Захищено першу в Україні дисертацію DBA
PR

У МІМ-Київ відбувся перший в Україні захист дисертації DBA (Doctor of Business Administration)

Захищено першу в Україні дисертацію DBA

Першим в Україні доктором бізнес-адміністрування (DBA) став Олександр Георгійович Головченко – випускник програми DBA* у МІМ-Київ, який захистив дисертацію на тему: «Мотивація вищого управлінського персоналу в енергетичному комплексі України».  

Серед ключових напрямків дослідження: структура компенсаційних пакетів найбільш успішних топ-менеджерів в США та Європі, принципи «червоного» й «зеленого» преміювання, розрахунки бонусів, вимоги до ефективної системи мотивації топ-менеджера, вітчизняна система мотивації – конкретизація проблем та шляхи їх вирішення.

За результатами досліджень та їх подальшого аналізу пан Головченко запропонував таку систему мотивації, яка б дозволила забезпечити ефективність топ-менеджерів та сприяла досягненню поставлених власником підприємства стратегічних цілей та завдань.

Для цього він синтезував напрацювання теоретиків і практиків управління персоналом, прослідкував зв’язок між мотиваційним пакетом топ-менеджера і успішністю підприємства, яке він очолює; детально проаналізував мотиваційні схеми зарубіжних підприємств, які досягли лідерства в своїй галузі; провів опитування серед топ-менеджерів вітчизняних підприємств паливно-енергетичного комплексу за допомогою власного розробленого листа-анкети; дослідив, як мотиваційна система працює в нашій країні.

Доповідач через призму власних ретельних пошуків і конкретних цифр дійшов однозначного висновку: «Система мотивації, яка сьогодні існує на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України, не сприяє заохоченню топ-менеджерів до максимізації ефективності господарської діяльності». Як результат були озвучені пропозиції для вирішення поставлених проблем: якою має бути ефективна система мотивації та як це працюватиме в Україні.

З нагоди події у МІМ-Київ відбувся урочистий публічний захист. Серед запрошених були: Ірина Олегівна Тихомирова – президент бізнес-школи МІМ-Київ, Віталій Анатолійович Гайдук – голова Наглядової ради бізнес-школи МІМ-Київ, наукові керівники пана Головченка: Макс Абрамович Гольцберг (завідувач кафедри бізнес-адміністрування МІМ-Київ, д.е.н.) та Ліна Михайлівна Хасан-Бек (професор кафедри бізнес-адміністрування МІМ-Київ, к.е.н.), одногрупники пана Головченка та ін.

Макс Абрамович Гольцберг під час презентації розповів про процедури та вимоги до написання і захисту диплому DBA: від вибору теми дослідження, пошуку зарубіжних і вітчизняних рецензентів і до захисту й оцінювання дисертації. До того ж, зазначив, що дисертація отримала схвальний відгук усіх рецензентів і рішення журі щодо присвоєння панові Головченку ступеню доктора бізнес-адміністрування було одноголосним.

Під час урочистого вручення диплому президент МІМ-Київ Ірина Олегівна Тихомирова зазначила: «Я з великою радістю започатковую у МІМ-Київ нову традицію – вручення диплому DBA. Разом з ним ми додаємо пам’ятну іменну табличку, а також темно-червоний комірець, відтепер – це ознака володіння ступенем DBA. Ми пишаємося визначним досягненням пана Головченка і сподіваємося, що найближчим часом, за підтримки викладачів МІМу, відбудеться ще не один захист дисертації DBA».

Вже у статусі доктора бізнес-адміністрування Олександр Головченко звернувся до усіх присутніх з напутніми словами: «Я жив цією роботою, адже вона відкривала для мене нові перспективи… Ми усі, кожного дня, пишемо власну книгу з мотивації персоналу».  

Далі слово взяв Віталій Гайдук, голова наглядової ради МІМ-Київ: «Я хочу подякувати Вам, пане Головченко, за Вашу внутрішню мужність зробити цю роботу. Ще буде багато дисертацій, можливо й кращих, але ця завжди буде першою, а пан Головченко назавжди залишиться першим в Україні доктором бізнес-адміністрування».

МІМ-Київ щиро вітає пана Олександра Головченка і пишається його визначним досягненням. Викладацький колектив готовий підтримувати кожного студента у підкоренні нових вершин, щоб найближчим часом відбувся наступний захист – вже другої дисертації DBA.

*Програма DBA (Doctor of Business Administration) – принципово новий продукт на українському ринку бізнес-освіти і пропонує його виключно бізнес-школа МІМ-Київ. DBA є найвищим, визнаним у світі, професійним ступенем еліти бізнесу. Програма DBA є логічним продовженням МВА і актуальна для тих, хто володіє значним досвідом управління та прийняття стратегічних рішень, має бізнес-освіту (МВА), виявляє бажання та схильність до узагальнення накопиченого досвіду, пошуку нових шляхів вирішення складних управлінських проблем. Запорукою отримання ступеню доктора бізнес-адміністрування є написання і захист дисертації, робота над якою зазвичай триває декілька років.

Освіта.ua
23.06.2016