НАЗЯВО: в український вишах використовують російську

В українських вишах встановлено випадків невмотивованого використання російської

НАЗЯВО: в український вишах використовують російську

В українських закладах вищої освіти встановлено низку випадків невмотивованого використання російської мови в освітньому процесі.

Про це йдеться у зверненні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти до українських університетів стосовно практик використання російськомовної літератури та російськомовного навчання.

Зокрема, у НАЗЯВО наголошують на випадках викладання у вишах російською мовою освітніх компонентів або їх складових, наведення наукової та навчально-методичної літератури російською мовою як обов’язкової.

Окрім того, є випадки використання у вишах перекладів фундаментальних праць російською замість оригіналів або українськомовних перекладів.

Також деякі виші організовують освітній процес для конкретного освітнього компонента винятково на російськомовних джерелах та навчально-методичному забезпеченні.

У Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти наголошують, що такі дії йдуть в розріз із законами «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та іншими нормативними актами.

«Така освітня діяльність призводить до грубого порушення прав здобувачів вищої освіти, які здобували загальну середню освіту українською мовою та не володіють російськомовною термінологією на достатньому рівні», – йдеться у зверненні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Особливе обурення, наголошують у НАЗЯВО, викликає те, що деякі українські заклади вищої освіти продовжують бути осередками зросійщення української молоді, ігноруючи Стратегію популяризації української мови, схвалену Кабінетом Міністрів щодо утвердження всебічного використання української мови в усіх сферах на всій території України з метою ствердження української ідентичності.

Освіта.ua
30.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кат дебiлiв
Как верно на вопрос о предвыборных обещаниях ответил очередной англоязычный укро-миллиардер (за счёт быдло-хохлоса): "Я никому ничего не должен"(с), так и гее-гоям пора учить мову хозяев - польский, идиш и английский. Як дупами голосували, так й гарцюйте, добрива. Перемоханах!
OXEX
Для Кат дебiлiв: Так вже польські паничі Дуди кращі братани зелі та коломойського, а молоді холопи пшекають та спльовують не лише на екзаменах. Хоча у Лемберзі ще із 1991 чекають на полонізацію.
Коментувати
Михайло
Зазвичай самі вчителі такі -- росіяни. Або ж лінуються перекладати. Бо ніхто з студентів не в праві вимагати щось російською. А вихід з цього дуже простий -- штрафувати. І штраф має бути таким, щоб просто не було сенсу працювати далі. І кожен наступний штраф має бути більшим втричі.
Thalerhof Terezin
Для Михайло: тобто РОСіЯНИ = ВЧИТЕЛі? А хто ж тоді горді морекопателі, НАТівці?
Коментувати
Анжела
Тільки почули, побачили?... Та ні. Просто все було не до того, боялись образити почуття "руськоговорящих", лінувалися вчити мову викладачі вузів, які звикли російською спілкуватися, ніхто не змушує на українську переходити, отже, все так і зайшло далеко. Незалежності нашої держави все більше 30, є закон про статус державної мови, а ніхто не вимагав його дотримуватися. Тепер маємо "какая разніца" і "ущемлєніє прав рузькоговорящіх". Позорище!!!
Thalerhof Terezin
Для Анжела: То скільки єврот-злотих чи доларо-шекелей вільна від розума панянка недорого бере за годину патріотизму?
Коментувати