В Україні встановлять відповідальність за продаж дипломів

ВР створює передумови для більш ефективного забезпечення академічної доброчесності

В Україні встановлять відповідальність за продаж дипломів

Верховна Рада прийняла за основу проект закону щодо встановлення відповідальності за передачу академічних творів із порушенням принципів академічної доброчесності.

Законопроектом пропонується надати визначення терміну «академічний твір» та передбачити, що передача або посередництво при передачі автором (авторами) академічного твору або його частини третій особі для подальшого використання цією особою як автором є порушенням академічної доброчесності.

Очікується, що прийняття законопроекту як закону створить правові передумови для більш ефективного забезпечення академічної доброчесності. Також законопроект сприятиме формуванню дискурсу щодо необхідності дотримання основних засад академічної доброчесності в освітньому та науковому середовищах.

За словами авторки законопроекту народної депутатки Інни Совсун, відтепер продаж академічних текстів є окремим порушенням академічної доброчесності й каратиметься закладами освіти.

«Наступний крок – запровадити за нього адміністративне покарання у вигляді штрафу, аби зупинити "фабрики дисертацій" та осіб, які виготовляють академічні тексти на замовлення. Розраховую на підтримку академічного середовища та депутатського корпусу в цій ініціативі», – наголосила Совсун. 

Освіта.ua
25.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Азіза
Так і є, бо мова не про якусь там відповідальність за продаж дипломів, а про недоплачені відкати на місцях.
Нина
Интересно даже, как именно отслеживать продажу из одного вуза другому будут то? Как правило платно никто не публикует свои работы, а бесплатно оно валяеться максимум в архиве Вуза там какой-то период, а потом выбрасывают это все. Из области проверить всех на плагиат поголовно. Преподам не так много платят за основную работу, а отслеживать написанное Васей Пупкиным в 2008 году какую-то работу и подавно не станут.
Пишу диплом,курсовую, диссертацию.
Совсун, не мешай зарабатівать мне деньги мозгами!!!! Ті моих детей кормить будешь???? Не лезь в мой бизнес!!!! Чего захотела!. Пока есть покупатель, всегда будет продавец!