У МІМ-Київ відбувся воркшоп щодо успіху та страху його досягнення

27 березня в Бізнес-школі МІМ-Київ пройшов черговий воркшоп. Цього разу МІМівці та гості слухали про успіх та пов’язані з ним страхи. Розкривав тему Володимир Банцер, викладач МІМ-Київ, тренер та організаційний консультант

У МІМ-Київ відбувся воркшоп щодо успіху та страху його досягнення

У ході воркшопу учасники дізналися, які визначення має успіх, які емоції його супроводжують та чому нам так важко отримати та втримувати відчуття радості від нього.

На думку спікера, вже перший крок на шляху до успіху приносить порцію негативу. Адже, щоб ставати успішним, потрібно вчитися приймати незвичні рішення в нових умовах. А це спричиняє появу нових нейронних зв’язків, і як результат – фізіологічний дискомфорт.

Ще одним емоційним бар’єром для успішності можуть стати внутрішні страхи. Наприклад, «комплекс Іони» – страх нести відповідальність за себе у новій якості, що провокує втечу від власної місії, від можливості ставати кращим. Чи «синдром самозванця» – відчуття, що успіх – не чесна заслуга, а випадкова удача, яка вмить може луснути, як повітряна кулька.

За словами спікера, у бізнес-сфері страхи взагалі стали частиною корпоративної культури. Серед списку типових організаційних страхів: боязнь зробити помилку, не отримати підвищення, вплутатись в інтригу, опинитись «на вулиці» тощо. Для керівника ж найголовнішою є загроза, що про його страх можуть дізнатись підлеглі. При цьому успішний чоловік у сучасному бізнесі приречений до постійної підтримки висоти статусу. А для жінки радість від професійного успіху залежить від того, наскільки успішно вона подолає внутрішній конфлікт між бізнесом і піклуванням про сім’ю.

Та головна загроза для отримання радості від успіху – наші «неправильні» очікування. За словами Володимира Банцера, успіх – це момент, коли ми опиняємося на вершині досягнення. Але прагнучи до неї, ми забуваємо, що це – лише точка, а не тривалий процес. І саме очікування довгої радості від успіху стають головною причиною наших розчарувань.

Та попри всі страхи, відчуття успіху лишатиметься тим, до чого ми всі прагнемо. Тож наприкінці зустрічі спікер порадив шукати та розвивати свої сильні сторони – адже впевненість у них робить нас сміливими та відкритими до нових досягнень. І частіше помічати та хвалити себе за свої малі та великі здобутки. А ще – «посміхатися» власним страхам, бо ж подолати їх – це також успіх.

Фоторепортаж зустрічі: https://picasaweb.google.com/103038616012112509504/270312

Освіта.ua
30.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів