Створено сервіс із формування разових рад для захисту PhD

Інформаційний ресурс має забезпечити прозорість формування разових рад із захисту ступеня PhD

Створено сервіс із формування разових рад для захисту PhD

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти запустило інформаційний ресурс, який має забезпечити прозорість формування разових рад із захисту ступеня доктора філософії.

Як повідомили у НАЗЯВО, нова процедура присудження ступенів передбачає, що здобувачі ступеня PhD, отримавши висновок про наукову новизну свого дисертаційного дослідження, мають звернутись до вченої ради закладу, де вони завершили навчання в аспірантурі, з проханням створити разову раду для захисту.

Така рада має складатися з п’ятьох вчених з науковими ступенями, у кожного з яких є публікації з тематики дисертанта: три члени ради – науково-педагогічні працівники цього закладу вищої освіти або наукової установи, і два –опоненти з інших закладів.

Відповідно до листа-роз’яснення НАЗЯВО, інформація про склад разової ради, зокрема про компетентність її членів в оцінюванні цієї конкретної дисертації, подається до інформаційної системи агентства у вигляді документів в електронній формі, згенерованих засобами інформаційної системи, на які накладається електронний підпис уповноваженої посадової особи закладу.

Якщо впродовж 30 днів після оприлюднення відповідної інформації на сайті Національного агентства МОН не зупиняє раду через невідповідність публікацій її членів тематиці дисертанта, рада вважається правочинною, і аспірант може захищатися.

Освіта.ua
10.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Доктор
Але тоді фахівці МОН повинні бути суперталановитими щоб у ВСІХ випадках визначати відповідність публікацій членів ради до теми дисертації. Преважно фахівці відділів МОН не мають наукових ступенів. Виходить, у черговий раз, чиновник, причому не дуже високого рангу, буде оцінювати фахівців вищої кваліфікації на свій розсуд.
:(
Для Доктор: Ви праві, бюрократи зберігають і розширюють свій контроль над науковцями, це і на рівні МОН, і на рівні університету. Але корумповані науковці самі багато разів давали "пас" бюрократам ... Слід визнати, що в Україні наукова інтелігенція західного зразка відсутня як системне суспільне явище. Українська науково-викладацька спільнота є носієм цінностей "що начальнику бажаєте?", а не європейських академічних цінностей. Тому бюрократи й керують українським науковим "пластиліном". Хтось цікавився де зараз опоненти проФФесора януковича? Де зараз, ті, хто побачили в ньому свого колегу-проФФесора? А зараз вони на поважних посадах і з поважними титулами в офіційній українській науці. Система на їх боці ...
Коментувати