Відтік талантів є неуникним, якщо Україна прямує до ЄС, – Новосад

Україні необхідно працювати з досвідом інших країн, у яких молодь виїздила за кордон

Відтік талантів є неуникним, якщо Україна прямує до ЄС, – Новосад

Циркуляція або відтік талантів – це неуникні явища для України, яка прямує до Європейського Союзу.

Про це сказала співзасновниця благодійного фонду savED, екс-міністерка освіти і науки Анна Новосад під час дискусії, що відбулася в Київській школі економіки.

На її думку, Україні необхідно працювати з досвідом інших країн, зокрема, Польщі, де молодь масово виїздила до Великої Британії або Німеччини після приєднання до ЄС.

За словами Новосад, політика України та університетів має бути спрямована на те, щоб максимально зберегти зв'язок з цими людьми.

«Нам всім потрібно розуміти, а в чому мотивація цього нового покоління. Адже ті, кому 30+, мають вже інший світогляд від тих, кому зараз 18. І переважно усю ту молодь, з якою я спілкуюсь, не дуже драйвлять такі речі, як дохід. Їх драйвить більша місія. І де ще знайти таке місце, що драйвить так, як Україна, я не знаю. Від державного врядування, будівництва державних інституцій, європейської інтеграції до дуже прикладного – розвитку ВПК. Всередині цього мають стояти університети у співпраці з бізнесом, неурядовим сектором і урядом», – зазначила Новосад.

Вона також підкреслила, що якщо провідні українські університети створять класні програми з цим фокусом, це будуватиме українську спроможність.

«І всі ті наші, хто роками вчився за кордоном будуть мати можливість прикласти тут свої знання. Тому вищі заклади освіти тут точно in the heart of this process», – зазначила екс-міністерка освіти і науки.

Освіта.ua
16.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Драйвенко
Пані уся обдрайвлена. Яка, у дупу, місія? Скаженіла повністю Новосадиха. Жрати за які кошти?
Лисенко
Зашевелилися руіни…Запахло посадою … Підняло головку і це нещастя, про Польшу згадало, університетський досвід Єс … Саме ні дня ніде не робило, вскочило в ліжко до горе - премєра і стало на три дні міністром. Що за біда?
Kfhbcf
От чесно, чомусь здається, що ті, хто доривається до влади, стають несповна розуму.
Kfhbcf
Місія? Тобто ведуть до того, що вчитель повинен працювати за "місію"? як цікаво. Депутати не хочуть теж так попрацювати?
Драйвер
Працюю в школі вже понад 15 років! Покищо ні на власний будинок чи автомобіль надрайвить не вдалося! Хоча на погіршення здоров’я надрайвив сповна!
Антоніна
Дохід не драйвить доки батьки оплачують потреби, а потім аж-аж драйвить. Справа не в поколінні 18+ чи 30+, пріоритети міняються з життєвим досвідом. Так що я б не розраховувала, що ті кому зараз 18 через 10 років працюватимуть за місію.
Українець
Є сумніви, щодо її адекватності. Або ця теза хайп, або вона зовсім не розуміє що таке життя в Україні.
В шоці
Що значить не драйвить така річ як дохід? А як ці місіонери взагалі будуть оплачувати свої рахунки, видатки, їсти, одягатись?? Чи їм то все будуть забезпечувати батьки до 40 років бо вони місіонерять та дуже зайняті?
ТТ
А хіба кордони були перепоною? .
Взяв і відтік
Відтік вчителів та викладачів пані Новосад не хоче прокоментувати? "не дуже драйвлять такі речі, як дохід" - чудово, шедевр.