Університетам рекомендовано розпочати навчання 15 серпня

Уряд рекомендує розпочати навчальний рік 15 серпня, за винятком перших курсів

Університетам рекомендовано розпочати навчання 15 серпня

Кабінет Міністрів рекомендує розпочати навчальний рік в українських університетах з 15 серпня, за винятком перших курсів.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 24 червня.

Він наголосив, що місцева влада має пропрацювати весь організаційний процес і очної, і змішаної форми навчання.

Міністерству освіти і науки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству розвитку громад та територій, ВЦА доручено забезпечити безпеку в закладах освіти.

За словами Шмигаля, заклади освіти на неприфронтових територіях повинні працювати.

«Це важливо, і Уряд зробить все, щоб це відбулося в безпечних умовах», – сказав Шмигаль.

Освіта.ua
24.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Я мама студента медичного університету.Я категорично проти офлайн навчання під час війни.Немає безпечного місця в Україні.Діти-це майбутнє нашої країни,ми повинні берегти її.Я не готова відправити дитину за сотні кілометрів на навчання ,де може в будь-який час бути ,,приліт’’.
Анастасія Крамарчук
Яке очне навчання ? А що робити дітям, які на даний момент просто не можуть виїхати з окупованих територій ?? Що їм робити ? Вони, відповідно, не мають права на навчання у ВНЗ . Статтею 53 Конституції України встановлено, що кожен має право на освіту. А відсутність дистанційного навчання у воєнний стан - порушення цього закону !
Лілія
Взагалі проти навчання очно ! Треба розуміти , що в будь яку хвилину можливий приліт , що навіть діти не встигнуть в те бомбосховище заховатись ! Я за те , щоб з 1 вересня навчання було , але дистанційно !
Україна
Це реально, якийсь план геноциду, кидати під такий ризик дітей та студентів, питання відколи це так, почали переживати за освіту на навчання дітей? Навчання у серпні? Яка економія? Якщо ви так дбаєте про дітей - то залиште їх в спокої, і не пхайте в свої брудні ігри, чи батьків зовсім за дурних маєте?
Геннадій
Петиція не діє. Про дистанційне навчання до закінчення війни вже зібрали. Президент по суті відхилив, пославши дітей під ракети.
Наталя
Потрібно збирати петицію поки не пізно.Вчора крилата прилетіла в інститут в Миколаєві.Житя наших дітей важливіше за все,вони кидають де є скупчення мирних людей.Під час війни очне навчання ,як ті діти мають вчитися,навіть якщо і є укритя .Ні ,ні,ні ми на очне навчання не підемо навіть ,якщо прийдеться лишити.Хоча для нашої дитини мрія з дитинства,ще раз повторюся життя найважливіше,але стереженого Бог стереже.
Олександр
Один шлях, позов до суду! Інакше цих довбнів радянських не зупинити, бо петиція навряд на них подіє. Бо ректори багатьох Вишів вже взяли "під козирьок", безумні! Мають надію що до них не прилетить?
Станіслав Вікторович
Що дадуть ці 15 днів? У школах немає опалювального сезону? Закінчення практики наприкінці липня, 15 днів на відпочинок - нормально? Україна - кандидат на вступ до ЄС, ви можете собі уявити, щоб у якійсь країні ЄС під час війни відбувалося офлайн навчання? Хто стане тією першою жертвою, куди прилетить і усі будуть дуже стурбовані, плакати і ставити свічки, і після чого включиться здоровий глузд та переведуть на онлайн? Ви згодні ставати такою жертвою? Кому це вигідно і заради чого? Може, в СБУ спитати? А може колективний позов скласти? Кабміну варто б схаменутись та прийняти адекватне рішення, доки ще не пізно. Ну і так, поширюємо і підписуємо петицію: https://petition.president.gov.ua/petition/145004
Ліна
Для Станіслав Вікторович: все вірно ви написали, це план колаборантів, і куди дивиться СБУ, схоже в освіті щурі завелися.
Коментувати
Валерія
Це жах. В мене тільки-но закінчилась сесія, я що, не маю право на відпочинок на 3 місяці? Плюс війна, люди втомлені, а тут оком не мингеш як новий навчальний рік. Ще й офлайн. Це ж капець як круто їхати на пари 15 грн туди 15 назад, а як тривога то що? Просиджувати штани в укритті, не вдома? Коли був ковід то всі пісялись з тим дистанційним, виходить що війна менш страшна ніж ковід)))
Надя Корсун
Для Валерія: а якщо це їхній план по геноциду? Ну як ще це можна назвати. Був коронавірусу - тільки дистанційно все, а тут війна і давайте всіх вироком на навчання, щоб жертв було більше
Петро
Ви ростете, як овочі. Без спілкування, без реальності. Вам ідіотам завжди щось на заваді розвиватись, то ковід, то війна. Краще просто тиснути на кнопки все життя і шукати винних
Петро
Для Петро: петя,іди в дупу,недоумок
Коментувати
Ліза
Під час війни заборонено скупчення людей. Яке змішане навчання. Тільки дистанційне.
Володимир
Для Ліза: Все правильно,сьогодні росія вдарила двома ракетами по торгівельному центру.Багато загиблих А в університеті об’явили,що очне навчання 16-го серпня..Сука,не вистачає вже матюків!
Коментувати
Андрій
Посилання на петицію про заборону офлайн навчання під час воєнного стану https://petition.president.gov.ua/petition/145004?fbclid=IwAR0oSqTsWiEPY6VYazdbdEmS9WFY9Azfc47fprQttsqve9nHZyN35pgTmDY
БОЙ
Для Андрій: Эту петицию невозможно нормально подписать, ибо требует ключ в "Дие", даже через банк не проходит, ибо криворукие спустя 3 года ковида так и не наладили авторизацию без ошибок системы.
Коментувати
Катя
Ви знущаєтесь над молодим поколінням. Кажете, що це майбутнє наше, а самі хочете їх вгробити.
Жанна
Дистанційне навчаня з вересня! Ніяке офлайн, в Україні війна, чи я пропустила момент, коли вона закінчилася??!!!!
Сергей
А у нас есть хорошие и надёжные противоракетные системы которые обеспечат 100% защиту всей области? Прилетит в учебное заведение, пригонят сми и будут показывать ещё 1000 окрававленых детей, виноват конечно будет Путин, будут просить усилить санкции, ещё побольше оружия, и дальше воевать и вешать нам лапшу о победах, так как идёт война на истощение.
за(с)мучений вчитель
Для Сергей: а я пам’ятаю, як у мирний час в Одесі загинули діти в гуртожитку під час пожежі. винних шукали довго.... в кінці кінців винним був завгосп.... бо він не забезпечив безпеку електрообладнання гуртожитку.... то було в мирний час.... а зараз....
Коментувати
Психолог
Як сказав спостережливий психолог, мурашки, коли руйнують їх мурашник, спасають свої яйця. І керуються вони індивідуальними інстинктами, а не розумом або рекомендаціями головного мурахи, яких в них немає. Більше того, мурашки прокладають шлях один одному, позначаючи цей шлях, щоб спасти або прокормити інших. Мурашки приховують свої яйця поряд з зруйнованим мурашником, а не несуть їх до іншого мурашника на велику відстань. В своїй хаті, навіть зруйнованій не дай бог, своя правда і безпека! Мурашки не можуть захищатися і думати, а студенти - це велика сила, якою не можна зловживати.
Меліса
Крч, я поняла шо в тій Верховій Раді, сидять одні не нормальні, адже не розуміють, що в нас війnа, яке може бути навчання очно ще й для студентів в серпні, ви шо? рашка і з ????, думають аби раket запустити більше сюди, а не віддихати..
Alina Gryber
Я фігею, мало того, шо сесія закінчується 27 червня, то ще навчання може бути з 15 серпня, нєт. Подумайте свої банком трохи, чуваки, які сидять в тій Раді, не тільки ???? протирати, а й шось логічне придумайте, як от дистаційка з 1 вересня і все.!!!
Олена
Для Alina Gryber: Згодна. Навчання з 1 вересня дистанційно!!!
Коментувати
Ліза Руданська
Шановні, ті що в освіті, розгляньте закон чи щось типу цього, щоб навчання було дистанційним, за для безпеки дітей і студентів. І ніяке навчання з 15 серпня чи з взагалі в серпні. Навчання нехай, буде з 1 вересня дистанційно.
Ліза Руданська
Шановні, ті що в освіті, розгляньте закон чи щось типу цього, щоб навчання було дистанційним, за для безпеки дітей і студентів. І ніяке навчання з 15 червня чи з взагалі в серпні. Навчання нехай, буде з 1 вересня дистанційно.
Олександра
А можна канікули нормальні? Місяць ненавчання на початку війни потрібно було швидко компенсувати, через що травень і червень перетворилися у гонку. Навчання у нашому виші з урахуванням літньої практики завершиться у липні. А ви пропонуєте ще й вийти у середині серпня? Ще й очно? Ви не передбачаєте можливих забастовок і повного ігнорування навчального процесу як наслідок? А те, що людям безпека важливіша за корочку університета? А Вы не думаєте, що за проживання у деяких гуртожитках платиться за рік (від вересня-до вересня), як це врегульовуватиметься? Яке можливе очне навчання з урахуванням того фактору, що загроза ракетного удару є в кожній області, а бомбосховищь навіть на половину студентів вишів не вистачить? Навчатись в своєму звичному безпечному місці онлайн, чи в тисняві і духоті підвальних приміщень вишу офлайн, створюючи собою класну ціль для влучання ракети? Иаю надію, що це питання ще переглядатиметься і ВУЗи матимуть змогу коригувати початок навчального року на свій розсуд