Бізнес-освіта за кордоном: Як отримати візу

Процедура вступу до хорошої бізнес-школи займає багато часу та сил, і майбутні слухачі часто забувають підготувати необхідні документи для отримання візи на навчання

Бізнес-освіта за кордоном: Як отримати візу

Ризик залишитися без візи через те, що ви принесли в консульство неповний комплект документів, досить високий, тому давайте подивимося, які візи потрібно одержувати для навчання в США, Великобританії, Франції, Китаї і Канаді.

Віза у США

Для навчання в США необхідно отримати візу F-1, заповнивши так звану Form I-20, яку вам надішле обрана вами бізнес-школа. Важливо не пропустити жодної дрібниці при заповненні. Організація USA student visa може допомогти у цьому.

На початку кожного року Конгрес визначає максимальну кількість віз для студентів, які закінчують своє навчання у США (студентів останніх курсів). Це, так звані, візи H-1B. Як і інші робочі візи, вони повинні подаватися працедавцем від імені студента. Щороку максимально видається 65 тисяч віз H-1B. Кожна віза видається строком на 3 роки, але може бути продовжена до 6 років.

В останні роки йде запекла дискусія з приводу того, скільки таких віз видавати щороку. Компанії намагаються домогтися того, щоб візи видавалися всім бажаючим, у той час як американські чиновники вважають, що пріоритет з отримання роботи повинен бути у резидентів. У результаті число таких віз з кожним роком стає все менше.

40 балів для візи у Великобританію

З березня 2009 року у Великобританії діє система Point-Based System (PBS), згідно якої всі візи поділяються на п'ять категорій (Tiers) і дозволяють в'їзд на територію країни з метою отримання роботи або навчання. Щоб отримати візу, кандидат повинен пройти оцінку за спеціальною шкалою.

Для отримання візи Tier 4, призначеної для тих, хто хоче навчатися у Великобританії, необхідно набрати 40 балів. Лист про зарахування від бізнес-школи гарантує 30 балів. Решту 10 можна набрати, виконавши вимоги, встановлені Службою прикордонного контролю Великобританії. Сюди входить вартість навчання, підтвердження наявності коштів на проживання (приблизно £ 800 для Лондона і £ 600 для інших регіонів) та наявності коштів на забезпечення тих, хто їде з вами (членів сім'ї).

Бізнес-школи часто пропонують свою допомогу і готові за певну суму допомогти з вирішенням усіх цих формальностей.

Якщо ви захочете залишитися працювати у Великобританії після закінчення навчання, необхідно подати документи на отримання Tier 1 Post-Study Work Visa, яка прийшла на зміну Highly Skilled Migrant Programme (HSMP) у 2008 році. Це віза для висококваліфікованих професіоналів і для її отримання потрібно набрати 75 балів.

За HSMP ці бали автоматично надходили "на рахунок" випускників бізнес-шкіл. Тепер же випускники повинні здобути ці бали іншими шляхами. Вони даються за наступні "заслуги": кваліфікація (ступінь магістра, наприклад, дає 35 балів), зарплата на попередніх місцях роботи (наприклад, £ 20,000-22,999 на рік принесуть 15 балів), вік (чим молодший претендент, тим більше балів він отримує), досвід роботи у Великобританії (5 балів), володіння англійською мовою (10 балів) і засоби для існування - мінімум £ 2,800 на себе і £ 1,600 на кожного, хто їде з вами (це дає ще 10 балів).

Освітня віза до Франції

Якщо ви маєте намір навчатися на програмі MBA у Франції і не є резидентом країни з Євросоюзу, то вам необхідно подати документи на візу з розширеним терміном перебування і дозволом на проживання (VLS-TS).

Як тільки ви отримаєте візу, вам потрібно відвідати офіційний орган під назвою Office Francais de l'Immigration et de l'Integration, щоб завершити деякі адміністративні формальності.

На сайті CampusFrance ви можете отримати допомогу в процесі отримання візи. Ця організація була заснована у 1998 році для підтримки студентської мобільності у країні і сьогодні має понад 100 офісів у 75 країнах. Робота CampusFrance серйозно спрощує життя майбутнім студентам.

Якщо ж ви хочете отримати робочу візу до Франції, вам доведеться зіткнутись з куди більшими проблемами. Як і в США, подавати заяву на візу має роботодавець від імені кандидата. Чим більш відомий бренд бізнес-школи, яку закінчив кандидат, тим легше отримати робочу візу.

Китайські школи допомагають кандидатам отримати візу

Для навчання у Китаї студенти повинні будуть подати документи на візу F або X (в залежності від тривалості програми). Бізнес-школи допомагають кандидатам, відсилаючи до консульства форму JW202, і це вирішує всі проблеми. Необхідно тільки знати, які документи потрібно принести в консульство самому.

Для роботи в Китаї необхідна віза Z. Щоб отримати її, вам необхідно надати дозвіл Міністерства праці та соціального захисту Китаю, а також лист-запрошення від роботодавця.

Освітня віза в Канаду

Бізнес-школи Канади активно допомагають студентам в отриманні візи на навчання. Вам допоможуть у заповненні різних паперів і нагадають, що потрібно принести їх в консульство якомога раніше.

Але головна відмінність Канади від інших країн в тому, що дозвіл на роботу в Канаді випускник отримує, практично, автоматично, йому не обов'язково навіть показувати пропозицію про роботу від компанії.

begin.ru
16.02.2011