В МІМ-Київ відбувся воркшоп про основні тенденції ринку праці України

У рамках воркшопу МІМівці спілкувалися з Дмитром Толмачевим, Head of Recruіtment WORLD STAFF

В МІМ-Київ відбувся воркшоп про основні тенденції ринку праці України

У ході зустрічі учасники торкнулися специфіки взаємодії «роботодавець-рекрутер-кандидат». Учасники дізналися, в яких випадках роботодавці звертаються до зовнішніх рекрутерів, за якими критеріями їх обирають та як із ними має поводитися кандидат. А також отримали підказки про те, як підвищити ефективність резюме, як краще позиціонувати себе в резюме та інтерв’ю, та які інструменти сьогодні можуть допомогти топ-менеджеру бути стабільно затребуваним на ринку праці.

Багато дискусій викликала тема альтернативних шляхів розвитку кар’єри, а саме випадків заснування своєї справи. Учасники спільно шукали приклади вдалого представлення роботодавцям тих кандидатів, у яких є власна справа.

Також найбільше обговорення викликала актуальна тема самопрезентації кандидата в соціальних мережах. Багатьох присутніх цікавило те, як зробити свій профіль більш відкритим та професійним, скільки «друзів» у стрічці варто мати кандидату на топ-позицію та як можна підкреслити професійні досягнення у своєму профілі. Зокрема, з‘ясувалося, що рекрутери дійсно часто звертають увагу на «рекомендації» в LinkedIn, та ще більше довіряють тим рекомендаціям, які роздобувають самі.

Олена Кривенко, керуючий партнер Fast Track Club, випускниця МВА 2013:

«Чи цікаво подивитися на процес пошуку відповідного до відкритої вакансії кандидата, переговорів, роботи з базами даних рекрутингової компанії; подивитися на власне резюме не як кандидат, а як рекрутер; дізнатися як відбувається відбір кандидатів; зрозуміти ключові помилки під час написання резюме та проходження співбесід? Безперечно, цікаво! Так само, як і корисно для розуміння процесу «закриття» вакансії та її складових етапів. Хочеться подякувати МІМу, за організацію цієї зустрічі та можливість дізнатися про нові тенденції на ринку праці України, нові сучасні шляхи просування себе та творення «власного бренду» завдяки соціальним мережам, їхнім можливостям та перевагам. Дмитро Толмачев також наголосив на необхідності створення та збереження професійних і перспективних відносин: «Ніколи не знаєш як зміниться ситуація та на якому боці – кандидата чи роботодавця – ти опинишся наступного разу».

Алла Кравченко, власник, директор компанії «Прайм», випускниця МВА SE 2011:


«Ішла на воркшоп більше в скептичному настрої, маючи небагато позитивного досвіду співпраці з рекрутерами на аутсорсингу. Та в процесі воркшопу було приємно відмітити, що й на цьому ринку вже є оператори, що відрізняються стандартами роботи й цінують довгострокове партнерство із замовником. Здивувала та переконала мотиваційна система консультантів у рекрутинговому агентстві – вона виявилася неочікувано жорсткою. А в підсумку я впіймала себе на думці, що я знову готова до співпраці (з рекрутерами)! Так що дякую спікерам за мою відроджену довіру до галузі, а також МІМу – за надану можливість!»

Освіта.ua
10.04.2013