Стажування MBA як засіб працевлаштування

За даними дослідження 2007 року, проведеного Graduate Management Admission Council (GMAC - адміністратор тесту GMAT), опитування серед 700 компаній всього світу показало, що 62% з них брали на літо студентів МВА в якості стажерів

Стажування MBA як засіб працевлаштування

При цьому, майже три чверті цих компаній брали на постійну роботу своїх стажерів. У типових (для даного дослідження) компаніях половина нових співробітників зі ступенем МВА набрана з числа стажерів.

Таким чином, відкладаючи пляжний відпочинок заради роботи в офісі, студенти MBA вигідно інвестують свій час. Враховуючи, що попит на випускників МВА постійно збільшується, вибір стажувань зараз набагато більше, ніж у останні десятиліття. Провідні роботодавці конкурують за кращих студентів і можливості найбільших організацій практично не обмежені.

Лондонський офіс А.Т. Kearney - однієї з найпрестижніших консалтингових компаній Великої Британії, пропонує робочі місця, в середньому, восьми з десяти своїх літніх стажерів. Директор цієї компанії Еммануель Хемберт говорить: "Ми беремо літніх стажерів на період до трьох місяців, набираючи їх з тих же бізнес-шкіл, звідки ми набираємо і наш основний персонал (Лондон, INSEAD і Манчестер). Їх навчають так само, як і всіх консультантів, хоча для літніх стажерів програма скорочена".

     

Негайно приступаючи до роботи з клієнтами і дізнаючись таким чином, що являє собою робота консалтингової команди, стажери отримують цінний досвід. Якщо ви шукаєте програму стажування, ретельно підберіть компанію, яка зможе запропонувати найбільш корисний практичний досвід.

Можливість працевлаштування є ключовим фактором. Стажери хочуть знати, чи зможуть вони отримати повноцінну роботу наприкінці стажування, тому перед проходженням стажування необхідно поцікавитися репутацією компанії і статистикою працевлаштування стажерів.

Основна ідея стажування полягає в тому, щоб під час виконання своїх обов'язків оцінити вид діяльності компанії і вирішити, чи є це тією роботою, яку дійсно хоче отримати стажер, а компанія в свою чергу оцінює стажера як потенційного працівника. Хемберт говорить: "Ми маємо вірити, що у наших стажерів все вийде. А наприкінці їхнього стажування оціночний комітет вирішить, кому буде запропонована постійна робота. Це хороший спосіб для обох сторін, щоб зрозуміти чи хочуть вони працювати один з одним".

Чи існують обмеження на прийом стажерів? "Обмежень при прийомі на роботу літніх стажерів не існує, все залежить від їхніх успіхів, - якщо вони відмінно справляються, ми запросимо їх усіх. Приймаючи на роботу людину, яку ми знаємо, ми ризикуємо значно менше, ніж вдаючись до звичайної процедури найму співробітників", - говорить Хемберт.

Терміни подання заявки на стажування залежать від умов конкретної школи, тому поцікавтеся цим питанням ще при вступі до бізнес-школи. Дізнайтеся, скільки у вас є часу, в якій галузі ви хотіли б працювати, і починайте вивчати, яка компанія підійде вам найкраще.

Перед стажером стоїть завдання застосувати свої знання в реальній роботі і дуже швидко адаптуватися до компанії, клієнта і команди. Хемберт каже: "Це складне завдання, ми проводимо стажерів через сувору школу роботи і вдосконалення. Хороший стажер той, хто охоче навчається, гнучкий і добре себе почуває, працюючи безпосередньо з проектом і клієнтом відразу ж після прибуття в AT Kearney. Успішні стажери практичні, мають аналітичні здібності та гарне стратегічне мислення. Тому в них все вийде. Ми шукаємо в них інтерес до навчання, готовність до невідомого, прагнення до постійного вдосконалення. Це означає бути заповзятливим, брати на себе ініціативу і прагнути змінити ситуацію на краще, не тільки теоретично, але і практично".

Автор: Росс Джераті, Topinternships.com

Освіта.ua
12.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів