Ідеальний вибір часу: Історія одного MBA

Антон Воронцов не міг вгадати з часом краще. Він отримав диплом MBA через місяць після того як США офіційно вийшли з рецесії. Український випускник Бізнес-школи Бута Чикагського університету 2009 року розповів про своє життя після навчання

Ідеальний вибір часу: Історія одного MBA

Ступінь MBA став для Антона Воронцова метою, яку він поставив перед собою досить давно. Закінчивши Харківський національний університет він одразу ж вирішив, що бізнес-школа – місце, де він хотів би закінчити навчання.

"В той час я працював у міжнародному відділі одного з місцевих банків і відповідав за кореспондентські рахунки відкриті в іноземних банках", - розповідає Воронцов. Під час подорожі до Нью-Йорку восени 2002 року він відвідав кампуси Єльської та Колумбійської бізнес-шкіл. Ці візити мали величезний вплив на його подальший розвиток.

"Через три місяці після мого повернення в Україну я переїхав до Києва, де знайшов роботу у сфері міжнародного банкінгу. Пізніше, аби підсилити мої позиції як апліканта на MBA-програму, я приєднався до PricewaterhouseCoopers Ukraine, де пройшов три роки професійного зростання. Нарешті, я був готовий до кроку, який планував багато років".

Кар’єрні цілі

Перед отриманням диплому MBA Воронцов поставив собі за мету працювати у консалтингу… і це те, чим він займається зараз. Як партнер у провідній міжнародній консалтинговій фірмі Воронцов випробовує свої навички магістра бізнес-адміністрування (MBA).

     

"Дивно, але не дивлячись на труднощі, мені вдалося отримати ступінь MBA та знайти роботу у консалтинговій компанії, на яку я націлився з самого початку, - каже Воронцов. – Той факт, що я поставив собі мету ще до вступу на MBA-програму, і, що я був послідовний у цьому, допомогли мені не розгубитись серед величезної кількості кар’єрних шляхів, можливих у бізнес-школі і отримати пропозицію роботи ще до того як криза зачепила рекрутинг MBA".

На відміну від тих, хто лише чув про цінність MBA, Воронцов зараз має власний досвід переваг, які надає бізнес-освіта.

"Перша перевага - це база, - пояснює він. – Після MBA-програми вже немає тем у бізнесі, фінансах чи управлінні про які ти не чув. Це наче "так я проходив це у бізнес-школі, забув деталі, але можу згадати, якщо буде потрібно". Це наче бібліотека. Не потрібно перечитати усі книжки, треба просто знати, де їх знайти".

Наступна перевага – це доступ до мережі високоосвічених та успішних людей. "Я просто захоплений можливістю знайти випускника у будь-якій галузі, якою я можу бути зацікавлений, у будь-якому регіоні, де я можу подорожувати, і обговорити з ним питання, над якими я можу працювати", - каже він.

Гроші на навчання

Забезпечення роботою після випуску дозволило Воронцову почати виплачувати кредит, який він взяв на своє навчання.

"У моєму випадку, остаточним рішенням було взяти позику на навчання та проживання. Виплати по кредиту забирають частину мого прибутку, але поки все під контролем. Я згоден, що це досить ризиковано, наприклад, можна залишитись з купою боргів і без роботи, але врешті-решт питання чи варто брати позику на навчання залежить від того, наскільки ризикованою є людина і в якому стані знаходиться економіка", - каже він.

Щодо економіки, то Воронцов не міг закінчити програму більш вчасно. Розпочавши навчання у самий розпал кризи, він закінчив його після того як Сполучені Штати офіційно вийшли з рецесії.

"Оглядаючись назад, я думаю, а чи є щось, що б я зробив не так? Мабуть найбільшим непорозумінням є той факт, що кожен студент, який вступає, думає, що він може зробити кар’єру у будь-якій сфері (інвестиційній банківській справі, консалтингу, управлінні приватними активами чи промисловості) та у будь-якому географічному регіоні, - розповідає Воронцов. – Іншими словами, всі двері відкриті і вам не треба нічого робити окрім того, щоб розслабитись і насолоджуватись життям".

"Хороша новина полягає у тому, що перші ж дні у бізнес-школі виправляють це непорозуміння, - розповідає він. - Тому моя порада, принаймні на кілька перших місяців, зробити кар’єрну службу другим домом, щоб попрацювати над своїм профайлом та обрати кар’єрний шлях і компанії, в яких ви хочете працювати".

www.topmba.com, переклад Мирослав Гришин, Освіта.ua

Освіта.ua
08.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів