Бізнес-школи шліфують лідерські якості

Якби ви запитали у кімнаті, повній студентів бізнес-шкіл, чому вони вирішили отримати ступінь MBA, більшість у своїх відповідях згадали б про лідерство

Бізнес-школи шліфують лідерські якості

Якою б не була їхня мета: стати топ-менеджером в одній з 500 найуспішніших компаній чи залучити талановитих людей до власних проектів, вони знають що лідерські навички досить суттєва складова здійснення їхньої мрії.

Багато хто не розуміє, чому бізнес-школа може навчити студентів, які уже працювали під чиїмось керівництвом та, скоріше за все, уже керували іншими. Інтерв’ю у зимовому випуску журналу Єльської школи менеджменту проливає світло на це питання.

У статті "Кому потрібні лідери?" декан Єльської школи менеджменту Шерон Остер, майбутній декан Едвард Снайдер та президент Єльського університету Річард Левін, серед інших тем, що стосуються лідерства, обговорили і тему яким чином бізнес-школи формують кращих лідерів.

На думку Снайдера, перевага полягає у перебуванні в середовищі, що допомагає застосувати академічні знання у лідерстві. "Якщо вас оточують люди, що мислять критично, ви починаєте ставити правильні запитання: Чому ви думаєте, що ваша ідея вірна? Як довести, що ви помиляєтесь? Які дані необхідні?", - каже він.

Окрім удосконалення критичного мислення, студенти бізнес-шкіл протягом навчання також вчаться краще розуміти загальну картину. Згідно з Остером, головні атрибути лідерства "розуміння важливості думати на довготермінову, а не короткочасну перспективу; думати про інших, а не лише про себе; думати про цінності, а не лише про розумові здібності".

Врешті-решт, студенти отримують усвідомлення свого потенціалу як лідера організації. Снайдер пояснює: "Що унікального в MBA-програмі так це те, що вона фокусується на розвитку людей, які розуміють організаційну структуру та як люди впливають на неї".

Обираючи студентів серед великої кількості аплікантів, які подають документи, приймальні комісії Єльської школи менеджменту та інших престижних бізнес-шкіл не сподіваються побачити яскраві прояви лідерських якостей. Більшість шкіл шукає аплікантів, які демонструють лідерський потенціал. Якщо ви вступаєте до бізнес-школи, запитайте себе "Де проявились мої лідерські якості?" та знайдіть способи висвітлити це.

Можливо ви помітили у робочому процесі моменти, які можна вдосконалити та переконали керівництво втілити в життя ваші ідеї, чи організували волонтерський проект, чи навіть привели баскетбольну команду коледжу до чемпіонського титулу.

Подібні приклади потрібно включити до резюме і навіть, можливо, висвітлити у вступному есе.

Помітьте, що усі ці приклади мають дещо спільне: вони включають інших людей. У лідера повинні бути послідовники. Аплікати часто допускають одну й ту ж помилку – зводять лідерство лише до ініціативи.

Заснування одноосібного бізнесу з продажу футболок свідчить про вашу винахідливість, але нічого не каже про вашу здатність вести за собою людей.

Більшість студентів, що вступили до бізнес-школи уже проявили пристрасть до лідерства. Одна з найважливіших навичок, які вони опанують на MBA-програмі, це як відшліфувати цю пристрасть.

Як каже Остер: "Коли ми навчаємо магістрів бізнес-адміністрування, ми формуємо спеціальні умови для розвитку лідерських якостей. Під час навчання незавершені ідеї студентів про те як працює цей світ та ким вони хочуть бути набувають конкретики, перестаючи бути розмитими думками чи мріями".

USnews, переклад Мирослав Гришин, Освіта.ua

Освіта.ua
21.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів