MBA за кордоном: топ-10 країн 2013 року

Багато країн у рейтингу 2013 року зберігають позиції за рахунок своєї популярності у Східній Європі

MBA за кордоном: топ-10 країн 2013 року

Для українців, які хочуть отримати бізнес-освіту за кордоном, може виявитися корисним рейтинг найпопулярніших країн у цій сфері, складений британською компанією «Quacquarelli Symonds», яка спеціалізується на навчанні за кордоном. Окрім таких загальновідомих лідерів бізнес-освіти, як США та Велика Британія, у топ-10 затвердились такі країни, як Франція, Німеччина, Іспанія, Швейцарія та Нідерланди. Ця п'ятірка у значній мірі займає такі високі місця саме завдяки величезній популярності серед претендентів із Східної Європи.

Опитування претендентів на ступень MBA, наведене QS TopMBA.com у 2013 році та спрямоване на виявлення найпривабливіших країн для отримання цього ступеня, назвало десять кращих напрямів. Як і у 2012 році, список очолюють США та Велика Британія. Проте це не означає, що за цей час не відбулося жодних змін. Мова про них піде в порядку опису рейтингу.

1. США. Цій країні віддали перевагу 65 % респондентів.

Кількість MBA-кандидатів, зацікавлених у навчанні у США, виросла у 2013 році на 2,7 %. Не дивлячись на зростання у 2013 році, загальний показник популярності цієї країни знизився з 2009 року (70,7 %).

Популярності Америки, серед багатьох інших чинників, у значній мірі сприяє її репутація батьківщини MBA. Протягом кількох десятиліть до появи в Європі концепція бізнес-освіти в цілому залишалася свого роду північноамериканським феноменом.

2. Велика Британія. Отримала перевагу в 41 % респондентів.

Велика Британія ніколи дуже не відставала від Сполучених Штатів. У 2013 році тільки у США та Канаді менше 40 % респондентів віддали перевагу Великій Британії як місцю отримання ступеня MBA. У решті регіонів Велика Британія послідовно залишається найпопулярнішим місцем для навчання в Європі й не дарма. Бізнес-школи Великої Британії мають репутацію суворої академічної підготовки, а також відмінні зарплати випускників MBA та можливості працевлаштування.

Як і США, Велика Британія втратила свої позиції в довгостроковій перспективі: у 2009 році вона мала 53,2 % прихильників.

3. Канада. Була вибрана 23 % респондентів.

Канада отримала найбільший приріст зацікавлених кандидатів у 2013 році – на цілих 5,4 %. Цьому сприяли латиноамериканські кандидати, які складають 30,3 % охочих учитись у другій за величиною країні світу.

Проте тільки 13,9 % респондентів зі США та самої Канади виявили бажання отримати канадську бізнес-освіту. Це віддзеркалення домінуючої частини кандидатів зі США, які, як правило, віддають перевагу своїй країні або Європі.

4. Франція. Отримала, так само як і Канада, 23 % голосів.

Кількість кандидатів, зацікавлених у навчанні у Франції, піднялась на 2,6 % у 2013-му. Кандидати зі Східної Європи були найбільш зацікавлені в навчанні в цій країні: 40,6 % із них вибирають саме Францію.

Популярність Франції, що зберігається, може бути пов'язана з її провідними бізнес-школами, серед яких можна назвати INSEAD ‑ перший європейський інститут, що запропонував MBA.

5. Австралія. 20 % голосів.

Так само, як і Канада, Австралія дуже помітно наростила популярність у 2013 році ‑ на 4,8 %. Це найпопулярніша країна в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, але менш популярна серед абітурієнтів зі США та Канади, де тільки 3,4 % кандидатів розглядають можливість навчання в Австралії.

Випускники австралійських бізнес-шкіл традиційно можуть похвалитися щедрою винагородою. Так, за цим показником Macquarie University’s Graduate School Management лідирує в усьому світі, а її випускники одержують середні зарплати в 144000 дол. США.

6. Німеччина. 15 % респондентів.

Ця країна отримала приріст кількості кандидатів на 3,4 % і користується особливою популярністю в абітурієнтів зі Східної Європи (28,3 %), оскільки територіально близька до неї, що, поза сумнівом, грає свою роль.

Потужна бізнес-культура та відносна економічна стабільність на тлі потрясінь, поза сумнівом, зробили свій внесок у стійке зростання популярності цієї країни із 2009 року (12 %).

7. Іспанія. Проголосували 15 % респондентів.

Тоді як кількість кандидатів, зацікавлених у навчанні в Іспанії, знизилась на 0,3 %, ця країна зберігає міцні позиції в топ-10. Іспанія є найпопулярнішою країною в кандидатів зі Східної Європи, 25,6 % з яких виразили інтерес до подорожі на Піренейський півострів.

Кількість західноєвропейських кандидатів, які відгукнулися, знизилася з 23,7 % у 2012 році до 16,2 % у 2013 році, що багато в чому обумовлено фінансовими потрясіннями, які виникли останніми роками. Падіння популярності цього року усугубляється ще й падінням із 19,5 % у 2009 році.

8. Сінгапур. 15 % респондентів.

У 2009 році Сінгапур був цікавий лише для 6,4 % респондентів. Але тепер, маючи 15 % прихильників по всьому світу, які зацікавлені в цьому «азіатському тигрі», він міцно закріпився в топ-10.

Окрім очевидної переваги в тому, що Сінгапур є впливовим фінансовим центром, необхідно також ураховувати прогрес рівня навчання в його вищих навчальних закладах, які останніми роками набирають все більшу потужність і популярність.

9. Швейцарія. 14 % респондентів.

Привабливість Швейцарії очевидна. У 2013 році, її популярність зросла на 1,3 %. Знову ж таки, вона особливо популярна серед кандидатів зі Східної Європи (30,7 %), для яких вона поступається тільки США, Великій Британії та Франції. Якщо додати в цей список Німеччину, то те ж саме можна сказати і про західноєвропейських абітурієнтів.

10. Нідерланди. 10 % респондентів.

Нідерланди витіснили Італію з топ-10 2012 року, та так і залишились у першій десятці у 2013 році. Глобальний інтерес до Нідерландів виріс на 1,7 % у цьому році. Більше всього прихильників у цієї країни серед кандидатів зі Східної Європи та Латинської Америки.

Щорічне опитування претендентів, що проводиться QS TopMBA.com, звертається до глобального пулу MBA-кандидатів для з'ясування їх переваг у навчанні, мети й очікувань і дає загальний портрет претендента. Результати опитування 2013 року засновані на відповідях більш ніж 4100 респондентів.

За матеріалами QS TopMBA підготував Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
13.01.2014