Учасники МІМ-Київ вивчали досвід управління медичною сферою в Канаді

Слухачі бізнес-школи МІМ-Київ пройшли стажування в Канаді в рамках програми "МВА у медичному бізнесі"

Учасники МІМ-Київ вивчали досвід управління медичною сферою в Канаді

Масштабна навчальна подорож була спрямована на вивчення особливостей канадської системи охорони здоров’я та досвіду управління медичними закладами. Партнером стажування виступило Canadian Society for International Health.

Сьогодні, коли українська медицина гостро потребує реформування, саме ефективні менеджери із глобальним стратегічним мисленням стають найбільш затребуваними, тож недаремно до програми стажування було включене спілкування із представниками державних органів, що займаються регулюванням та забезпеченням функціонування канадської медицини.

Представники Міністерства охорони здоров’я та довготривалої опіки провінції Онтаріо, Центральної місцевої мережі охорони здоров’я, федерального Міністерства охорони здоров’я розповіли про основні принципи функціонування охорони здоров’я у Канаді. Вони також зупинилися на питаннях фінансування та розподілу бюджетних коштів, політиці підбору персоналу, особливо медсестер, висвітлили питання стратегії розвитку охорони здоров’я на федеральному рівні тощо.

Українські управлінці дізналися про сімейних лікарів, як ключовий інститут канадської системи охорони здоров’я, ознайомилися з системою акредитації медичних закладів Канади, підходами до повноцінного інформаційного, технологічного та ресурсного забезпечення системи охорони здоров’я.

Учасники стажування також відвідали дослідницькі інституції та організації, що акумулюють та обробляють статистичними звітами для профільного міністерства, й освітні установи, що опікуються "медичними" програмами МВА.

Слід зазначити, що під час стажування не бракувало можливостей розширити практичний інструментарій управління на рівні окремо взятої лікарні.

Так, слухачі МІМ-Київ відвідали кілька відділень притулку для людей похилого віку, шпиталів для ветеранів війни, "занурилися" у нюанси управління закладом.

Не менш вагомий досвід для українських управлінців від медицини – відвідання Healthcare 365 Clinic, клініки, організованої двома сімейними лікарями. Лікарі у Канаді є приватними підприємцями, тож у цій клініці українські медики мали широкі можливості ознайомлення саме із менеджерським інструментарієм, вивчення безпосередньо "у полі" особливостей організації процесу.

А одне із найяскравіших вражень, як зізнаються МІМівці, – візит до районної лікарні Renfrew Victoria Hospital, під час якого очільники лікарні не лише демонстрували українським колегам інфраструктуру й найсучасніше обладнання, але й ділилися досвідом бюджетування, управління персоналом, впровадження нових технологій тощо.

Слухачі програми МІМ-Київ "МВА у медичному бізнесі" відзначають високу результативність цьогорічного стажування – адже вони мали змогу побачити як тактичні, так і стратегічні підходи й інструменти, що роблять медицину ефективною на рівні окремої лікарні та країни в цілому.

Крім того, максимальна відкритість канадських спікерів дозволила українським медикам отримати відповіді на всі свої запитання.

Освіта.ua
07.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів