Чому знижується середній вік студентів бізнес-шкіл

Вік студентів MBA зараз став гарячою темою обговорень, тому що бізнес-школи приймають до своїх лав все більше і більше молодих кандидатів

Чому знижується середній вік студентів бізнес-шкіл

Ді Леопольд (Dee Leopold) з Harvard Business School (HBS) опублікувала графік, який показує, коли саме студенти бізнес-шкіл 2010 року закінчили коледж.

На графіку видно, що більша частина розпочала навчання в HBS у віці 25-26 років. У бізнес-школі Stanford аналогічна ситуація. У більшості бізнес-шкіл середньостатистичний кандидат на навчання має за плечима п'ять-шість років досвіду роботи, таким чином, середній вік студентів становить 27-28 років і старше. І існує кілька причин, чому певні школи, в першу чергу HBS і Stanford, рухаються в новому напрямку.

Вищі навчальні заклади схожі на спортивні команди. Бізнес-школи та вищі навчальні заклади борються за найталановитіших випускників коледжів. І тут бізнес-школи виявляються у найменш виграшному положенні, тому що вони традиційно вимагають від вступників наявності декількох років досвіду роботи.

Через ці складності бізнес-школи позбавлялися талановитих студентів, які воліють продовжувати освіту відразу після закінчення коледжу. У відповідь на таку ситуацію, що склалася, HBS стала приймати вчорашніх випускників коледжів.


Чим молодший студент бізнес-школи, тим на нижчому кар'єрному щаблі він знаходиться. А це значить, що якщо він стане успішним, то, швидше за все, буде приписувати свій успіх бізнес-школі, в якій навчався, на відміну від двадцятидев'ятирічних студентів, які впевнені, що вони вже все знають.

І це дуже важливий момент. Чим молодший студент, тим більше він лояльний до своєї бізнес-школи.

Професори HBS також помітили, що молоді студенти більш відкриті до навчання на відміну від своїх старших колег, які часто досить цинічні й вважають себе вище багатьох реалій навчального процесу, тому що мають за плечима солідний практичний досвід.

Однак, на думку експертів, аплікатам старшого віку теж немає чого панікувати, вступаючи до таких бізнес-шкіл як HBS та Stanford. Переконлива розповідь про вашу кандидатуру може бути сильнішим козирем, ніж молодий вік опонентів.

Освіта.ua
02.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів