HEC Paris посіла друге місце, хоча ця французька бізнес-школа перевершила LBS в усіх рейтингах, окрім програми MBA.

Вона не стала першою частково через те, що брала участь в рейтингу MBA як одна третина від TRIUM - програми EMBA, розділеної між трьома різними школами, за яку вони отримують пропорційну кількість балів.

Дані рейтингу дещо обмежені, тому що тільки школи, які брали участь у всіх п’яти оціночних категоріях (всього дев’ять із списку в 80 шкіл) мають право на повний бал. Тим не менш, він дає уявлення про рівень школи, що стає все більш і більш важливо, оскільки бізнес-школи збільшують кількість програм у своїх портфоліо у зв’язку з «напливом» коротких програм у форматах онлайн, дистанційного і гнучкого навчання.

Cambridge Judge Business School у Великобританії показала найкраще зростання в рейтингу цього року, піднявшись відразу на 19-е з 29-го місця. Крім цього, Warwick Business School також увійшла в топ-20.

У той час як французькі та британські школи домінують в заліковій таблиці, помітні також досягнення інших європейських інститутів з різних країн Європи. Так, іспанські ESADE Business School і IESE Business School увійшли в топ-10. Швейцарський University of St.Gallen, який має найвищі показники за програмою МІМ, посів 7-е місце в загальному заліку.

Серед новачків рейтингу необхідно назвати ESC La Rochelle з Франції, Hanken School of Economics з Фінляндії і University of Liverpool Management School з Великобританії.

Німецька EBS Business School є лідером серед новачків рейтингу, посівши 47-е місце, яке об’єднує кілька інших німецьких шкіл. Всі вони є частиною зростаючого ринку бізнес-освіти, хоча поки що й відстають від більшості інших європейських колег у заліковій таблиці.

Politecnico di Milano є однією з найбільш рейтингових італійських бізнес-шкіл, разом з SDA Bocconi, яка також знаходиться в Мілані. Як би там не було, Великобританія показала небачене зростання, і аналогічну тенденцію можна було спостерігати в рейтингу MBA, опублікованому Bloomberg в листопаді.

Як і LBS, так і Imperial College Business School і Cass Business School, які знаходяться в Лондоні, є найбільш рейтинговими в Європі. Крім них, ряд інших британських шкіл вивели Великобританію в лідери: Cranfield School of Management, Henley Business School, University of Bath School of Management, University Business School, Lancaster University Management School і Aston Business School.

Що стосується Франції, то, окрім HEC Paris, яка має найбільш високі бали за програмою EMBA в Європі, в список кращих шкіл країни увійшли: ESSEC Business School, EMLYON Business School і Grenoble Ecole de Management.

Варто також зазначити, що IMD в Швейцарії має найвищий відсоток іноземних викладачів, запрошених ззовні країни, - 94%.

Перша двадцятка рейтингу Європейських бізнес-шкіл 2014 від FT. 

Рейтинг

Бізнес-школа

Країна

1

London Business School

UK

2

HEC Paris

France

3

IE Business School

Spain

4

Esade Business School

Spain

5

Insead

France

6

University of St Gallen

Switzerland

7

Iese Business School

Spain

8

SDA Bocconi

Italy

9

IMD

Switzerland

10

University of Oxford: Saïd

UK

11

Rotterdam School of Management, Erasmus University

Netherlands

12

ESCP Europe (France / UK / Germany / Spain / Italy)

 

13

Imperial College Business School

UK

14

EMLyon Business School

France

15

Essec Business School

France

16

Vlerick Business School

Belgium

17

Edhec Business School

France

18

Mannheim Business School

Germany

19

City  University: Cass

UK

19

Warwick Business School

UK

 

businessbecause.com
08.01.2015