МОН надало рекомендації вишам щодо завершення року

Міносвіти рекомендувало для студентів невипускних курсів внести зміни до навчальних планів

МОН надало рекомендації вишам щодо завершення року

Міносвіти рекомендувало коледжам та університетам в умовах воєнного стану для студентів невипускних курсів перенести частину освітніх компонентів на наступний навчальний рік або в разі крайньої необхідності – достроково завершити 2021/22 навчальний рік.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти та науки.

Так, у Міносвіти рекомендували для здобувачів освіти невипускних курсів внести зміни до індивідуальних навчальних планів.

«Шляхом ухвалення рішень про перенесення частини освітніх компонентів (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик тощо), які не можуть бути виконані в дистанційному або змішаному форматі або для цього неможливо створити необхідних умов з урахуванням ситуації в конкретному закладі освіти, на наступні періоди навчання. У разі крайньої необхідності вважаємо можливим достроково завершити 2021/2022 навчальний рік для цієї категорії здобувачів освіти», – зазначили у Міністерстві освіти.

Щодо студентів випускних курсів, то для них заклади освіти мають забезпечити виконання навчального плану, зокрема з урахуванням визнання результатів неформальної освіти, провести атестацію здобувачів та видачу документів про здобуття відповідного рівня освіти.

«У разі неможливості проведення атестації здобувачів у традиційному форматі провести атестацію здобувачів дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. У виключних випадках у разі неможливості здобувачем освіти оформити бакалаврську роботу провести атестаційний іспит», – рекомендували у Міністерстві освіти.

Також у відомстві нагадали, що керівники закладів освіти несуть персональну відповідальність за провадження освітньої діяльності в закладі освіти та мають надавати максимальне сприяння здобувачам освіти, які зі зброєю в руках встали на захист України.

Освіта.ua
14.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
Університет змушує оплатити навчання за весь семестр. ПІД ЧАС ВІЙНИ. У людей грошей немає на звичайне життя, а тут я повинна оплатити ВЕСЬ семестр одразу?! Дякую КУК(це якщо хтось не зрозумів САРКАЗМ). Тепер я розумію чому так хотіла піти з цього університету! Але як тут підеш, якщо тоді прийдеться оплатити ще один семестр„безплатного навчання“. Ненавиджу цей універ. Якщо хтось хотів вступати у КУК краще не псуйте собі життя і оберіть щось Нормальне, а не університет у якому щоб залишитися в гуртожитку потрібно місяць бігати за Поплавським і випрошувати к нього ну будь-ласка, я згодна жити у кімнаті з 6-8 людьми, а так якщо хтось не знає там мінімум у кімнатах 6 людей ну не враховуючи тараканів та клопів) Майже все зламане і старе(це м’яко сказано). Ну головне, що наш ректор, чи хто він там, їздить на майбаху, правда?
Галина
Для Таня: що за претензії. Ніхто Вас не примушував вступати на контракт. Виш має виплачувати заробітну плату працівникам, оплачувати енергоносії, протипожежні та охоронні заходи. Вони це роблять за Ваші гроші.
Коментувати
Тетяна
А как детям последних курсов мед институтов?Как с уроком 2 .наш Харьков разрушен.Многие дети работают,оказывают помощь.Как быть?
Лера
Добрый вечер,Если инстут разрушен,нам выдадут диплом бакалавра просто так всем курсам?
Анастасия
Для Лера: якщо читати уважно то можна зрозуміти, що замість захисту диплому буде іспит
Коментувати
Наталія
Перепрошую, чи могли б ви із заставки прибрати зображення Поплавського. Він дескримінував себе, як педагог.
Оксана
Я думаю,якщо є можливість студенту здати сесію дистанційно,то потрібно скласти іспити.Якщо такої можливості немає,тоді відтермінувати.
Галина
Для Оксана: це залежить не від студентів, а від спеціальеостей і місцезнаходження вишу. Навряд технічні виші, особливо ті, які знаходяться в Києві та Харкові, можуть забезпечити навчання студентів
Коментувати
Люда
Я так розумію дпа для 9 класу скасували в цьому році? Чи знову щось змінилось ?
Василь
Для Люда: Так, скасували.
Коментувати
Інна
СКАСУВАТИ зно цього року це правильне рішення, я розумію що є вчителі які переживають за репетиторство, але безпека дітей має бути пріоритетом номер один.
Петро
Все правильно роблять, плюс цього року потрібно СКАСУВАТИ зно, як в умовах обстрілу житлових кварталів діти будуть знаходитись в містах?
Інна
Яким чином можна дистанційно проводити атестацію випускників, якщо у студентів немає доступу до інтернету? Як за таких умов студент може готуватися до екзамену? Може краще все це відтемінувати?
Boss
Для Інна: "Все" відтермінувати, тому що у "всіх" немає доступу до інтернету? Ви за всіх тут розписалися?
Анна
Навіть якщо не всі , як ви сказали , то більшість . Дуже багато переїхали до сіл , а там Інтернету з великою вірогідністю може не бути . Ті хто залишилися у містах у такій ситуації у такій самій ситуації .
Коментувати
Випускник
А яке рішення щодо магістерських робіт? и можливо замінити теж на атестаційний іспит?