Ренкінг європейських бізнес-шкіл очолила HEC Paris

За даними рейтингу європейських бізнес-шкіл 2010 року, опублікованого Financial Times, перше місце знову посіла паризька школа HEC Paris

Ренкінг європейських бізнес-шкіл очолила HEC Paris

Не дивлячись на виклики старих та нових конкурентів ця школа очолює рейтинги європейських шкіл ось уже п’ять років поспіль. Лондонська бізнес-школа цього разу зайняла друге місце, а Insead стала третьою.

Бізнес-школа HEC продовжує лідирувати у загальному ренкінгу – комбінації п’яти ренкінгів бізнес-шкіл, які щорічно публікуються у Financial Times. Це частково пояснюється широтою її кваліфікації: HEC - одна з п’яти бізнес-шкіл, що фігурували у всіх ренкінгах FT.

Рівень освітити тут – тема для окремої розмови. За словами одного з випускників, ступінь, здобутий у бізнес-школі HEC, безцінний на ринку праці. "HEC вважається якісним брендом у фінансовому світі", - каже він.

Досвід його колег, що навчалися у 2007 році, та були опитані у рамках ренкінгу FT 2010, лише підтверджує ці слова. 82 % випускників заявили, що досягли своєї мети. Це і не дивно, адже за словами іншого випускника: "HEC Paris – школа, що відчиняє усі двері у Франції".

Однак, у паризької бізнес-школи кожного року з'являються нові конкуренти. У ренкінгу програм з менеджменту HEC посіла лише третє місце, пропустивши на перше бізнес-школу ESCP Europe, яка цього року піднялася у комбінованому рейтингу на п’ять позицій, зайнявши сьоме місце.

Інший приклад успішного просування – це Saïd Business School Оксфордського університету. Дебютувавши у ренкінгу програм Executive MBA та посівши 15 місце серед європейських бізнес-шкіл, Saïd Business School отримала 11 місце у комбінованому ренкінгу Financial Times.

Схожа історія з Universität St Gallen. Ця шведська бізнес-школа увійшла до десятки ренкінгу кращих програм з менеджменту та посіла 16 місце у європейській таблиці. Крім того до Топ-20 увійшла і школа SDA Bocconi, яка посіла 17 місце.

З початку публікації ренкінгу європейських бізнес-шкіл, кількість учасників зростає щороку. 75 шкіл з 21 країни Європи, що взяли участь у ренкінгу 2010 року майже вдвічі перевищує 40 шкіл, які фігурували у першому ренкінгу. За кількістю шкіл домінує Великобританія, представлена 21 бізнес-школою. Трохи відстає Франція, з 18 школами у ренкінгу.

Серед новачків European School of Management and Technology, яка приєдналася до рейтингу під 45 номером завдяки звичайній та "executive" програмам. Aarhus School of Business дебютувала на 69 місці завдяки програмам з менеджменту.

Загалом, магістерські програми з менеджменту залишаються найпоширенішими серед шкіл, представлених у ренкінгу FT. 58 шкіл пропонують ці програми, порівняно з 32, що пропонують MBA, та 34, що мають Executive MBA програми.

Financial Times, переклад Мирослав Гришин, Освіта.ua

Освіта.ua
21.02.2011