Вишам рекомендовано перейти в аудиторний формат роботи

Поновлення звичайної роботи закладів вищої та передвищої освіти рекомендовано з 01 вересня

Вишам рекомендовано перейти в аудиторний формат роботи

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам вищої і фахової передвищої освіти максимально перейти до здійснення освітнього процесу в аудиторному форматі з 01 вересня.

Відповідна рекомендація відомства спрямована на адреси керівників закладів освіти.

Поновлення звичайної роботи стосуватиметься закладів освіти, які не розміщені на територіях, що знаходяться в зонах бойових дій, а також в зонах досяжності вогню ворожих РСЗВ, систем типу С-300 тощо.

Водночас у МОН зазначають, що відповідно до встановлених законодавством принципів автономії і самоврядування коледжі, академії та університети можуть самостійно визначати організаційну і безпекову модель провадження освітнього процесу.

Разом з тим, у Міносвіти підкреслюють, що вимушений перехід закладів освіти на провадження освітнього процесу в дистанційному форматі призвело до зниження якості освіти, пов'язаного з відсутністю ефективного зворотного зв'язку, великим обсягом домашніх завдань, технічними проблемами, недостатнім забезпеченням комп'ютерною технікою, браком спілкування тощо.

«Міністерство повною мірою усвідомлює виклики, які стоять перед закладами у зв'язку з поновленням навчання в аудиторному форматі, тому першочерговим завданням для освітніх закладів є реалізація безпекової складової освітнього процесу», – наголосили у МОН.

 

Освіта.ua
13.07.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Миколай
Після 4х денного масивного обстрілу Одеси, сподіваюсь, що думка змінилась. Підкажіть ще, будь ласка, хоча б декілька нормальних незруйнований укриттів В Одеській області?
Ганна
Перепрошую, але наразі я закордоном, та невже я маю вертатись під час війни в країну,де ведуться регулярно воєнні обстріли?! І в цьому разі я маю право спитати, хто буде мені гарантувати безпеку? Я згодна отримувати вищу освіту дистанційно та після війни пильно працювати на користь державі, так чому органи влади не можуть дати можливість безпечно студентам отримати освіту для того щоб було кому працювати в майбутньому? До того ж дійсно є стаття про державні гарантії , і де ж вони є, якщо студентів змушують з безпеки повертатись у небезпеку?!
Галина
Для Ганна: Ви в якому місті навчаєтесь? Прифронтовому? То там і не буде відновлено звичайну форму. На інших територіях міліони людей живуть, працюють, навчаються, водять дітей в садочки. В будь-якому разі Ви завжди можете перевестись на заочну форму
Ірина
Для Галина: не знаю за виші, не буду казати. Але у школах нашої області готують підвали (типу "укриття") і активно говорять про змішану форму навчання... Куди? В голові не вкладається.
Ганна
Наразі Одесу активну обстрілюють, та невже студентів треба примусово зазивати з-за кордону, де вони у повній безпеці? Також питання: було зареєстровано, що в Одесі больше 500 укриттів потребують ремонту, чи можуть ці студенти безпечно приїжджати в університет та там знаходитись?!
Коментувати
Петро
Наразі самим адекватним рішенням буде запровадження змішаного формату навчання, щоб студенти, які знаходяться закордоном мали змогу отримати освіту. До того ж є певна стаття 57-1 Про державні гарантії, якою керівники закладів не мають права нехтувати.
Галина
Для Петро: Ви розумієте що таке змішана форма? Це коли лекції проводять онлайн, а лабороторні та практичні заняття в аудиторії. До чого тут студенти за кордоном? Вони на лабораторні приїздитимуть? Заочка є для всіх
Петро
Змішана форма навчання- частина студентів в класі, частина дистанційно) Я як раз і розумію так як мав такий досвід закордоном) В даному випадку роблять групи студентів які навчаються офлайн і окремі групи які навчаються онлайн
Коментувати
Тетяна
враховуючи нічні тривалі тривоги - на мою думку, студенти спатимуть або в гуртожитку або на заняттях... хоча може і помиляюсь.... може студенти так прагнуть знань, що і спати не лягають, а вчать науки.... а ще цікаво було б знати: чому не провести опитування думки викладачів, студентів і їх батьків щодоформату навчання ??....
Юрій
Єдине, що не написало МОН, хто відповідає за життя та здоров’я студентів у випадку бомбадування.
Тетяна
Для Юрій: прекрасне і чудове зауваження.... жаль відповідати на нього НІХТО не буде.... спасіння потопаючих....можливо ви знаєте кінцівку.... саме цікаве спочатку привчали( вчили-навчали) до дистанційної форми навчання, і тепер коли переважна більшість студентів(учнів) і викладачів працюють на високому рівні - поверніться до аудиторій !!! а що війна вже закінчилась ????
Коментувати
БОЙ
Невже набридло що студенти перестали платити за гуртожитки?)) Вже давно це проходили під час пандемії, і було доведено часом, що дистанційне навчання набагато краще як для гаманця, так і для психіки людини.
Ярослав
Для БОЙ: але не краще для основного , того заради чого і навчаються , тобто знань
БОЙ
У мене спеціальність 014 середня освіта (історія), так що для здобуття знань формат навчання для мене різниці немає.
Олександр
014 21 Як у колеги Бой, теж все супер, поспав послухав лекції з англ мови, потім пішов викладати її) Можливо, легкість навчання через те що вже є освіта інженерна, але проблем не бачу в такому форматі навчатися)
Коментувати