У МІМ-Київ обговорили розвиток сільського господарства

У МІМ-Київ обговорили проміжні результати розроблення стратегії розвитку сільського господарства

У МІМ-Київ обговорили розвиток сільського господарства

У бізнес-школі МІМ-Київ відбулося обговорення Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні.

Під час заходу заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька розповіла, що в України триває процес онлайн-консультацій в рамках розробки Єдиної стратегії, що буде описувати майбутнє аграрної галузі України.

"Ми віримо, що будь-яка стратегія, будь-які реформи мають починатися з науки, мати її в основі як розробки, так і те підґрунтя, яке буде закладати наше майбутнє", - зазначила Рутицька.

За її словами, ініціатива з розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні була розпочата півроку тому, коли Україна почала співпрацювати з Єврокомісією над адаптацією законодавства України.

Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій поділятиметься на основні напрямки. Перше – це наближення законодавства – це процес, який іде у абсолютній відповідності з Угодою, що ратифікована і підписана, і який має забезпечити гармонізацію наближення нашого законодавства до найкращих світових практик.

Друга – Дерегуляція в агропромисловому комплексі – це по суті програма дерегуляції на роки.

"Перший рік – це 2015 у нас абсолютно прописаний план на всі місяці що ми робимо за для того, щоб полегшити ведення бізнесу – тобто задля того щоб і наша країна піднялася в рейтингу Doing Business і по-друге щоб забезпечити прозорість, уникнення корупційних складових, які виникають в рамках тих чи інших абсолютно зайвих на сьогоднішній момент для бізнесу чи вимог, чи процедур, чи відповідних документів. Ви знаєте що нещодавно Президентом був підписаний Закон про дерегуляцію, зараз готується другий пакет по дерегуляції. Тобто це план того, що ми робимо як Quick Wins, як швидкі перемоги в 2015 році", - зазначила заступниця міністра.

Фактори виробництва в агропромисловому комплексі – третя група має такі важливі складові як земельна реформа – це побудова транспарентного земельного законодавства і наближення до транспарентного земельного кадастра і доступ до фінансів.

Четверте – це група яка розбита на три підгрупи: дослідження, навчання та консультативні послуги, реформа аграрної освіти, вона має робитися разом.

"П’ята – управління виробництвом і ринком в АПК говорить про те наскільки на сьогоднішній момент ми маємо сконцентруватися не тільки на тому в чому ми дуже добрі, а ми дуже добрі в тому як якісно поставляти зерно на світові ринки, але пріоритетом є перехід до переробки там де маржинальність вище, де якість вище, де є можливість диференціюватися на ринках і виборювати свого покупця. На сьогоднішній момент, на жаль, ми працюємо більше в сфері raw materials і grain commodities, але маржинальність від цього нажаль не така висока яка могла би бути якщо ми би продавали продукти переробки", - підкреслила Владислава Рутицька.

Вона також зазначила, що оподаткування у сфері сільського господарства і державна підтримка є важливими напрямами роботи, оскільки українському сільськогосподарському виробнику з однієї сторони достатньо важко бо в цьому році бюджет майже нульовий.

"Розвиток сільських територій. Неможливо бути країною №1 чи Food basket of World чи Food basket of Europe якщо люди не залишаються в селах, якщо люди не виходять працювати в поля, якщо у людини мета – це поїхати з села, приїхати в місто – так не робиться. Треба розбиратися і впроваджувати інновації, які полегшать дуже важку працю. Треба впроваджувати в університети які на сьогоднішній момент мають дуже низьку методологічну базу. Всі новітні технології які існують в світі. Які, знов таки, ведуть до полегшення праці, а це означає що розвиток сільських територій, цікавість перебування на сільських територіях має пов’язана бути і з безпекою життя, і з культурою, і з складовою медичною, і з складовою університетів, коледжів, шкіл, садочків, релігійних установ, інфраструктури, - це надзвичайно важливо – тоді люди будуть залишатися в селах і тоді в них буде бажання далі працювати на землі, наслідувати там те, що є найбільшим нашим скарбом – це наша прекрасна земля – одна з найбільш родючих в світі з прекрасним кліматом", - зауважила Владислава Рутицька.

Також під час свого виступу вона акцентувала увагу на питаннях управління ресурсами в сільському господарстві та подякувала керівництво МІМ-Київ за активну участь у впровадженні стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні.

Нагадаємо, в рамках формування Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні було створено 8 робочих груп, які можуть вносити пропозиції та зауваження щодо реформи різних сфер АПК. Окрім цього, всі охочі можуть подати пропозиції в електронному вигляді на сайт Міністерства аграрної політики та продовольства, заповнивши анкети, які будуть розглянуті на засіданнях груп.

Керівник 4 групи з питань розвитку аграрної політики у сфері науки, освіти та інновацій - Ірина Тихомирова, президент бізнес-школи МІМ-Київ, доцент кафедри менеджменту та економіки, к. е. н., МВА.

04116, м. Київ, вул. Шулявська, 10/12 В. Тел./факс: +380 44 585-02-65. http://www.mim.kiev.ua/ Ел. пошта: assist@mim.kiev.ua.

Освіта.ua
21.04.2015