Корпоративні центри у холдингах: Доступно від KPMG та МІМ-Київ

12 листопада 2010 року МІМ-Київ запросив на чергову зустріч із експертами великого бізнесу

Корпоративні центри у холдингах: Доступно від KPMG та МІМ-Київ

Цього разу гості семінару, організованого бізнес-школою МІМ, познайомилися з темою Корпоративних центрів у холдингах. Інформацію презентував Дмитро Лейкін, спікер від KPMG.

Велика компанія вимагає глобального підходу. Допомогти у такому підході покликані Корпоративні центри – своєрідні "буфери" між інвесторами/акціонерами та персоналом.

Як зазначив спікер під час семінару, Корпоративний центр (КЦ) здатен взяти на себе тактичні, "операційні" функції всередині компанії – як середовище для взаємодії всередині бізнес-групи і комунікації між менеджерами департаментів.

"Корпоративний центр може як збільшувати, так і зменшувати вартість бізнесу. Оцінити ефективність діяльності КЦ можна судячи із оцінки вартості окремих груп, що входять до складу холдингу. Якщо вартість групи є вищою, ніж вартість її складових – в цьому і полягає заслуга КЦ. Якщо ж навпаки – акціонерам слід замислитися про розпродаж бізнесу окремими частинами", - зазначив Дмитро Лейкін.

Спікер торкнувся і актуальної теми скорочення витрат на КЦ – зокрема шляхом зменшення кількості зайнятих працівників у Корпоративному центрі, що призводить до більшої централізації влади всередині бізнес-групи.

До речі, за результатами досліджень KPMG, саме цього хочуть більшість російських холдингів: коли поряд із розгалуженням мотиваційних схем для Корпоративних центрів функціонал зайнятих у них працівників ускладнюватиметься, а навантаження владою – зростатиме.

Довідка про МІМ-Київ:
Бізнес-школа МІМ-Київ (Міжнародний інститут менеджменту) стартувала як спільний проект представників українського й міжнародного бізнесу. МІМ-Київ покликаний виховувати управлінську еліту, яка має стати рушійною силою конкурентоспроможності України. З 1989 року МІМ-Київ реалізує середньострокові освітні програми для керівників вищої та середньої ланки (SE МВА, МВА, PMD), а також спеціалізовані і корпоративні програми. МІМ-Київ випустив понад 3500 менеджерів, що займають управлінські позиції в провідних українських і міжнародних компаніях.

Довідка про
KPMG:
KPMG (у Росії компанія використовує бренд КПМГ) — міжнародна мережа фірм, які надають аудиторські та консалтерські послуги. В офісах KPMG, розташованих у 148 країнах світу працює понад 113 000 працівників. Компанія надає послуги у сфері аудиту, податків та консалтингу. Поряд із PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young и Deloitte Touche Tohmatsu належить до "великої четвірки" аудиторських компаній.

Довідка про спікера:
Дмитро Лейкін, заступник керівника департаменту управлінського консультування KPMG в Росії та СНД. Очолює напрям реструктуризації холдингових компаній.

Освіта.ua
19.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів