У МІМ-Київ розпочався перший модуль програми SE MBA-2012

На початку лютого у МІМ-Київ відбулося відкриття програми SE MBA, орієнтованої на власників та керівників компаній, а також на топ-менеджерів, що мають значний управлінський досвід

У МІМ-Київ розпочався перший модуль програми SE MBA-2012

Зміст і структуру програми було суттєво оновлено порівняно із минулим роком. Як зазначила під час своєї вступної лекції президент МІМ-Київ І.О.Тихомирова, зміни у програмі значною мірою зумовлені наслідками світової кризи 2008-2009 років, оскільки концепція підвищення вартості бізнесу, як стратегічної мети його розвитку, що була в основі ідеології програми МВА, не тільки не витримала перевірку часом, але й, як виявилося, спричинилася до катастрофічних наслідків у функціонуванні світової фінансової системи.

Прискорену динаміку глобалізаційних процесів і глибоку інтегрованість українського бізнесу у світові ринки опосередковано підтвердив символічний збіг у зміні ідеологічних засад програми МВА у МІМ-Київ із порядком денним щорічної конференції керівників бізнес-шкіл Європи, яка відбулася наприкінці січня у Ліоні (Франція).

Під час конференції розглядалися нові підходи до змісту бізнес-освіти, в основі яких, так само, як і в оновленої програми МВА МІМ-Київ, – засади сталого, збалансованого й інноваційного розвитку бізнесу, де вирішальним фактором є людський капітал.

"Ми сьогодні не можемо вважати стратегічною метою бізнесу тільки підвищення його вартості, максимізацію прибутку чи забезпечення позитивних фінансових потоків. Єдиною розумною перспективою ділової активності за сучасних умов є збалансований, сталий розвиток бізнесу, що "мінімізує негативні та максимізує позитивні фактори впливу на соціальну сферу й навколишнє середовище", – зазначила І.Тихомирова.

Саме такий підхід, на її думку, дасть змогу бізнесу стабільно розвиватися у довгостроковій перспективі.

Двигуном сталого розвитку стають інновації, причому не тільки технологічні, але й інновації в управлінні, напрямах економічної активності, розвитку персоналу, маркетингових підходах тощо.

Вміння враховувати нову реальність стає чи не вирішальною умовою для виживання бізнесу та його здатності адаптуватися до нових умов, що постійно змінюються. У цьому контексті найважливішим чинником ефективного функціонування бізнесу є людський капітал, інвестиції в який за віддачею набагато перевищують вкладення у фізичний капітал чи цінні папери, як це переконливо довів класик сучасної економічної думки, розробник теорії людського капіталу, нобелівський лауреат Гері Беккер.

Добір кандидатів на навчання за цією програмою у МІМ-Київ завжди відбувається особливо ретельно й за досить суворими критеріями. Головна вимога – наявність значного управлінського досвіду на рівні прийняття стратегічних рішень у великих компаніях або успішний власний бізнес. Це спрямовано на формування у групі адекватного середовища для обміну досвідом та ідеями і встановлення нових контактів та партнерств.

Освіта.ua
07.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів