Вступ до бізнес-школи: Як написати хороше есе

Написання есе для вступу на MBA-програму одне з найскладніших завдань для аплікантів. Дивіан Гупта, випускник 2009 року Міжнародної бізнес-школи Халт дає п’ять порад, як написати есе

Вступ до бізнес-школи: Як написати хороше есе

Не "думайте": упевніться, що ви розумієте вимоги до есе

Досить часто ми "думаємо", що розуміємо усі вимоги до есе. Важливо знати кількість есе, які потрібно написати, їхні теми та ліміт слів (якщо є). Це гарантує, що ви знаєте свою "вихідну точку", без чого усі ваші зусилля будуть марними.

Якщо потрібно, зробіть розклад (за допомогою ручки та паперу або MS Excel чи MS Word), виписавши туди есе, їх теми, специфічні інструкції, щодо їх написання, включаючи дедлайни.

Інша корисна порада: більшість бізнес-шкіл описують, що, на їхню думку, робить есе успішними у матеріалах, присвячених вступу, – прочитайте ці замітки, щоб ознайомитись з їхніми очікуваннями.

Візуалізуйте: продумайте ескіз есе

Після того як ви зрозуміли, яке есе вам потрібно, проведіть трохи часу думаючи про нього – візуалізуйте його. Це найважливіша частина процесу написання есе – більш важлива, ніж власне написання – так як вона стосується структури.

Подумайте, що ви хочете сказати своїм есе і як це пов’язано з його темою. Чи є якісь приклади з вашого особистого чи професійного життя, які б ви хотіли згадати, і, якщо так, то чому? Що робить вас кандидатом, якого мають обрати поміж іншими? Якщо це допомогло, занотуйте усі ці роздуми на аркуш паперу, не думаючи як ви будете їх структурувати. Це прийде пізніше.

Не зупиняйтесь: пишіть чорновий варіант есе

Зараз, коли у вас є ідея того, що ви хочете написати, саме час сісти за написання есе. Я пропоную вам писати без перерви на виправлення різноманітних помилок. Пишіть на одному диханні – це буде ваш чорновик.

     

Дотримуйтесь простоти: відредагуйте чорновик

Після того, як ви написали чорновик, прочитайте його, щоб побачити чи відображає він те, що ви хотіли висловити. Якщо ні, визначте розділи, де відбувається відхід від основної думки, і причини чому ви так думаєте. Можливо це некоректне формулювання думки чи просто вона знаходиться не на своєму місці. Корисно надрукувати есе і ручкою виділити місця, які на вашу думку потребують виправлення. Випишіть ідеї/приклади, які б ви хотіли використати.

Покажіть есе членам родини та близьким друзям. Попросіть їх прочитати його і визначити наскільки есе виражає головну думку, яку ви хотіли донести.

Уникайте спокуси вживати багато великих слів, хіба що вони підходять по контексту. Але не підганяйте зміст до розумних слів, просто щоб показати високий рівень своєї англійської. Просте, але чітке есе краще, ніж дуже складне і заплутане.

Напишіть остаточний варіант

Маючи відгуки та власні критичні зауваги щодо чорновика, ви можете написати остаточний варіант есе. Не переймайтесь написанням "ідеального" есе. Адже ваше розуміння довершеності може суттєво відрізнятись від розуміння людини, що читатиме есе.

Замість цього, зосередьтесь на тому, щоб есе було вашою особистою історією – чимось унікальним. Немає нічого страшного в тому, щоб багато разів переписувати есе поки ви не будете задоволені остаточною версією. Але ні в якому разі не аналізуйте есе! Якщо есе переконлива лаконічна історія без граматичних помилок – ви досягли успіху.

Освіта.ua
08.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів