У ВР пропонують реально обмежити перебування ректорів на посаді

Особа, яка очолювала заклад освіти два строки, не зможе бути обрана або призначена

У ВР пропонують реально обмежити перебування ректорів на посаді

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону, який передбачає обмеження щодо обіймання посад керівника закладу вищої освіти.

Відповідне рішення ухвалено під час засідання профільного парламентського комітету.

Зокрема, йдеться про удосконалення положення статті 42 закону «Про вищу освіту», якою планується передбачити, що одна і та сама особа не може обіймати посаду керівника закладу вищої освіти більше ніж два строки.

Також пропонується доповнити частину другу статті 42 закону «Про вищу освіту» новим підпунктом, згідно з яким не може бути обрана або призначена (у тому числі виконувачем обов’язків) на посаду керівника закладу вищої освіти особа, яка два строки обіймала посаду керівника (ректора, президента, начальника, директора тощо) закладу вищої освіти.

Механізми реалізації зазначених вище положень закону пропонується передбачити у прикінцевих і перехідних положеннях законопроєкту.

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти законопроєкт за основу та доручити профільному комітету доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів законодавчої ініціативи, та внести його на розгляд у другому читанні.

Проєкт закону (реєстр. № 8050) поданий народним депутатом Сергієм Бабаком та іншими народними депутатами.

Освіта.ua
01.12.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Автомобіліст
Депутат Бабак знає, що робить , бо його батька , ректора авіаційного в свій час засудили і зняли з роботи…А синок Сірьожа тоді в Нау очолював благодійницький Фонд, який збирав кошти із студентів - контрактників за перевід на бюджет!! І хай ще нардеп скаже, як він психолог тав доктором технаук по літальним апаратам!?? Вже б сиділо б і не патякало , «борець» за правду!!?? А керівників слід оцінювати за справами, а не по термінам….
Андрій
Ще б обмежили строк для директорів шкіл, не на папері, а на ділі. Так прописали, що сидять по тридцять років на посаді царьки та цариці і ціни собі не складуть та сприймають школу,як приватне підпрємство. І з директорами, що на пенсії в обхід законодавства заключають тривалі контракти.
Вчителька
Для Андрій: да, ось у Харкові таких купа. Сидять більше 20 років директорами, немає ніяких конкурсів і своїх подружок пенсіонерок тримають поруч старі склеротички, а молодим немає дороги, а як молоді прийдуть, то пожирають їх сучки, що молоді біжать світ за очі від тієї грьобаної школи.
Коментувати
Ксенія
Хабарництво та продаж оцінок дістає, особливо в корумпованому Богомольця!
"Чесний директор"
Вже обмежили директорів шкіл, на папері. І... 30-40 років розкрадали і далі розкрадають.