Студентів з окупованих територій переведуть на бюджет

Студентів, які є ВПО або перебувають на окупованих територіях, переведуть на бюджет

Студентів з окупованих територій переведуть на бюджет

Студентів закладів освіти, які є внутрішньо переміщеними особами або перебувають на окупованих територіях, переведуть на бюджетну форму навчання у вишах.

Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів за дорученням Президента України.

Ухвалена постанова дозволить перевести на навчання за державні кошти наступні категорії студентів:

  • осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, території проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з таких територій.

Таку ж можливість отримали діти загиблих захисників України, а також учасники бойових дій, особи, що отримали інвалідність внаслідок війни та їхні діти.

Окрім того, документ визначає механізм переведення на навчання за державні кошти вищевказаних категорій, що здобувають фахову передвищу чи вищу освіту та зараховані до закладів фахової передвищої (вищої освіти) державної та приватної форми власності в минулих роках на контрактних умовах.

Освіта.ua
12.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Хтось відкрив це посилання на ютуб? Бо мені пише що недоступне. А постанови і досі нема на урядових сайтах. Схоже на брехню.
Якось так
Щойно бачив в єтері телемарафону інтерв’ю Шкарлета. Так ось він сказав, що це рішення найближчим часом винесуть на розгляд Уряду. Тобто нічого ще не прийнято.
Якось так
Інформацію Шкарлета про це можна подивитися тут: https://youtu.be/vxxU40wfACk?t=634
Коментувати
Ігор
Це получається, що діти з недореспублік: лнр, днр та кримського півострову, які навчаються у нас в Україні, а їхні батьки мобілізовані кацапами та воюють проти ЗСУ будуть учитись у нас на бюджеті?!
Анастасія
Для Ігор: не «получається», а «виходить», не «учитись», а «навчатись». Після батьки - кома, після ЗСУ - кома. Вивчить українську. Дякую. А ви гадаєте, що люди які опинились під окупацією після 24/02, то вже не українці? Все: відхрестились? Через таку думку і відбуваються розколи у суспільстві
Коментувати
Сергій
Навіщо? Чи це слова вибачення з боку влади, яка просрала ці території? Але тоді треба відміняти ЗНО в принципі, оскільки його результати ніяк не впливають на те, за якою формою навчається студент, головне бути зареєстрованим на березі Азовського моря.
Якось так
А, що у нас в країні десь візьметься купа вакантних бюджетних місць? І стипендіальний фонд збільшать?
Галина
Для Якось так: це точно. і на тих, хто зараз є коштів не вистачає. Урізали субвенцію на наступний рік. А тут раптом давайте переведемо тих, хто сам прийняв рішення вчитись за гроші, бо не зміг вступити на бюджет, а йти в пту та вчитись безкоштовно там - не захоів!
Коментувати
Студент
Де конкретно можна побачити цю постанову? Бо усюди лише новина, а не сам документ
Якось так
Для Студент: ця постанова лежить поряд з широко розголошенню серпневою постановою "про виїзд чоловіків за кордон під заставу в 200 тисяч" ;) А якщо серйозно, то це міністерство останнім часом забагато розповідає про щось зроблене / прийняте. А потім його ніде немає.
Коментувати
Чи "І буде правда..."Т.Шевченко?
Українська судова система покриває вбивцю батьків 4 дітей. Під Києвом п’яний депутат убив батьків чотирьох дітей: винуватець на волі та їздить за кермом https://news.obozrevatel.com/ukr/society/pid-kievom-pyanij-deputat-ubiv-batkiv-chotiroh-ditej-vinuvatets-na-voli-ta-izdit-za-kermom.htm