Європейські бізнес-школи мають найкращий індекс окупності інвестицій

Через економічну кризу, збільшення плати за навчання у бізнес-школах та зменшення початкових зарплат випускникам MBA-програм доводиться відпрацьовувати гроші, вкладені у навчання, на рік довше, ніж їхнім колегам, що закінчили бізнес-школи кілька років тому

Європейські бізнес-школи мають найкращий індекс окупності інвестицій

Журналісти BusinessWeek у статті "Випускникам бізнес-шкіл стало важче вийти в нуль" порахували, що магістри бізнес-адміністрування (MBA), які навчалися у 2010 році, зможуть "компенсувати інвестиції в MBA-програму" за 6,5 років, порівняно з 5,6 років, які знадобились випускникам 2008 року.

Європейські бізнес-школи займають високі місця в ренкінгах, що стосуються найшвидшої окупності MBA-програм. Це і не дивно, враховуючи меншу вартість навчання та той факт, що більшість європейських програм розраховані на один рік, а не на два як у США (це з одного боку означає дешевшу вартість навчання, а з іншого – меншу кількість часу відриву від роботи).

Топ-4 програм MBA за ROI (індексом окупності інвестицій) згідно BW:

  1. SDA Bocconi - Мілан
  2. HEC - Париж
  3. Manchester Business School
  4. Cranfield School of Management

І кілька американських MBA-програм, що мають найшвидшу окупність:

  1. Texas A&M - Mays Business School
  2. Michigan State - Broad College of Business
  3. College of Business at the University of Illinois

За даними BW найпрестижніші школи США водночас і найгірші за швидкістю окупності, багатьом студентам доводиться працювати понад 10 років, щоб повернути гроші, витрачені на навчання. Найгірші показники ROI мають Chicago Booth та Harvard Business School.

Джон Бьорн у своїй нещодавній статті "Чи коштує своїх грошей елітний ступінь MBA?" пояснює: "Найбільший сюрприз полягає не в тому, що період повернення витрат зріс через фінансову кризу та збільшення плати за навчання. Найбільш шокуючим виявився той факт, що школи, які не входять до 25 кращих, дозволяють випускникам швидше повернути інвестиції, ніж лідери бізнес-освіти".

International Business Times, переклад Мирослав Гришин, Освіта.ua

Освіта.ua
22.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів