Зміни по-крупному: спосіб мислення управлінця
PR

На запрошення kmbs до України завітав Юло Вооглайд, визначний естонський філософ і методолог

Зміни по-крупному: спосіб мислення управлінця

Зміни починаються не з економіки, а з людини. Але як зробити так, щоб людина хотіла стати порядною? Не примусити — а щоб вона сама захотіла допомагати іншим, служити своїй країні, проводити зміни "по-крупному"? Для цього потрібен певний спосіб мислення.

Щоб поділитися своєю концепцією ведення масштабних змін, до України на запрошення kmbs завітав визначний естонський інтелектуал, політик, філософ та управлінський методолог Юло Вооглайд. В рамках закритого воркшопу, він разом з представниками українського бізнесу та публічної влади обговорював, що повинен знати управлінець про природу людини і людства для ведення змін “по-крупному”. В основному фокусі — управлінець і його мислення. 

"Краще витратити годину, щоб навчити ваших колег робити щось, ніж за одну хвилину зробити це самому. Задача інтелігенції і управлінця — допомогти людині стати суб’єктом управління," — Юло Вооглайд.

Професор Юло Вооглайд як політик — активний учасник змін Радянського Союзу і незалежної Естонії, як науковець та інтелектуал — автор проривних підходів в управлінні, соціології, філософії, педагогіці. Активно займався політикою. Був народним депутатом СРСР і членом депутатської групи, в яку входили такі знакові особистості як Андрій Сахаров і Борис Єльцин. Учасник делегації, яка вела переговори з Михаїлом Горбачовим про вихід Естонії з Радянського Союзу. Один з перших, хто ще на початку 70х почав займатися розвитком управлінців.

Протягом трьох днів учасники фундаментально досліджували природу людини, усвідомлювали спосіб мислення, придатний для ведення радикальних змін, розкривали від чого залежить ефективність та професіоналізм управлінця.

"Розвиток — функція творчості. Розумною людина стає не завдяки навчанню, а коли створює систему, експериментує та осмислює вчинене," — Юло Вооглайд.

Останній день візиту пана Юло був присвячений суспільним зустрічам та обговоренням. Юло мав знайомство з українським філософом, академіком Мирославом Поповичем в Інституті філософії імені Сковороди, поспілкувався з МВА-учасниками в рамках проекту CHANGE talks, а також доєднався до обговорення ролі управлінських еліт з випускниками kmbs, Києво-Могилянської академії та представниками спільноти Aspen Ukraine.

Юло Вооглайд: "Для еліти набагато важливіше бути освіченими, ніж бути з освітою. Освіта — це про фаховість, про професійність. Бути ж освіченим означає мати певні цінності, систему власних морально-етичних координат. І завжди відіграє роль певне "чудо", коли йдеться про освіченість — спрацьовує якийсь ірраціональний фактор, коли в одній людині посіяні кимось зернятка проростають, а в іншій ні."

Освіта.ua
14.04.2016