МІМ-Київ: Сталий розвиток, інновації та людський капітал – запорука успіху

Останні дослідження показали, що 10 найбільш затребуваних професій 2010 року у 2004 році навіть не існували. Тож це означає, що, навчаючись, людина готує себе до роботи, яка ще не існує, до розв’язання проблем, про які ми навіть не здогадуємося

МІМ-Київ: Сталий розвиток, інновації та людський капітал – запорука успіху

Світ змінюється надто швидко: за один рік нині генерується стільки інформації, скільки було згенеровано за попередні кілька тисяч років, а знання, здобуті студентом технічної спеціальності на першому курсі, вже на третьому застарівають. Тож, як влучно зазначив свого часу Пітер Друкер, "найкращий спосіб передбачати майбутнє – це створювати його".

"Щоб навчитися створювати майбутнє бізнесу й себе в ньому, передусім слід зрозуміти, що є метою бізнесу, – зазначає Ірина Тихомирова, президент МІМ-Київ. – Визначень цієї мети було безліч – мода на управлінські концепції мінлива. Останнім часом найбільшою популярністю користувалася концепція підвищення вартості бізнесу. Втім, після кризи заговорили про те, що саме гонитва за збільшенням ціни цінних паперів і призвела до кризи. Сьогодні найбільш ефективною і, на наш погляд, найбільш правильною визнана концепція сталого розвитку – себе як управлінця, компанії, країни в цілому. Сталий розвиток зумовлює збалансоване економічне зростання компанії за умов урахування та мінімізації негативного і максимізації позитивного впливу на соціальну сферу та навколишнє середовище. Це той підхід, який відповідає потребам власників, що хочуть стратегічного розвитку свого бізнесу, працівників, які прагнуть працювати у стабільній компанії, клієнтів та партнерів, які зацікавлені у довготривалих системних відносинах".

     

Концепція сталого розвитку – це філософський фундамент програм МВА у МІМ-Київ. Саме з цих позицій під час навчання слухачі розглядатимуть бізнес як об’єкт у цілісності всіх його взаємозв’язків. Адже, на відміну від академічної освіти, бізнес-освіта досліджує не предмети чи дисципліни, а саме об’єкт.

"Сталий розвиток неможливий без інновацій, – наголошує Ірина Тихомирова. – Існує безліч визначень інновації як такої, однак досить легко описати її за допомогою порівняння із іншими поняттями. Так, від творчості інновація відрізняється обов’язковою наявністю практичної складової, від винаходу – спрямованістю на комерціалізацію, а від науки – тим, що перетворює ідеї на прибуток, тоді як наука потребує інвестицій для виробництва ідей".

Інновація – друга після сталого розвитку ланка у тій тріаді понять, які обумовлюють сучасний бізнес, а отже, і зміст сучасної бізнес-освіти. Зрештою, сталий розвиток неможливий без інновацій. Інноваційна спрямованість стає ключовою характеристикою і для програм МВА від МІМ-Київ. Так, традиційне для програм МВА стажування у США цього року зазнає значних змін: слухачі прослухають курси лекцій у Tepper School of Business (Carnegie Mellon University), найвідомішій бізнес-школі США за впровадженням інновацій у навчальний процес, а другий тиждень стажування проведуть у Силіконовій долині, вивчаючи практичні секрети створення й розвитку інноваційних високотехнологічних бізнесів. Інноваційних акцентів не бракуватиме й протягом інших етапів навчання.

І нарешті, третє важливе поняття сучасного бізнесу – людський капітал. Свого часу економіст Гаррі Беккер (Нобелівська премія 1992 р.) визначив людський капітал як форму капіталу, адже він так само, як і будь-який інший капітал, є джерелом майбутніх доходів. Більше того, підраховано, що віддача на інвестиції в людей у п’ять-шість разів перевищує віддачу на інші інвестиції.

"Саме люди обумовлюють успіх бізнесу, – підсумувала Ірина Тихомирова. – Успіх вашого бізнесу залежить від вас. Ви прийняли непросте у даних умовах рішення про інвестицію в самих себе – вирішили навчатися. І після здобуття ступеня МВА ви можете очікувати значної віддачі на вкладений капітал".

Освіта.ua
31.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів