Вступ до бізнес-школи: Як підготуватись до інтерв’ю

На більшість програм МВА не приймають без проходження інтерв’ю, тому, запрошення поговорити з членом приймальної комісії чи випускником програми, означає, що ви стали на крок ближче до вступу

Вступ до бізнес-школи: Як підготуватись до інтерв’ю

Для багатьох аплікантів на MBA-програми відповідь з бізнес-школи про те, що їх відібрали на інтерв’ю – радість у чистому вигляді. Однак, після того як проходить ейфорія, може початись паніка: "Що як це мій єдиний шанс вступити і я його змарную?".

Ось кілька порад, які застрахують вас від подібної ситуації:

Ознайомтесь з методами інтерв’ювання

Інтерв’ю, які проводяться різними бізнес-школами значно різняться, тому важливо ознайомитись із манерою, у якій проходитиме інтерв’ю, та типом запитань, які вам ставитимуть. Наприклад, інтерв’юер Harvard Business School буде запитувати про ваші плани на майбутнє, а різка манера розмови перевірить ваше вміння поводитись під тиском.

У Стенфорді навпаки зосередяться на вашому минулому, наприклад, ваших діях у незвичайних ситуаціях, ще й докладуть усіх зусиль, аби ви розслабились і почувались невимушено.

Зайдіть на сторінку та блог шкільної приймальної комісії і зберіть максимально можливу кількість інформації. Ви побачите, що одні школи досить прозоро описують свої очікування від інтерв’ю, в той час як інші намагаються оповити цю тему мороком.

Так чи інакше, але в Інтернеті повно ресурсів, які нададуть вам вичерпну інформацію по вступному інтерв’ю у будь-яку з бізнес-шкіл.

Продумайте свою розповідь та її акценти

Якщо ви вже зосередились на підготовці до інтерв’ю, ваш наступний крок - подумати, що, власне, на цьому інтерв’ю розповідати. Ваша задача – не залишити і тіні сумніву у вашого співбесідника щодо того, що ви підходите на програму. Наприклад, якщо школа акцентує увагу на підприємництві, подумайте про приклади, що можуть висвітлити вашу ініціативність та готовність до розумного ризику.

На більшості інтерв’ю вам будуть ставити запитання, пропонуючи поділитись досвідом, наприклад, "Розкажіть про ситуації, де вам доводилось працювати зі "складними" співробітниками". Тому продумайте багато відповідних історій. Не покладайтесь лише на те, що ви написали в есе. Інколи, інтерв’юер може бути знайомий з ним, і ваші історії з есе просто не підійдуть.

Практикуйтесь, практикуйтесь і ще раз практикуйтесь

Перед тим як іти на інтерв’ю, проведіть якийсь час розповідаючи свої історії вголос. Можна робити це перед дзеркалом або попросити близьких друзів, щоб вони послухали вас. Чим більш комфортно ви почуватиметесь, розповідаючи історії, тим більш невимушено ви почуватиметесь на інтерв’ю.

Врахуйте, що більшість інтерв’ю тривають від 30 хвилин до години. Якщо правильно розказана історія займає 10 хвилин, тоді це не матеріал для інтерв’ю.

Врешті, думайте про це як про професійне інтерв’ю: гарно вдягніться, візьміть кілька копій свого резюме і так далі. Також підготуйте кілька запитань до співбесідника, який дасть вам можливість їх поставити - це чудова можливість поглянути на програму "зсередини", особливо якщо ваш інтерв’юер випускник.

Пам’ятайте, що інтерв’ю – це не лише можливість показати, що ви підходите програмі, а й з’ясувати чи програма підходить вам.

www.usnews.com, переклад Мирослав Гришин, Освіта.ua

Освіта.ua
10.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів