Чи варто штурмувати бізнес-школи?

Усім відомо, що навчання та освіта - це одне з перших стратегічних завдань на шляху до успіху в жорстокому конкурентному світі, який заснований на знаннях. Приоритетне завдання навчальних процесів - адаптація і розуміння класичних і інноваційних концепцій бізнесу і менеджменту

Чи варто штурмувати бізнес-школи?

Сучасні освітні програми у фінансовій, управлінській і інвестиційній сферах, давно вийшли за рамки теоретичних матеріалів. Сьогодні вони фокусуються на індивідуальних здібностях, кар'єрному й особистісному розвитку тих, хто бажає досягти успіхів у сфері бізнесу. Однак не кожному по зубах така наука.

Точно необхідно стати в ряди слухачів програм МВА тим, хто:

  • має план подальшого розвитку своєї кар'єри. Бізнес-школи не для ледачих людей. Якщо ви думаєте, що, лежачи на дивані, можна гори згорнути, то програми МВА не для вас. Але якщо ви активні і маєте, хоч найменше представлення про своє подальше життя (зокрема, кар'єрне) тоді бізнес-школа для вас. Непогано б сфокусуватися на конкретній сфері діяльності і вибирати відповідну школу.
  • є лідером або ж збирається таким стати. Зрозуміло, що лідером можна бути і без бізнес-школи. Мова йде про тих, хто практично підтвердив наявність у себе таких якостей. Якщо Ви запекло мрієте стати лідером або тільки починаєте управлінську діяльність, то, не роздумуючи, починайте готувати документи в бізнес-школу на програму MBA.
  • має досвід роботи. Відомо, що бізнеси-школи знаходяться в постійному пошуку студентів із пристойним досвідом роботи. Середньостатистичний студент - це людина, якій більше 25 років і яка має 3-5 років стажу роботи за плічми. Такий студент може поділитися досвідом зі своїми колегами в бізнесі-школі, які теж обміняються своїми знаннями. Навіть якщо Ви тільки закінчили університет, і не маєте досвіду роботи, усе рівно не варто засмучуватися. Шанси потрапити в бізнес-школу все-таки є, хоч і невеликі. Але тільки в тому випадку, якщо вам є чим здивувати членів приймальної комісії. Це може бути есе, унікальний життєвий досвід або стажування у відомій і успішній компанії.
  • вже є професіоналом у визначених сферах, але має недолік кваліфікації для подальшого росту. Саме в такій ситуації на допомогу може прийти бізнес-школа. Тому що в ході навчання студенти розглядають і знаходять вихід із проблемних ситуацій, з якими в реальності зіштовхуються багато компаній.

Також є люди, яким варто переосмислити своє рішення про подачу документів у бізнес-школу:

  • люди, які ніколи не думали про серйозну кар'єру в бізнесі: актори, письменники, художники, наукові співробітники. Звичайно, є і виключення, однак варто замислитись.
  • для деяких підприємців, які успішно почали свій бізнес, бізнес-школа може виявитися занадто дорогим і нерозумним капіталовкладенням. Таким людям варто серйозно замислитись про те, чи зможе він вести власний бізнес і паралельно займатись навчанням. Перешкодою бізнес освіті можуть стати і сімейні відносини, наявність маленьких дітей у родині.

Варто відзначити, що незаперечною перевагою одержання бізнес-освіти залишається знайомство з різними людьми, які приїхали з різних куточків країни або світу. А отримані знання стануть набагато глибшими й ґрунтовними, те, що робилось раніше інтуїтивно нарешті знайде логічний зміст.

magistr.net.ua
14.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів