Програма подвійного диплома від IBS «NIKLAND»

Спільна програма Бізнес-школи «NIKLAND» та Університету Північної Вірджинії

Програма подвійного диплома від IBS «NIKLAND»

Наталя, розкажіть коротко про Міжнародну бізнес школу «NIKLAND».

Міжнародна бізнес школа «NIKLAND» порівняно молода. Основним завданням при її створенні була орієнтація на надання такого продукту, який був би затребуваним, корисним і відрізнявся від освітніх продуктів, що пропонуються іншими бізнес-школами або державними ВНЗ. Тому сама концепція школи орієнтована на надання сучасної теоретичної бази, практичних знань, інновацій, корисних нашому слухачеві.

За минулі чотири роки наша школа завоювала свого слухача: наші програми зацікавили багатьох, бо в них можна знайти відповіді на запитання про ведення бізнесу, про рішення проблем, що виникають у процесі ведення бізнесу, можна розширити свої професійні горизонти та підвищити професійний рівень.

До нас люди приходять не тільки для того, щоб отримати академічні знання, а і щоб дізнатися про останні новини, тенденції та можливості, які відкривають перед ними інновації не тільки в освіті, а й у веденні бізнесу. Тому школа свою місію бачить у тому, щоб розвивати слухачів, розкривати їхні можливості, давати клієнтам необхідні знання та враховувати всі їхні побажання.

У своїй роботі ми використовуємо зворотний зв'язок, наша школа соціально орієнтована. Ми відповідаємо на запитання, які цікавлять не тільки бізнес, а й соціум у цілому. У нас багато програм, спрямованих на соціальний розвиток: ми пропонуємо безкоштовні семінари, безкоштовні «круглі столи», які об'єднують людей як у сфері їх бізнес-інтересів, так і в соціальній орієнтації, відкритості, можливості сприяти розвитку нашої країни в цілому. Таким чином, у наших програмах ми робимо акцент на практичній складовій (у даній програмі співвідношення теорії із практикою 30 до 70 %), даємо їм соціальну орієнтацію.

Розкажіть про партнерство з Університетом Північної Вірджинії. Яка його роль у програмі?


Наш партнер – Університет штату Північна Вірджинія (UNVA) досить популярний у США, протягом багатьох років користується хорошою репутацією не тільки в американському освітньому просторі, а й у світі в цілому, маючи філіали як в Європі, так і в Азії. Стрижнем програм цього університету є практична складова бізнес-навчання, що відповідає й нашому баченню бізнес-освіти. Тому ми разом створили програму, яка враховує ті підходи та компоненти, які ще не викладаються в подібних програмах в Україні. Ці компоненти несуть новизну, незвичайні для нашого ринку, нестандартні і є родзинкою програми. Програма «Подвійного диплома» читається не тільки українськими фахівцями, також приїжджають з Європи та Америки викладачі UNVA, які читають більшу частину дисциплін. У викладанні цих дисциплін велика увага приділяється практичній складовій і, як правило, використовується метод кейсів.

Програма «Подвійного диплома» адмініструватиметься не тільки нашою школою, а і представниками Університету Північної Вірджинії. Його працівники перевіряють роботи наших слухачів відповідно до американської системи освіти і внутрішніх вимог університету. Після завершення програми випускники отримають диплом університету UNVA, який буде мати всі переваги престижного американського диплома.

Ірина, чому програма називається «Подвійний диплом?»


Випускники після успішного завершення програми отримають два дипломи – один диплом міжнародного зразка американського університету UNVA і другий диплом Міжнародної бізнес школи «NIKLAND».

Якою мовою проходить навчання?


Викладання буде вестись двома мовами – російською й англійською. Викладання англійською обумовлене тим, що у програмі будуть задіяні лектори з Європи та США. Якщо слухачі не володіють англійською мовою на необхідному рівні, то ми будемо надавати переклад.

На кого розрахована програма? Які вимоги існують до майбутніх студентів?


