Випускники МІМ-Київ розповіли про власний досвід бізнес-навчання

Випускники бізнес-програм Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ) зустрілись з учасниками інфосесії, що була присвячена програмам МВА та SE МВА, під час якої обговорили питання важливості здобуття бізнес-освіти

Випускники МІМ-Київ розповіли про власний досвід бізнес-навчання

Необхідність нових комплексних рішень, для яких іноді бракує знань, невпорядкований досвід, що може бути ефективнішим, необхідність розуміння глибинних рушійних сил бізнесу та здатність спілкування з топ-менеджментом однією мовою, є тим, що мотивує управлінців навчатися у бізнес-школі.

Доцент бізнес-школи МІМ-Київ, психолог Володимир Банцер наголошує, що на певному етапі життя в людини виникає своєрідна криза – хочеться зрозуміти, чи правильно обрано шлях. "З’являється відчуття власного рівня некомпетентності, браку знань…", – наголошує Банцер.

Саме тому топ-менеджери та власники бізнесу знаходять ресурси для навчання у бізнес-школі. "Навчання на програмі МВА необхідне аби впорядкувати й вибудувати власне бізнес-мислення. МВА не є метою – є засобом", - зазначає Олександр Коновалов, випускник програми SE МВА МІМ-Київ, директор та засновник інформаційного агентства "Vlada.Ua"

Утім, програма МВА – це щось значно ширше ніж ґрунтовні управлінські знання й навички стратегічного мислення. Як ширший і спектр мотивів слухачів програм МВА.

"Під час програми ми формуємо загальне розуміння бізнес-середовища, бізнесу та його основних складових, розглядаємо набір управлінських інструментів, інтегруємо цей набір у єдину синергійну систему і, нарешті, замислюємося над тим, як визначити, куди далі рухати бізнес, як він розвиватиметься у глобальному середовищі", – розповідає Олексій Виноградов, віце-президент із маркетингу МІМ-Київ.

Справа не лише у високопрофесійних викладачах, які водночас є носіями практичного бізнес-досвіду, запевняють у МІМ-Київ.

Під час навчання на програмі МВА спрацьовує все – синтетичний процес навчання, де поєднуються систематизація, нові знання й моментальне відпрацювання практичних компетенцій, стажування, що дають зразки і багато в чому рецепти ефективного ведення бізнесу, активний обмін досвідом в аудиторіях, де кожен отримує інформацію не лише від професорів, а й від колег.

Власне обмін досвідом та налагодження бізнес-контактів є важливою частиною бізнес-навчання. "З людьми, з якими ми навчалися в МІМі, зараз ми не просто спілкуємося, а маємо спільний бізнес. Це вже не лише дружба – це частина життя", – відзначає випускник програми SE МВА МІМ-Київ, директор "Аррикано Девелопмент", Олексій Струлєв.

Він прийшов до бізнес школи зрозумівши, що йому бракує знань для ефективного управління. "Необхідно розуміти, як саме управляти. Наприклад, юристом чи бухгалтером, при цьому не будучи ані юристом, ані бухгалтером. Групи у МІМ-Київ – це особливе середовище. Тут ти завжди отримаєш підказку чи відповідь на щоденні запитання – адже поряд люди, які так само щодня забезпечують функціонування бізнесу", - каже він.

Олексій Струлєв вважає, що навчання у бізнес-школі формує бізнес-культуру та надає зразок, що поєднує західні цінності й український менталітет. "Якщо ти хочеш бути успішним на глобальному ринку, ти маєш розуміти, як вести бізнес на рівні світових стандартів", - підкреслює він.

Саме ж розуміння світових стандартів дають закордонні стажування, що є важливою складовою навчання у бізнес-школі. "Найяскравішим зразком ефективності знань для мене свого часу стали побачені на стажуванні в Швейцарії успішні світові компанії, причому побачені зсередини, адже з нами спілкувалися як мінімум їх віце-президенти. Завдяки цьому я зміг оцінити бізнес всебічно, в мене з’явилися нові ідеї та бачення мети", - говорить Олександр Коновалов.

У той же час випускники бізнес-школи МІМ-Київ підтверджують, що програми для вищого менеджменту та власників бізнесу надають цілісне, системне бачення бізнесу в глобальному середовищі, формують найсучасніші підходи до його розвитку та підштовхують до змін.

"Можу сказати не лише від себе, але й від імені всієї групи: навчання в МІМ-Київ – це два найщасливіших роки життя. Раджу всім, хто планує навчатися тут, бути готовими: щойно приходиш до МІМу – в житті починаються зміни. І МІМ лікує від страху змін, нагадує, що всі ми дуже талановиті, що головне в кожній справі – це творча енергія. Зрештою, МІМ-Київ – це середовище постійного енергообміну", - підкреслила Галина Штукаріна, випускниця програми МВА МІМ-Київ, заступник генерального директора ПрАТ "TRG".

Освіта.ua
23.11.2011