Юрій Одинокий у МІМ-Київ: Найголовніше – доносити власне світло до тих, хто готовий його відчути

У Бізнес-школі МІМ-Київ відбулася зустріч у форматі «Життя – не тільки бізнес». Спікером став відомий театральний режисер – Юрій Одинокий

Юрій Одинокий у МІМ-Київ: Найголовніше – доносити власне світло до тих, хто готовий його відчути

Зустріч пройшла в форматі яскравого живого діалогу. МІМівці та гості обговорювали з режисером складні та водночас близькі кожному поняття буття, творчості, краси, покликання та успіху.

У світі сучасного українського мистецтва пан Одинокий є фігурою відомою. Та слава для режисера – явище другорядне. На думку спікера, вона стає випробуванням, подолати яке може лиш той, хто не бачить у ній самоціль. Бо, зрештою, в житті є багато важливіших речей. І саме розуміння цього рятує від марнославства.

За словами спікера, справжнім щастям є постійний пошук себе та відчуття захопленості від справи, яку робиш. Для нього митець – подібний творцю. Він також створює світ, який дарує людям переживання. Тож головною ціллю стає не слава, а прагнення наблизитись до божественної краси.

Юрій Одинокий також розповів учасникам про власний «управлінський» досвід. Адже в певному сенсі режисер – теж управлінець. Він має справу з організацією артистів.  Зазвичай - це люди творчі,тож у керівника є нелегке завдання знайти підхід до кожного з них. На думку пана Одинокого, головним стилем управління тут стає імпровізація, де кожного артиста потрібно відчути серцем. Також на режисерові лежить величезна відповідальність – бо кожне неправильно сказане слово породить неправильну гру актора.

У ході зустрічі учасники також почули про те, що для вистави означає бути «своєчасною». На думку пана Одинокого, режисер – це провідник, через який проходить сучасний потік буття. А справжній театр у всі часи має приносити глядачу катарсис. Тому головне завдання режисера – донести через акторів долі персонажів та відкрити залу частинку людської душі, яку він осягнув. Глядач в свою чергу має відчути цей потік буття та вийти із  театру з новим досвідом та поштовхом до самоусвідомлення.

Шекспір колись написав, що «світ – це театр, а люди в ньому – актори». Та для Юрія Одинокого, що живе театром, люди – це точки буття Бога. І єдине, що є важливим для кожного з нас – це переживання потоку буття та постійний пошук свого шляху. Щоб, знайшовши його, доносити власне світло до тих, хто готовий його відчути. 

Освіта.ua
25.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів