МВА – варто чи не варто?

Бізнес-освіта - це шлях до престижної роботи або власної справи. Отримати МВА можна як в Україні, так і закордоном. Однак бізнес-диплом коштує від 20 до 150 тисяч доларів. Чи варто платити такі гроші за додаткову освіту?

МВА – варто чи не варто?

Master of Business Administration (МВА) – це управлінська освіта, яка є гарантом особистої конкурентоспроможності як менеджера, так і успіху компанії, де працюватиме володар МВА-диплому.

Це стверджують викладачі бізнес-шкіл, розповідаючи про переваги отримання бізнес-освіти. Здобути її можна в спеціалізованих школах та інститутах. В Україні працює до десятка бізнес-шкіл. Окрім цього можливості отримання МВА пропонують до півсотні іноземних бізнес-шкіл.

Обирати є з чого. І українські школи не поступаються закордонним, запевняє віце-президент Міжнародного інституту бізнесу Олександр Верещак. За його словами, до українських бізнес-шкіл приїжджають тренери зі світовими іменами, а коштує навчання вчетверо дешевше, а ніж в Англії або США.

За суму до 20 тисяч доларів в Україні можна отримати пристойну бізнес-освіту. Тож для тих, хто мріє отримати МВА і далі працювати саме в Україні вигідніше вчитися вдома, переконаний Верещак.

"Жодна закордонна бізнес-школа не надасть вам знання українського ринку. В українських реаліях закордонний МВА можна застосовувати лише умовно. Закордонна освіта розширить кругозір та дозволить піднятися над тактичними задачами, але в Україні це не застосуєш. Я вчився у Лондоні, де про корупцію і не згадують, а у нас це додаткова стаття витрат", - наголошує Олександр Верещак.

Втім попри всі плюси отримання МВА в Україні, українська молодь прагне отримати бізнес-освіту в інших країнах, адже щоб бути успішним потрібно розуміти як місцевий, так і міжнародний бізнес.

Христина Азова закінчила Київський національний економічний університет і нині вибирає між бізнес-школами в Австралії та Великобританії: "Хочу далі заглиблюватися у професію. Я вивчаю фінанси. Якщо перспектива буде хорошою, то, можливо, буду ще розвиватися. Якщо будуть хороші пропозиції, то там і залишусь. Я не виключаю цього".

Дарина Лукаянова хоче вивчати вищий менеджмент в США. Вона вважає, що мати американський диплом МВА престижно, бо з’являються кар’єрні перспективи: "Після цього планую повернутися в Україну. Я маю ще один німецький диплом, бо вивчала німецьку. Якщо матиму ще й американський, то буду більш конкурентна на ринку праці і сподіваюсь знайти хорошу роботу".

Однак МВА відкриває не всі двері. У сфері топ-менеджменту бізнес-диплом грає важливу, але не вирішальну роль, констатує співробітниця міжнародного кадрового порталу hh.ua Наталя Кирилова. Вона зазначає, що топ-управлінців шукають рідко. Зараз на одну посаду вищого менеджера у різних сферах претендує п’ять шукачів роботи.

МВА є суттєвою перевагою у конкурсному відборі, але головним і вирішальним критерієм є досвід роботи на аналогічній посаді. Навіть якщо є бізнес-диплом, то перевагу роботодавці віддають претендентам з досвідом, каже Кирилова.

"Разом з цим дипломом МВА треба мати ще й від шести років досвіду роботи саме у сфері управління. Тобто, якщо кажуть, що диплом МВА – це запорука успіху і ви обов’язково будете працювати топ-менеджером, то це не зовсім так. У деяких компаніях цей диплом є додатковою перевагою, але не основною".

Здебільшого компанії, які вимагають наявність бізнес-освіти, не цікавляться, де саме її було отримано: чи за кордоном, чи в Україні.

Deutsche Welle
24.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів