Уряд зробив крок до проведення НМТ у 2023 році

Уряд схвалив проєкт закону, який дозволить провести вступну кампанію за аналогією із 2022 роком

Уряд зробив крок до проведення НМТ у 2023 році

Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону, який дозволить МОН провести вступну кампанію за аналогією із 2022 роком та організувати вступ до вишів у 2023 році за результатами мультипредметного тесту.

Про це повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, законопроектом встановлено, що прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра буде проведений в особливому порядку, що буде визначений МОН.

«Встановлено, що прийом до закладів вищої та фахової передвищої освіти на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, який здійснювався в 2022 році в особливому порядку, визначеному Міністерством освіти і науки, продовжується на 2023 рік», – зазначив Мельничук.

Як відомо, Міністерство освіти і науки  розглядає проведення національного мультипредметного тесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році.

Причиною відмови від ЗНО є перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливість охоплення тестуванням потенційних вступників до українських університетів, які тимчасово перебувають за кордоном.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
26.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віра
Прочитала що НМТ має бути за чинною програмою ЗНО. Не зрозумілим є чи Історія охоплюватиме весь курс чи тільки ХХ-ХХІ ст?
Михаїл
Моя пропозиція: обов’язковими залишаються укр.мова тв математика. Усі інші предмети - на вибір учня.
Вікторія
Не розумію гнів через англійську чи то історію. А от математика мене приводить в шок( збираюсь на філологію і 11 років гвалтувала свої мізки математикою. І от, мені треба її здавати на філологію,КАРЛ. Ну чесно…
просто вчитель
Для Вікторія: Не розумієш гнів через англійську та історію, а я не розумію,чому вступники на медичні, математичніі спеціальності мають здавати і історію, і англійську замість необхідніших для них біології, хімії, фізики чи географії.
Катерина
Взагалі є додаткова сесія з блоку хімії, біології та фізики.Якийсь з них можна здати в окремий день та замінити будь-яким з них англійську/історію. Так, що це передбачено
Коментувати
Михайло
Ну норм. В тому році склав не погано, але куди хотів щоб пройти не вистачило балів. В цьому підготуюсь краще і все буде норм. Не розумію ваших невдоволень стосовно предметів. Тобто знати власну історію по вашому то погано? А без іноземної мови чого ви бажаєте досягти? Просто прийміть як є і готуйтеся, якщо на бюджет бажаєте. Інакше ці предмети взагалі не проблема (знати основи достатньо). Слава Україні!
Михаїл
Для Михайло: погано знати історію? Ні, не погано. Давайте зробимо її обов’язковою! А чи погано знати біологію? Ні, чого поганого? Давайте й вона буде обов’язкова! А хімію? А географію? Давайте УСІ предмети зробимо обов’язковими на НМТ, і нехай здають, як хочуть. Усім ж відомо, що хороший спеціаліст - це не той, хто знає багато, але лише у своїй сфері, а той, хто знає потрохи, але з усього. Такі потрібні спеціалісти))
Коментувати
Яна
Скасувати Історію!!! Англ мову залишити!!! На початку року було затверджено , що буде ЗНО. Діти готувалися заздалегідь!!! Діти опинилися в страшному становищі , можна взагалі відмінити всі тести !!!! Чому через тих, хто за кордоном мають страждати діти , котрі вдома . Повзали за кордон , хай там і здають екзамени
Валерія
Для Яна: ви розумні, може історію залишити, а англійську скасувати? Більшість дітей з літа готуються складати зно з історії України, а якщо вам так потрібна англ, то нехай додають в додатковий блок, або ж дають вибір на четвертий предмет
Коментувати
Анастасія
Скасування англійської мови як обов’язковий предмет для ...https://petition.president.gov.ua
Артем
Для Анастасія: краще створіть петицію зі скасуванням історії
Коментувати
123
Створюєм петицію проти вивчення в школі таблички множення!!! Це просто знущання над дітьми-не всі можуть опанувати додавання-віднімання в межах ста,а тут ще якесь множення!!І де воно може знадобитись в реальному житті???
Галина
Для 123: абсолютно підтримую! а ще пропоную всім, що знає цифри і літери відразу диплом доктора наук давати!
Коментувати
Василь
Хто проти проведення оьов‘язкового НМТ з англійської мови, підписуйте петицію, разом ми зможемо все
Ольга
Зробіть українську мову, математику і третій предмет для вступу на вибір! І все! Електроенергії більше немає, ніж є.
Леся
Для Ольга: Для Василь: Погоджуюсь з вами. Ніхто не знає, що буде далі.
Коментувати
Ді
Ви не маєте людяності. Ви не хочете навіть спробувати увійти в наше положення. Більше навіть не має що доповнити. Я не розумію навіть зробили ЧОТИРИ обов‘язкових предмета, це тупо.
.
Для Ді: повністю вас підтримую. ідіотизм
Студент
4 придма в яких забрали самі важкі завдання це не є важко, до нмт можна за місяць підготуватись, а англійська це вже дефолт потрібно звикати якщо в єс хочем
Корг
Не можу зрозуміти, ДПА в цьому році буде? Повний маразм. Під час коронавірус скасували, а під час війни готові здавати. Напевно без світла і в підвалах краще було навчатись
Коментувати