Обов'язковою вимогою для вступу курс програми є наявність вищої освіти як мінімум на рівні бакалавра. В іншому програма відкрита для всіх бажаючих: випускників ВНЗ, рядових співробітників, керівників.

Що дає програма учасникам?


Учасники програми розширять свої бізнес-знання й досвід, зможуть сформувати в себе управлінські навички, ознайомляться з міжнародною практикою ведення бізнесу, навчаться застосовувати аналітичні здібності та стратегічне мислення. Метою програми є підготовка висококваліфікованих управлінців, які зможуть працювати як на території України, так і за її межами.

Які основні переваги має програма?


Основною перевагою програми є можливість отримання американського, визнаного в усьому світі диплома, не покидаючи меж України. Але якщо у слухачів виникне бажання більшого занурення в закордонний досвід, вони можуть прослухати цю ж програму або її фрагмент в одному з кампусів університету Північної Вірджинії у США, Чехії чи Китаї.

Які особливості має навчання?


Ми пропонуємо невеликі групи по 10–15 осіб, гнучкий навчальний план, міжнародний викладацький склад, великий акцент на практиці.

Якою є структура програми?


Програма складається із трьох частин: 1 – основні курси, 2 – базові професійні дисципліни та 3 – факультативні предмети. Перша частина являє собою вступний курс в управління, що складається з фундаментальних дисциплін, таких як основи менеджменту, основи бухгалтерського обліку тощо. Друга частина складається вже з базових професійних дисциплін, таких як стратегічний менеджмент, стратегічне управління тощо.

Які форми навчання використовуються у програмі?


Форма навчання залежить від конкретної дисципліни. Якщо це фундаментальні дисципліни, то будуть використовуватись лекції, презентації. Узагалі, ми намагаємось урізноманітнити форми навчання так, щоби проводити майстер-класи, дискусійні заходи, вебінари, використовувати кейсові методи.

Якою є вартість програми і який формат навчання?


Вартість програми складе близько 10000 доларів. Навчання за програмою проходитиме один раз на місяць, три дні на тиждень – у п'ятницю, суботу, неділю протягом 14-ти місяців.

Наталя, чи дає програма знання українського та глобального ринку?


Програма враховує реалії ведення бізнесу в Україні, причому на рівні глобальної інтеграції в міжнародний економічний простір. Ми дивимось не тільки на те, як робити бізнес в Україні, а й на те, що робить наш бізнес успішним чи неуспішним і від чого ця успішність залежить. У програмі використовується аналіз не тільки бізнес-середовища України, використовується аналіз того наскільки наш український бізнес може бути інтегрований до європейського. Людина, яка провчилась у нас, зможе не тільки застосувати отримані знання в Україні, а й екстраполювати їх на ринки Європи, Азії, Америки, тобто вона не згубиться в системі глобального ринку.

Чи сприяє школа нетворкінгу студентів і випускників


Наша школа працює над тим, щоб не втрачати своїх випускників: ми постійно з ними спілкуємось, у нас налагоджені зв'язки, ми всіх їх знаємо, і вони також до нас звертаються для подальшого підвищення свого ділового рівня, для того, щоб навчатись у кількох програмах. Ця програма тільки стартує, і тому ми відразу заявляємо, що не кинемо своїх випускників, будемо підтримувати з ними зв'язок, сприяти їх тісному спілкуванню та взаємодопомозі. Ми плануємо створити клуб випускників при школі, крім того, існує міжнародна асоціація випускників UNVA, і наші випускники увіллються до цього колективу.

Які є перспективи працевлаштування після закінчення програми?


Оскільки диплом, який отримуються слухачем, має статус міжнародного, то, відповідно, його із задоволенням приймають як за кордоном, так і в Україні. Такий фахівець буде затребуваним в іноземних компаніях, у компаніях, які мають іноземний капітал або інвестують за кордон, а також у винятково українських компаніях. Займані позиції можуть бути різними, тому що головною метою навчання є розвиток кар'єрних можливостей і досягнення просування кар'єрними сходами, у той час як попередні позиції в усіх слухачів неоднакові.

Розмовляв Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
27.05.2013