Чергове HR-кафе в бізнес-школі МІМ-Київ було присвячено соціометрії

У бізнес-школі МІМ-Київ відбулося чергове засідання HR-кафе, яке стало одним з найулюбленіших дискусійних майданчиків українських фахівців з управління персоналом

Чергове HR-кафе в бізнес-школі МІМ-Київ було присвячено соціометрії

На цей раз у бізнес-школі МІМ-Київ знову обговорювали соціометрію в управлінні персоналом. В ролі спікера виступила Олена Ступак, практикуючий психолог, професійний бізнес-тренер зі значним досвідом роботи в сфері управління персоналом.

Метод соціометрії - дослідження міжособистісних відносин у групі - розроблений американським психіатром і соціальним психологом Дж. Морено, застосовується для діагностування міжособистісних і міжгрупових відносин з метою їх зміни, поліпшення і вдосконалення. За допомогою соціометрії можна вивчати типологію соціальної поведінки людей в умовах групової діяльності, робити висновки про соціально-психологічну сумісність членів конкретних груп, наявність неформальних лідерів і т.п.

«Соціометрія може бути дуже корисна в управлінні персоналом, - пояснює Володимир Банцер, доцент МІМ-Київ, директор програми PMD «Організаційний розвиток і управління персоналом», модератор HR-кафе. - Вона дає можливість зрозуміти, хто є хто в колективі - градація від «лідера» до «вигнанця», - які зв'язки існують між людьми, які групи і підгрупи вони утворюють. Звичайно, це не панацея, але за допомогою цього інструменту можна виміряти ступінь згуртованості/роз'єднаності колективу, зрозуміти, чи потрібні додаткові заходи по тім-білдингу, і, нарешті, відмоніторити динаміку зміни відносин в групі».

Учасники HR-кафе не тільки детально ознайомилися з соціометрією як методологією і підходом, а й змогли попрактикуватися, вирішуючи конкретні завдання щодо аналізу тих чи інших груп.

МІМ-Київ пропонує українським HR-ам не тільки професійну дискусію у форматі HR-кафе, але й оновлену програму «Організаційний розвиток і управління персоналом», навчання за якою почнеться в листопаді 2012р.

Освіта.ua
27.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів