Більшість студентів і викладачів за онлайн навчання

Переважна більшість студентів і викладачів бажають розпочати навчальний рік онлайн

Більшість студентів і викладачів за онлайн навчання

Переважна більшість студентів і викладачів вишів виявили бажання розпочати навчальний рік в онлайн-форматі.

Про це йдеться у результатах анонімного онлайн-опитування, що проведено Державною службою якості освіти.

У Держслужбі зазначають, що восьмеро з десяти як студентів, так і викладачів виявили бажання розпочати навчальний рік онлайн.

В анкетуванні взяли участь майже 24 тисячі респондентів з 56 закладів фахової передвищої та 46 закладів вищої освіти.

Отримані результати вказують, що переважна більшість респондентів з-поміж здобувачів фахової передвищої (78,1 %) та вищої освіти (69,4 %) готові до відновлення освітнього процесу в очній формі у 2022/2023 навчальному році. Разом із тим, майже дві третини з них мають сумніви щодо ефективності такої форми організації освітнього процесу в нинішніх умовах.

Крім того, більшість закладів фахової передвищої та вищої освіти України обрали саме змішаний (очно-дистанційний) формат роботи.

Лише кожен десятий з респондентів обох груп повідомив, що його заклад освіти новий навчальний рік розпочне в аудиторіях.

З’ясовано, що на визначення вишами та коледжами формату роботи у навчальному році безпекова ситуація у регіоні має безпосередній вплив – до вибору очної та очно-дистанційної форм навчання тяжіють здебільшого західний, частково центральний та північний регіони, де безпекова ситуація відносно сприятлива.

Заклади освіти східного та південного регіонів, де ситуація є більш складною, вбачають ефективним провадження освітнього процесу дистанційно.

Водночас більшість учасників освітнього процесу з лояльністю ставляться до дистанційного навчання, зважаючи на практичний досвід використання закладами освіти дистанційного формату під час карантину та швидку адаптацію учасників освітнього процесу до умов воєнного стану.

Освіта.ua
29.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів