Професор Годвін Вонг проаналізував шляхи залучення інвестицій

Минулого тижня у МІМ-Київ кілька постійних запрошених зарубіжних професорів прочитали курси лекцій для слухачів програм МВА та SE МВА

Професор Годвін Вонг проаналізував шляхи залучення інвестицій

Зокрема, професор Haas School of Business, Berkeley University of California (США) Годвін Вонг розповів слухачам модульної групи МВА у МІМ-Київ про стратегії підприємництва, а зі слухачами SE МВА висвітлив актуальні аспекти залучення інвестицій в бізнес та обговорив особливості стажування у Гонконгу, яке відбудеться в травні 2011 року.

Професор Вонг зазначив, що сфера венчурного капіталу характеризується новими трендами: якщо раніше венчурні капіталісти надавали перевагу бізнесам у сфері Інтернету та телекомунікацій, то сьогодні їм більше до вподоби бізнес, пов'язаний з біотехнологіями і охороною здоров'я, незважаючи на те, що вони підпадають під більш жорстке державне регулювання, цикл розвитку продукту довше, вище накладні витрати.

"Які риси бізнесу є привабливими для венчурних капіталістів? Перш за все, це компетентна команда управлінців, інновативна підприємницька концепція бізнесу, привабливість бізнесу для споживачів та інвесторів, можливість швидкого виходу на ринки зовнішніх запозичень (IPO) чи продажу, стратегія синергії", - пояснив Годвін Вонг.

"Підприємці, що зацікавили венчурних інвесторів, у свою чергу також отримують ряд позитивів - інвестиції в розвиток бізнесу, передумови для успіху та майбутніх інвестицій, підтвердження власної привабливості для інвестора, підтримку менеджменту, стратегічні контакти, можливість швидкого виходу на IPO, ефективний план виходу з бізнесу", - вважає Годвін Вонг.

Крім цього, слід розуміти, що венчурний бізнес тягне за собою певні труднощі: деяку втрату контролю над бізнесом, зміна початкового запланованого напрямку розвитку, "розмивання" частки в бізнесі, більш швидке зростання, ніж цього дозволяють ресурси і потенціал, тиск на менеджмент, закритість бізнесу для інших інвесторів.

Годвін Вонг зазначив також плюси і мінуси виходу на IPO. Серед плюсів - доступ до капіталу, можливості виходу з бізнесу для внутрішніх акціонерів, поява додаткових інструментів мотивації співробітників, підвищення впізнаваності та престижності компанії, оцінка успіху, розширення можливостей кредитування.

Серед мінусів - зміна стратегії управління, акцент на ціні акцій і короткострокових цілях, повне розкриття фінансових та управлінських даних про компанії, додаткова адміністративна відповідальність, витрати часу та коштів на процес розміщення акцій. Можлива втрата контролю над компанією, обмеження акціонерів у праві продажу акцій, неможливість надалі отримувати фінансування від венчурних інвесторів.

Освіта.ua
23.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів