Бюджетне навчання у майбутньому стане грантовим

Гранти на навчання не покриватимуть повну вартість здобуття освіти в університеті

Бюджетне навчання у майбутньому стане грантовим

Частину студентів-бюджетників, які навчатимуться на окремих спеціальностях, у майбутньому можуть перевести на грантове фінансування. Водночас грант не покриватиме повну вартість навчання.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, коментуючи нову концепцію фінансування вищої освіти, що запропонована МОН.

За його словами, наразі МОН розроблено нову концепцію фінансування вищої освіти – через формульний розподіл і через запровадження грантів, що уможливлюють співфінансування вищої освіти державою і приватним сектором.

Водночас повне державне фінансування буде збережено для певних спеціальностей, зокрема, медицини, освіти, природничих наук тощо.

«Якщо коротко, ми пропонуємо збереження 100% державного фінансування навчання на бакалавраті для певних спеціальностей (медицина, освіта, природничі науки тощо) і перехід на гранти для інших. В результаті передбачаємо, що кількість вступників, які отримають фінансову підтримку свого навчання від держави збільшиться на 30-40% (але підтримка буде не повна). Якщо депутати схвалять концепцію, приступимо до розробки конкретних законопроектів», – повідомив Винницький.

Також передбачається монетизація пільг – тобто, надання фінансової підтримки пільговикам після їх вступу до закладу вищої освіти, а не гарантію бюджетного місця незалежно від результату ЗНО, як зараз.

Окрім того, заступник міністра повідомив, що нова концепція системи державного фінансування вищої освіти буде презентована на найближчому засіданні Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, в контексті перегляду Комітетом чинної системи державного замовлення.

Освіта.ua
28.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталья
Чим думають наші депутати? В той час коли в багатьох країнах навчання на рідній мові для учнів є безкоштовним, наши вводять грати, зменшується кількість бюджетних місць. Нам не потрібна грамотна молодь? Таким чином вони все більше будуть виїжджати за кордон. Що ми робимо? З ким залишимося?
Наталя
Навіщо країні розумне суспільство й висококваліфіковані спеціалісти?! В нас тепер все для пільгових категорій....,хай тупі - але з вищою освітою. В батьків грошей немає - тільки в ПТУ. Такими темпами до рабовласницького строю дойдемо
Мама
Вже всі і так повтікали у рабство за бугор, залишились тільки багаті, які не можуть покинуть своє,, мозолями нажите добро". Керувать не буде ким.
Роза
Якщо не буде бюджетних місць, тоді молодь буде вступати за кордон (в ту саму Польщу) , оскільки наша освіта не на найкращому рівні. Який сенс платити за таку якість навчання в Україні, якщо краще витратити на курси для вивчення англійської/німецької/польської мови і вступай собі на здоров’я, куди хочеш, ще й диплом закордонний. Подумайте, про те, що ви робите та говорите.
Ганна
Для Роза: Унаслідок реформи більша кількість вступників, ніж зараз, має отримати бюджетне фінансування здобуття вищої освіти. Але це буде часткове, а не повне фінансування.
Коментувати
Eni
А це нічого , що навчання за кошти держави, одна вища освіта, гарантовано конституцією? Чи конституція не для всіх?
Ганна
Для Eni: Здобуття вищої освіти на частині спеціальностей повністю фінансуватиме держава.
Коментувати
ПЕДАГОГ
Мало того, що вища освіта у значній кількості ЗВО залишає бажати кращого (не говорю про всіх), то ще й стане недосяжною! Слава Україні!
Зиновій
Чергове "покращення", означає, що бюджетних місць на магістратурі та аспірантурі не буде. Бакалаврат теж обріжуть у фінансуванні. Афера щоб не фінасувати освіту.
Ната
Не зрозуміла..Якщо я поступила на бюджет в цьому році,то мене можуть перевести на гарант?Чи це для майбутніх наступників?
Оксана
Жесть. Зараз і так потрапити на бюджет вкрай складно, надалі з такою реформою буде ще гірше.
Дмитро
Для Оксана: Я б сказав навпаки, на багатьох спеціальностях забагато бюджетних місць, проходять люди які навіть не планують вчитися
Ганна
Для Оксана: Реформа саме для того, щоб більша кількість вступників на найпопулярніші спеціальності могла отримати державне фінансування. Але це фінансування не повністю покриватиме вартість навчання.
Коментувати
Хитрюга Миша
В цього Миші Винницького мухи в носі .Грошей в краіні немає , тож цей дивак пропонує запутати фінансування вузів до тошноти. Ідіотство! Знищимо підготовку фахівців для базових галузей: іженери, будівельники, агрономи, ливарники, машинобудівники… І цей Миша , хитрий канадець це гне не з проста— гроші (гранти)припливуть до приватних конторок, типу католицький бурсітет ,Мауп чи Крок. Ті поділяться!!