Чи має майбутнє науковий консалтинг в Україні?
PR

У чому полягає роль компанії-посередника та які послуги користуються найбільшою популярністю

Чи має майбутнє науковий консалтинг в Україні?

Консалтинг як форма посередництва присутній майже в усіх сферах діяльності людини: політиці, страхуванні, банківській справі, будівництві, готельно-ресторанному бізнесі. На сьогодні в Україні активно розвивається й ще один вид консалтингової діяльності – наукова.

На жаль, у деяких дослідницьких колах побутує думка, що такий вид послуг порушує публікаційну етику та суперечить їй. Однак ця позиція не має нічого спільного з реальним станом речей. Адже роль наукового консалтингу полягає саме в наданні якісних консультаційно-публікаційних послуг і ніяким чином не відкидає реального значення вченого та його роботи.

Тож варто докладніше розглянути феномен наукового консалтингу, функції компаній-посередників та розібрати, для вирішення яких питань найчастіше залучають подібного роду спеціалістів.

Науковий консалтинг та його еволюція

Посередництво у сфері науково-публікаційної діяльності в Україні почало користуватися більшою популярністю у зв’язку зі встановленням на законодавчому рівні необхідної норми щодо кількості наукових статей, розміщених у виданнях міжнародних наукометричних баз даних.

Для реалізації таких наукових цілей як присудження наукових ступенів, присвоєння вчених звань, підняття рейтингу наукових організацій та дослідників, що там працюють, отримання грантів та фінансування, – необхідна публікація в Скопус чи Web of Science декількох наукових статей.

Українські вчені загалом демонструють позитивну тенденцію в цьому питанні.


Джерело: наукометрична база даних Scopus станом на 22 вересня 2022 року


Джерело: наукометрична база даних Web of Science станом на 22 вересня 2022 року

Усе частіше для того, щоб успішно опублікувати наукову статтю в Скопус чи Web of Science, українські вчені звертаються за допомогою компанії-посередника. Адже власноруч підготувати дослідницький матеріал, який відповідатиме всім вимогам рейтингового наукового видання, вкрай складно.

У контексті цього розглянемо, з яких етапів складається співпраця дослідника з профільною компанією у сфері наукового консалтингу.

Яку роль відіграє компанія-посередник?

Журнали Web of Science та Scopus публікують виключно якісний рецензований матеріал, що проходить складну систему перевірки. Доброчесні компанії-посередники співпрацюють з авторами від моменту оцінки ступеня необхідних доопрацювань і аж до індексації статті.

Усі етапи такого виду співробітництва можна поділити на:

  • Проведення аудиту. На цьому етапі спеціалісти в галузі наукового консалтингу оцінюють Ваш науковий матеріал та встановлюють ступінь його актуальності, новизни, унікальності, а також яке значення він матиме для міжнародного наукового товариства.
  • Структурування та редагування. Для того щоб успішно опублікувати статтю в Скопус або Web of Science, варто насамперед зважити на її формат. Вона обов’язково має відповідати структурі IMRAD. Також варто звернути увагу на стиль цитування та оформлення списку використаної літератури. Адже некоректне покликання на інших дослідників може прирівнюватися до запозичення або ж академічного плагіату.
  • Переклад та пруфрідинг. Стаття в Скопус та Web of Science має характеризуватися високоякісним академічним перекладом на англійську мову. В іншому випадку дослідницьку думку автора можуть некоректно трактувати. Крім цього, у публікацій, які якісно перекладені з урахуванням профільної термінології, вищі показники переглядів та цитувань. Тому на цьому етапі варто залучити професійних перекладачів та носіїв профільної іноземної мови.
  • Вибір видання для публікації. У глобальних наукометричних базах даних індексуються тисячі наукових видань. Варто провести глибинну аналітику для вибору того, що найбільше відповідає саме Вашому науковому матеріалу. Це під силу спеціалістам сфери наукометрії. Вони володіють відповідними компетенціями для комплексної оцінки основних показників журналу, їхньої динаміки, а також безпомилкового виявлення ознак недоброчесності видання.
  • Ведення комунікації з представниками наукового журналу. Кожному вченому варто звернути увагу на аспекти комунікації з представниками наукових видань, що індексуються в Web of Science та Скопус. Журнали, у контексті публікаційних зборів, можуть використовувати локальні банківські чи фінансові системи, що ускладнює процедуру оплати. Також варто зважити на правила ділового листування іноземною мовою, формат ведення комунікації та внесення правок. Розібратись у цьому допоможе відповідний фахівець сфери наукового консалтингу.
  • Індексація статті. Доброчесні компанії-посередники супроводжують наукову статтю до моменту її індексації в базі даних. На цьому етапі науковці можуть одержати звіт про обсяг виконаних робіт. Лише після індексації робота над проєктом припиняється й публікація Web of Science або Scopus зараховуватиметься для реалізації наукових цілей.

З яких питань найчастіше звертаються вчені?

Аналізуючи ринок науково-публікаційного консалтингу в Україні, можна виокремити низку найбільш популярних послуг, яким надають перевагу вітчизняні вчені.

  • Публікація Скопус та публікація Web of Science стане в пригоді вченим у контексті отримання наукових звань, ступенів, фінансування та підвищення авторитетності дослідника.
  • Робота з цитуванням та підвищенням індексу Гірша» в Scopus і Web of Science сприятиме збільшенню наукової репутації вченого, забезпечить його входження до складу дисертаційних та наукових рад, редколегії наукових видань. Крім цього, часто в дослідників виникають труднощі при роботі з платформою Google Scholar. Вони можуть стосуватися як технічних нюансів функціонування сервісу, так і популяризації дослідницьких матеріалів й збільшення необхідних наукометричних показників. Тому набуває популярності послуга підвищення показників цитування та індексу Гірша в Google Scholar.
  • Також необхідно відмітити, що українські дослідники не нехтують можливістю співробітництва з провідними закордонними науковими установами задля підвищення власного рівня кваліфікації. Воно стане у пригоді для отримання наукових звань, кар’єрного зростання, входження в склад дисертаційних рад. В умовах мінливого сьогодення дослідники надають перевагу дистанційному формату роботи з проходження міжнародного онлайн-стажування.

Отже, сфера наукового консалтингу в Україні є дуже прогресивною. Співпраця вчених та добросовісних компаній-посередників позитивно впливає на стан сфери науки у нашій державі.

Завдяки науковому консалтингу в сучасній Україні розвивається співробітництво з найбільш прогресивними країнами світу, що в свою чергу, виводить вітчизняні наукові дослідження на принципово новий, більш якісний рівень, та сприяє їхній інтеграції з європейським науковим товариством.

Освіта.ua
05.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів