Вимагання вигоди за іспити є масштабною проблемою вишів

Можливість вимагати вигоду за здачу сесій є масштабною проблемою університетів

Вимагання вигоди за іспити є масштабною проблемою вишів

Можливість викладачів вимагати чи отримувати неправомірну вигоду за здачу заліків чи іспитів студентами під час сесій є масштабною проблемою під час провадження освітньої діяльності закладів вищої освіти.

Про це йдеться у Державній антикорупційній програмі, оприлюдненій Кабінетом Міністрів.

В уряді наголошують, що наслідком зазначеної проблеми є підготовка некваліфікованих студентів та випускників університетів.

«Можливість вимагати чи отримувати неправомірну вигоду за здачу заліків чи іспитів студентів під час сесій, а також за завищення результатів поточної успішності є комплексною та масштабною проблемою під час провадження освітньої діяльності закладів вищої освіти. Наслідком констатованої проблеми є підготовка некваліфікованих здобувачів вищої освіти, а основною причиною – непрозорий та неефективний процес управління освітнім процесом у закладах вищої освіти», – наголошується у документі.

Освіта.ua
14.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
YCPX
Що значить "чи знаєте"? Знати може той, хто дає хабар і хто дає. Я, наприклад, знаю про одну студентку, яка поїхала на навчання, на заняття перестала ходити, влаштовуючи особисте життя. Її виключили з університету за академзаборгованість, але вона продовжувала брати у батьків гроші, нібито на хабар, щоб не виключили. Брехня з’ясувалася, але батьки уже всім і кожному роздзвонили, що в університеті панує корупція і хабарництво.
Тут копати і копати
Ну, дивіться. Навчається студент на комерційній основі, юридичний факультет. Вже у нього влаштовано, що практику і працювати буде помічником нотаріуса, бо є гарантовані можливості, що далі сам буде нотаріусом. Чи є мотив у такого студента вчити мистецтво, історію, релігієзнавство, фізичне виховання?? Може краще "домовитись" з викладачем? Хто тут неправий? Студент чи викладач? Чи може ці дисципліни прибрати з курсу і буде менше прецедентів для хабара?
Віктор
Для Тут копати і копати: Ха-ха-ха!!! У нього вже все наперед куплено, а його ще заставляють щось вчити. Купимо й це.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Ух ти, прозріли раптово. А те, що таке діється у Вишах вже 30 років нікого не хвилювало досі? І проблема не тільки в тому, що викладачі беруть хабарі, а в тому, що студенти їх дають, бо рівень їх інтелекту не відповідає рівню студента вуза.
Для ДепартаментДюсолей:
Основною причиною підготовки некваліфікованих здобувачів вищої освіти є непрозорий та неефективний процес управління освітнім процесом з боку МОН. Як можна всіх дурити ЗНО чи НМТ, якщо для їх подолання достатньо 10% відсотків знань, що є нижчим і за поріг вгадування? А потім вдавати, що у ЗВО такий лопух може набирати 60 балів зі 100. Чому б і ні, адже липових 100 із 200 він мав при вступі. І більшість з таких неуків ще й отримують дипломи, бо легше звинуватити у всьому викладачів, а не профінансувати освіту на належному рівні? А собі можна й стовідсоткову премію виписати за складність роботи. Хоч сам принципово не брав хабарів, але й не засуджую тих, хто скористався з таких тупаків. Не ставив залік я, то його ставив інший, бо вигнати студента з вузу вдається лише тоді, коли він сам цього захоче або перестане сплачувати за навчання як контрактник. Як казав один ректор: мені простіше звільнити викладача, ніж виключити студента, бо першому треба платити зарплату, а студент нам платить.
ДепартаментДюсолей
Для Для ДепартаментДюсолей:: Висновок який? Вся система освіти займається самообманом заради того, щоб зберегти себе, а не для того, щоб продукувати якісний контент студентів з подальшим використанням їх інтелектуального потенціалу на благо розвитку держави....
Для ДепартаментДюсолей:
Саме так. Хоч треба відзначити, що у ЗВО навчається доволі значна частина студентів, які справді цього заслуговують. І у цьому треба бачити позитив від введення ЗНО. А баласт, який попадає туди як негатив через неправильне тлумачення результатів того ж ЗНО, дозволяє цим закладам виживати у сучасних умовах. Отакі реалії. З іншого боку, за словами одного з чиновників від освіти, вже не пам’ятаю його прізвища, це не так і погано, бо: 1) ця молодь не вештається вулицями; 2) за 4-5 років кожен з них та й порозумнішає; 3) вузи тримаються на плаву; 4) держава не надто витрачається на підготовку спеціалістів з вищою освітою. Щоправда, він не договорював, яка користь буде для держави з таких спеціалістів у майбутньому.
Коментувати
Ольга
Це чиста правда. Тому, що викладачі вузів зайняті тільки написанням своїх фейкових, псевдонаукових дисертацій, тільки щоб стати професором, чи зав.каф. Заняття зі студентами ніхто не веде. Усі "зароблені" зі студентів гроші ідуть на "оплату" за написання та захист дисертацій. Потрібна докорінна реформа вищої освіти, а не фейсліфтинг, окозамилювання. Вигадувати нічого не треба. В Америці система освіти працює дуже ефективно. Там немає докторських дисертацій, тільки PhD. За наукові ступені держава не доплачує гроші з бюджету. Науковець заробляє не написанням фейкових дисертацій, а грантами, які дають на дослідження, що приносять державі прибуток. А де в Америці можна почути про звання "Заслуженого діяча науки та техніки США" чи "Заслуженого лікаря США"?
Петро
Для Ольга: шановна, а ви знаєте скільки коштує навчання у США? Та яка зарплата у викладачів? Та яке є обладнання для досліджень? А ще є венчурні фонди, які готові інвестувати в наукові розробки. А ви знаєте структуру ВВП США? А чи порівнювали ви її з ВВП України? Тому, без зміни системи фінансування неможливо змінити систему освіти. І цікаво почитати вашу дисертацію. Звісно, якщо вона взагалі є.
Петро
Для Ольга: Але викладачі не тільки пишуть дисертації, а й ще купу непотрібних паперів, бува потрібно ТЕРМІНОВО і все, день пішов на написання, прорахунок і висновки, а про студентів нема коли думати, бо потрібно здати. Часом доводиться навіть залучати студентів. От кому це потрібно, здача купи паперів різного виду робіт. Викладачі весь час піднімають ці питання, але паперів все збільшується. Я пишу, наприклад, не одну доповідь за рік, здаю на макулатуру методисту. Їх навіть ніхто не відкрива, але я замість підготовки до занять витрачаю час не непотрібну нікому річ, коли це буде таки відмінено. Ми і Європа так далеко.
Коментувати