Погляд у майбутнє менеджменту очима експертів

18 вересня бізнес школа МІМ провела конференцію за участю відомих фахівців у сфері управління

Погляд у майбутнє менеджменту очима експертів

Як побудувати стабільну компанію і зробити управління організаціями більш ефективним під час кризи? Відповіді на виклики, які стоять сьогодні перед Україною, а також варіанти рішень для компаній пропонували на конференції, яку МІМ провів в четвер 18 вересня 2014 року.

Відкрила конференцію Ірина Тихомирова, президент МІМ-Київ, Україна. У вступній промові вона говорила про важливість змін в компаніях, а також необхідність створення нового покоління управлінців, здатних ефективно справлятися з викликами сучасного бізнес-середовища. Після вступного слова, подякувавши співорганізатора заходу IMTA (International Management Teachers Academy, Slovenia) при міжнародній бізнес-асоціації CEEMAN, пані Тихомирова представила спікерів заходу, якими в цей раз стали, такі відомі фахівці у сфері управління як:

  • доктор Іцхак Адізес, всесвітньо відомий експерт у сфері менеджменту;
  • Павло Шеремета, колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України;
  • професор філософії Аршад Ахмад, з канадського університету Конкордія.

Іцхак Адізес про розвиток, управління і сімейні цінності.

"Розвиток - основний фактор успіху" - з цієї фрази розпочав свою лекцію, доктор Іцхак Адізес. Він є автором 17 книг, які перекладені на 31 мову, багато з них стали бестселерами.

Доктор Адізес також розробив унікальну методику менеджменту, суть якої полягає в проведенні фундаментальних реформ в компаніях без потрясінь і конфліктів. Її основи викладені в його книзі «Управління життєвим циклом корпорації».

У своєму виступі доктор Адізес сконцентрував увагу слухачів на життєвих циклах компаній, а також розповів про те, як подолати проблеми управління, які виникають на кожному з етапів її розвитку. Він детально описав основні шість етапів життєвого циклу компаній, а також запропонував своє бачення вирішення викликів, які виникають на кожному з них. Способи реалізації теоретичних основ свого методу доктор Адізес підкріпив низкою прикладів з його практики консультування бізнесу (компанії Porsche, Volvo, Coca-Cola та ін.), а також урядів різних держав.

Управління компанією Іцхак Адізес порівняв із сімейними відносинами: "Ви не можете бути хорошим батьком, якщо боїтеся виховання дітей. Так само і з компанією - ви не станете лідером, якщо боїтеся керувати людьми".

По завершенні лекції, всі бажаючі могли поспілкуватися з доктором Адізесом і отримати автограф.

Павло Шеремета про недоліки держуправління і взаємодію влади та бізнесу.

Павло Шеремета, відомий не тільки своєю роботою в уряді, а й багаторічним досвідом у науковій та консалтинговій діяльності в сфері стратегічного розвитку, а також прихильністю до методів доктора Адізеса. У своїй лекції він торкнувся питання ключових недоліків державної системи управління, взаємодії влади та бізнесу в різних країнах, а також необхідності проведення кардинальних реформ. На простих і зрозумілих прикладах Павло Шеремета пояснив, наскільки згубним є вплив неефективної бюрократичної системи на бізнес в Україні.

"Проблема в тому, що організація управляє менеджером, а не навпаки" - так звучить один з головних тез його виступу. На думку експерта, криза в українській системі державного управління настільки масштабна, що для підвищення її ефективності необхідні не точкові, а масштабні реформи.

Пан Шеремета зазначив, що змінювати треба все, від практики використання неліцензійного програмного забезпечення в державних органах, до здійснення глибокої структурної реорганізації міністерств та скорочення апарату чиновників. Основний посил його виступу - позитивні зміни в країні почнуться тільки тоді, коли влада змінить своє ставлення до бізнесу, а державні органи будуть влаштовані за принципом меритократії.

Аршад Ахмад про нестандартне мислення.

"Мислите нетривіально" (англ. "Think outside the box") - сказав аудиторії професор Аршад Ахмад, наукова діяльність якого спрямована на дослідження в галузі професійного розвитку і освіти. Професор не тільки пояснив слухачам роль цінностей в управлінні організаціями, а й розповів, чому систематичний розвиток і самоосвіта є ключовим фактором успіху.

"Якщо хочете досягти успіху, ви повинні бути достатньо сміливим для того, щоб робити свою справу навіть тоді, коли всі радять вам здатися" - дана фраза стала однією з ключових тез всієї лекції. Професор також зазначив, що для лідера дуже важливо володіти умінням взаємодіяти в команді, оскільки тільки в кооперації з іншими людьми можливий повноцінний розвиток особистості.

Дискусія про реформи і про те, як змінити систему.

Протягом конференції гості активно задавали спікерам питання, а в кінці зустрічі відбулася групова дискусія, модератором якої виступив Андрій Длігач, постійний запрошений викладач МІМ-Київ, активний учасник і співзасновник громадянської платформи "Нова Країна".

В процесі обговорення учасники розділилися на дві групи "реформаторів". Кожна група запропонувала свій пакет реформ для державного сектора та бізнесу. Всі учасники обговорення отримали можливість поділитися своїм баченням ефективного управління бізнесом, а також запропонувати шляхи вирішення актуальних для України проблем.

Освіта.ua
01.10.2014

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!