Попит на випускників МВА в світі зростає

Незважаючи на рецесію в Європі, попит на випускників МВА в світі зростає, про це свідчать результати дослідження Graduate Management Admission Council (GMAC)

Попит на випускників МВА в світі зростає

У щорічному дослідженні Corporate Recruiters Survey цього року взяли участь 1096 роботодавців з 800 компаній в 40 країнах. Час проведення дослідження - лютий-березень 2012 року.

Незважаючи на тривожні звіти про стан європейської економіки, погляди учасників дослідження на кадрову політику їхніх компаній сповнені оптимізму. Виявилося, що в цьому році наймати нових співробітників мають намір 17% респондентів, у минулому році таких було 13%.

Про намір взяти на роботу хоча б одного випускника бізнес-школи заявили 79% респондентів (у минулому році - 72%). Цей результат впритул наблизився до рекордних показників докризового періоду: у 2007 р. 82% роботодавців повідомили GMAC, що наймуть не менше одного випускника MBA.

У роботодавців затребувані випускники всіх видів програм: у порівнянні з минулим роком попит на магістрів менеджерських програм і програм в області бухгалтерського обліку зріс на 6%, попит на випускників інших бізнес-програм - на 4% і на магістрів програм, не орієнтованих на бізнес, - на 5%.

Однак, не у всіх країнах шанси власників дипломів бізнес-шкіл на вдале працевлаштування є однаковими. Найбільш помітно збільшився попит на випускників бізнес-шкіл у компаній з США та Азіатсько-Тихоокеанського регіону, тоді як європейські підприємства в більшості залишили свої плани з найму на рівні 2011 року.

Аналітики GMAC зазначають, що для роботодавців все більшого значення набуває досвід роботи кандидата - всі три ключових критерії, які впливають на рішення рекрутера щодо запрошення кандидата на співбесіду, пов'язані саме з ним: компетенції кандидата, індустрія, в якій він працював, і трудовий стаж.

Найбільш активно наймати випускників зі ступенем MBA цього року збиралися технологічні компанії - серед потенційних роботодавців їх тепер на 22% більше, ніж у 2011 році. Дослідження GMAC свідчить, що у цьому секторі бізнесу різко зріс попит на випускників інших бізнес-програм.

Технології найму

На істотне зростання зарплати кандидатам, які пройшли навчання в бізнес-школах, розраховувати не доводиться. У 2011 р. випускники MBA при працевлаштуванні в США отримували стартову середню зарплату (медіана) на рівні $ 92 000, тоді як цього року їм пропонували $ 90 000 на рік - це перше зниження стартового доходу після рецесії. Найвища медіана - в компаніях, пов'язаних з консалтингом: близько $ 100 000, а найнижча - в охороні здоров'я і фармацевтиці: $ 89 000 на рік.

Але для кандидатів є і хороша новина: половина роботодавців, які брали участь у дослідженні GMAC, заявили про намір підвищувати стартові зарплати для випускників MBA - правда, в більшості своїй тільки на рівень інфляції.

За рівнем зарплатних очікувань власники дипломів MBA набагато перевершують інших випускників. Наприклад, магістри менеджменту та випускники програм, не орієнтованих на бізнес, зі ступенем магістра можуть розраховувати на $ 60 000 на рік, бакалаври можуть очікувати зарплати в $ 50 000.

Незважаючи на сталий рівень середньої зарплати, фахівці, які вирішили отримати ступінь MBA, у програші не залишаються. Опитування випускників, які отримали MBA на дворічних програмах, показує, що їм пропонують зарплату в середньому на 81% вищу, ніж та, що була у них до вступу до бізнес-школи.

Однак, управлінських позицій їм майже не пропонують, свідчить дослідження GMAC. Майже всі пропозиції для кандидатів з бізнес-освітою відносяться до позицій середнього рівня.

Освіта.ua
19.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів