В МІМ-Київ завершився перший етап навчання слухачів DBA-програми

Слухачі програми DBA МІМ-Київ успішно пройшли річне навчання за програмою AMIS (Advanced Management International Studies)

В МІМ-Київ завершився перший етап навчання слухачів DBA-програми

Відтепер слухачі програми можуть братися до написання докторської дисертації на здобуття найвищого у світі ступеня еліти бізнесу – доктор бізнес-адміністрування (DBA).

Підбиваючи підсумки першого етапу навчання, що включав лекції представників провідних світових банків, фінансових корпорацій, консалтингових компаній з питань найактуальніших трендів розвитку та перспектив сучасного глобального бізнесу, академічні керівники програми DBA, професори МІМ-Київ Макс Гольцберг та Ліна Хасан-Бек акцентували увагу слухачів на дещо несподіваному, але від того не менш важливому аспекті управління бізнесом – чинниках неуспішності компаній.

"Ринок бізнес-літератури сьогодні переповнений виданнями про секрети успіху тих чи інших бізнесів. Однак це такий своєрідний літературний секонд-хенд. У бізнесі важливі дві речі – здоровий глузд та досвід, а що є досвід, як не пам’ять про невдачі?" – філософськи розпочав лекцію Макс Гольцберг.

Справді, компанії переважно "не доживають до пенсії". Більше того, банкрутство не є природним процесом умирання компаній, попри те, що така думка побутувала у колах дослідників бізнесу.

"Компанії зазвичай руйнуються, коли вони на піку свого розквіту, – пояснив Макс Гольцберг. – Не варто думати, що проблеми в бізнесі починаються тоді, коли погіршуються фінансові показники. Поганий фінансовий стан – це як погані аналізи: вони вказують, що в організмі прогресують проблеми, які почалися значно раніше. Криза в бізнесі зароджується якраз на етапі бурхливого зростання й розширення".

"Щойно компанія входить у фазу швидкого зростання, в тому числі обсягів продажів, треба розуміти, що в цього позитиву є зворотний бік, – додала Ліна Хасан-Бек. – Швидке зростання означає швидкі зміни в усіх аспектах діяльності та в структурі компанії. Необхідно мати ресурси для забезпечення цього зростання та змін, до того ж, люди в компанії мають бути готові до змін".

На сьогодні найактуальнішою концепцією розвитку бізнесу є концепція органічного (сталого) зростання компанії (sustainable growth). Як показує практика, надто швидке зростання, яке перевищує показник сталого зростання для конкретної компанії, спричиняє руйнацію внутрішньої структури бізнесу, своєрідне вигоряння. На заключній лекції слухачі програми DBA дізналися зокрема й про те, яким чином можна розрахувати цей показник сталого зростання компанії.

Темпи зростання й обсяги продажів, розрахунки оптимального розвитку бізнесу – речі формульні й більшою мірою фінансові. Якщо ж говорити про глобальні причини внутрішньої кризи бізнесів, то вони лежать швидше в управлінській та психологічній сферах.

Загалом їх можна розділити на три групи: чинники відносин між власниками, відносин між власниками та топ-менеджментом, а також проблеми ефективності управління бізнесом. Для відносин власників актуальною є проблема різного бачення розвитку бізнесу, різних цілей та перспектив виходу із цього бізнесу, для взаємин власників і топ-менеджменту – питання залученості до прибутків, асиметрії поінформованості про функціонування бізнесу, точкового ручного управління тощо.

Сьогодні здобуття ступеня доктора бізнес-адміністрування стає дедалі важливішим ступенем професійного визнання менеджерів, про що свідчить зокрема й високий інтерес світових бізнес-шкіл та фундацій розвитку менеджменту до впровадження та розбудови таких програм. Тож МІМ-Київ вчергове довів свою відповідність найактуальнішим тенденціям світової бізнес-освіти.

Освіта.ua
10.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів