МОН просить виші розпочати традиційне навчання

Керівникам закладів освіти доручено наблизити навчання до традиційного формату

МОН просить виші розпочати традиційне навчання

Міністерство освіти і науки рекомендує керівникам закладів фахової передвищої та вищої освіти розпочати освітній процес максимально наближено до традиційного формату.

Про це йдеться у рекомендаційному листі освітнього відомства до керівників закладів освіти.

Зокрема, у МОН рекомендують вишам розпочати освітній процес у новому навчальному році за очною (денною) формою здобуття освіти в традиційному або змішаному форматах.

Водночас здійснення освітнього процесу в зазначених формах має узгоджуватися з обласними військово-цивільними адміністраціями.

Також закладам освіти рекомендовано забезпечити проведення в традиційному форматі форм освітнього процесу, видів навчальних занять або виконання окремих освітніх компонентів, що не можуть ефективно та якісно бути проведені в дистанційному форматі.

У разі неможливості проведення такої частини освітнього процесу в приміщеннях закладу освіти вишам радять погодити можливість використання для цього матеріальної бази інших закладів освіти, культури або спорту.

У МОН зазначають, що провадження освітнього процесу в традиційному або змішаному форматах має відбуватися виключно у межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу.

Якщо потужності споруд цивільного захисту є недостатніми для укриття усіх учасників освітнього процесу, то навчання може бути організоване шляхом розподілу навчального часу в межах годин або змін впродовж дня, тижня, місяця або семестру.

Керівникам закладів освіти доручено забезпечити технічну готовність споруд цивільного захисту для укриття учасників освітнього процесу.

Освіта.ua
30.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Против школи ті хто не працює і сидять дома… чи дітям самим дома буде безпечніше в будинку де теж не має нормальних бомбосховищ? Чому вирішують долю інших дітей ті хто не працює, або сидять за кордоном, діти ходять до школи в Італії і Германніі, хочуть всидіти на двох стільцях. Як що не приходиш до школи то пройдення матеріалу не зарахується і здавай або екстерном або ще рік навчайся…тому так і борються за онлайн навчання ті з вище перечислених! То хто ту
Петро
Для Наталія: Як дістали вже зелені ідіоти,як наталя.Мізків немає,але щось воно пише
Коментувати
Геннадій
"МОН вимиває руки". Вибачте за помилку, смартфон виправив слово сам. Діти обов’язково підуть до школи, але ні в якому разі не раніше ніж наступного дня після закінчення війни.
Геннадій
Думаю слід починати працювати з місцевими департаментами освіти. МОН вимагає руки, перекладаючи відповідальність на місцеву владу. Хоча продовжує тиснути на директорів, начальників департаментів освіти щоб примусити до очного навчання. Підписуємо петиції та працюємо на місцях. В нас звичайний коридор визнали належним укриттям. Жах. Діймо, люди добрі!
А
Слава России бандеровцы пидоры рашка топ сосите скоро вы все помрете украинцы сосите мой писюн я ваших матерей шпрекал
А
You to the road to recovery and reinvestment act of kindness and generosity in this case is closed and the other hand the keys to recovery of the road and the road fuck ukraine
А
Правила поведінки на морозі Гаврилюком з КР з укр мови от Анни Франк в тому випадку якщо з КР біля будинку з КР з укр нар не літератури в кілько з КР біля будинку з КР з укр нар не буде кінця в тому числі з використанням з боку інших країн будь то це може бути використаний на морозі Гаврилюком з КР біля будинку з КР з укр мови от Анни
хочу в бомбосховище МОН
Шановні Ми всі чомусь забуваємо ще й про безпечність дороги до школи, до університету. Пригадайте кожен свій шлях Ви - дорслі- дбре знаєте, куди сховатись у випадку тривоги Ви всі можете супроводжувати малих дітей на навчання і до дому Ви впевнені,що залишившись саме в траспорті Вашедитя у випадку тривоги не розгубиться. А якщо знов те,що було на початку війни, усі іногородні студенти зможуть дістатися до дому. Скільки батьків посивіє втакій ситуації. Боже бережи наших дітей, нашу Україну Боже бережи світ від ідіотів
А
Для хочу в бомбосховище МОН: ты никто или нахер ублюдок я тебя в рот fuck fuck fuck
Коментувати
Тетяна
https://petition.president.gov.ua/petition/145004 петиція про заборону очного навчання .
Геннадій
JСудячи з останніх висловлювань МОН все покладе на плечі ректорів (директорів) ВУЗів та шкіл. Не дай Бог щось трапиться вмиють руки. "Ми не примушували."
Astarta
Мій ВНЗ знаходиться в Харкові, навчальний корпус на Салтівці. Питання: можливо все ж таки є сенс не наражати студентів і викладачів на небезпеку?
Галина
Для Astarta: А Ви певні що він зараз в Харкові? більшість вишів зі сходу України (в тому числі і Харкова) евакуювались в інші міста. Ви взнавли де саме Ваш виш зараз?
Коментувати
Юля Бузовська
ля-1 Вот пусть МОН и ходит в школу и детей своих пусть не забудут прихватить, а то сами попрятали своих и сидят в бункерах ,а на обычных людей ,детей плевать !
Юля
Вот пусть МОН и ходит в школу и детей своих пусть не забудут прихватить, а то сами попрятали своих и сидят в бункерах ,а на обычных людей ,детей плевать !
Беспалова Ксенія
Шановні батьки! Я розумію, що ви хвилюєтеся за своїх дітей, але життя продовжується, і ніхто не знає, коли саме закінчиться війна. Дітям, особливо молодшим, потрібна школа, потрібні соціальні контакти. Деяким батькам ні з ким залишити маленьких дітей, поки вони на роботі. Тож школи повинні працювати очно. В зв‘язку з цим, у мене є декілька пропозицій, щодо забезпечення традиційного навчання. 1. По-перше, кожного дня у дітей має бути максимум 4-5 уроків. 2. Очно мають викладатися лише фундаментальні дисципліни, такі як: Українська мова, Математика, Історія України, Фізика, Хімія, Англійська мова. Усі інші предмети мають бути переведені в онлайн формат (наприклад, можуть надаватися завдання в Classroom, чи учні можуть самостійно переглядати матеріали Всеукраїнської школи онлайн) 3. Тривалість перерв має бути скороченою, максимум - 15 хвилин. 4. Фізична культура переводиться повністю в онлайн, адже діти не зможуть бігти мокрі та роздягнені до бомбосховищ.
Геннадій
Для Беспалова Ксенія: Відомий психолог Абрахам Маслоу ще в 40-х роках розробив прийнятну досі піраміду потреб, що має 5 щаблів. Наступний щабель без реалізації попереднього не має сенсу. Так от соціальні контакти є третьою сходинкою, а безпека другою. Давайте не будемо ставити воза попереду коня. Діти безумовно повинні йти до школи, але не раніше наступного дня після закінчення війни.
Коментувати
Геннадій
Вірно було спочатку, коли заявляли що очне навчання відновиться там, де є надійні укриття що відповідають всім вимогам, інші школи працюватимуть онлайн. Так згоден. Але якщо укриттям визнали коридор, бо МОН вимагає то це комедія, яка може бути трагедією.
Геннадій
Тривога 2...3 рази на день. При сигналу тривоги ведемо дітей в укриття (я про школи) поки дійшли - відбій, повернулись в класи, знов тривога. Це навчання? І так щодня. Далі. Верхи наполягають відзвітувати про готовність сховищ, поскільки підвалу в школі немає, сховищем вважають коридор. І відзвітували про готовність. Вибачте в МОН клоуни чи придурки?
Правдоруб
Дурні придумали відмазку, щоб не вчитися: "Путін нападе". А на житловий будинок або торговий центр він напасти не може? У нас в Україні вже три роки ніхто не вчиться. Пора припиняти цей цирк і повертати студентів в університети! А кому страшно в Україні - валіть в ЄС.
Сергій
Для Правдоруб: "Правдоруб" із росботофєрми,іди за руським корабльом,розумака.
Беспалова Ксенія
Для Правдоруб: повністю підтримую! Годі вже цього псевдо-навчання
Сергій
Для "Беспалова Ксенія" Вас там ще багато в росботофєрмі,чи це один з різних акаунтів "строчить"?)))
Коментувати
Світлана
Чи там в міністерстві повністю хворі на голову? Їм мало смертей? У нашому місті нема жодного бомбосховища, яке б відповідало вимогам.І що це буде за навчання, коли діти будуть сидіти по кілька годин в холодних підвалах? Ви хочете винищити дітей? Хто відправляє дітей на очне навчання, коли іде повномаштабна війна.Як два роки під час ковіду були на дистанційному, то це нікого не хвилювало.А тепер хто знає, куди прилетить ракета? Опам’ятайтесь, поки не пізно.
Тетяна
Тобто дати можливість рашистам знищити майбутнє України? Адже, мабуть, у кожномунавчальному закладі є бомбосховище!
Тетяна
Для нас особисто проблема з житлом. Квартиру зняти нереально, тому що кілька тисяч ВПО. Гуртожиток один і тільки для особливих категорій(він маленький:один під’їзд та 5 поверхів, з яких перший поверх не житловий.) І от яким чином приступити до навчання? Ставити палатку перед університетом?
Адекват
Рашистам лишиться в інеті переглянути адреси навчальних закладів і просто лупанути, навіть розвідданих не потрібно буде.