НАН долучиться до створення Президентського університету

МОН та Національна академія наук домовилися об'єднати зусилля для розвитку проекту

НАН долучиться до створення Президентського університету

Міністерство освіти і науки та Національна академія наук домовилися об'єднати зусилля у напрямку розвитку проекту «Президентський університет».

Відповідний меморандум підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом та президентом НАН Анатолієм Загороднім.

За словами міністра освіти, консолідація зусиль дасть позитивний результат на шляху до створення потужного університету, який стане точкою перезавантаження системи, розробки нового підходу до пошуку й продукування знань, а також підготовки кадрів.

У Міністерстві освіти зазначають, що меморандум окреслює сфери двосторонньої співпраці до 1 жовтня 2025 року щодо консолідації в поглибленні, зміцненні та розширенні зусиль у межах реалізації проєкту «Президентський університет», Концепцію якого схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів.

Також Сергій Шкарлет повідомив, що цього року було розроблено ескізний проєкт університету, проведено інженерно-вишукувальні роботи, підготовлено законопроект «Про Президентський університет».

З метою залучення найкращих українських викладачів і науковців було проведено презентації та круглі столи в Одесі, Івано-Франківську, Маріуполі, Харкові та інших містах.

Окрім того, було проведено перший раунд перемовин з іноземними донорами, тендери на підготовчі роботи та концепцію науково-технологічного парку, підготовлено освітньо-наукові програми та закладено 500 млн грн у бюджет 2022 року.

Меморандум також передбачає впровадження ключових спеціальностей, які складають основу 6-го технологічного укладу: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні технології, новітні енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.

Освіта.ua
24.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прометей
Куча вітчизняних університетів, є і гарні… Але всі, без виключення, мають слабку матбазу. Треба 7-8 визначити дослідницькими : інфо, енерго, економ, оборона, агробіо, здоровя… Вкладати треба в них!!! Системно і комплексно. А один універ- фата моргана.
nnp_nnp
В когось з коментаторів на цьому сайті бачив пропозицію відкрити філію Президентського університету в Коростені. Окрім жартів, Коростенський район має колосальний потенціал для промислового та технологічного розвитку, існує необхідність доступної підготовки кадрів на місці, що змогли б цей потенціал реалізувати.
nnp_nnp
Для nnp_nnp: наприклад, на базі Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України в с. Грозино Коростенського р-ну, там навіть ціла багатоповерхівка недобудована є, всі вмістяться...
Світлана
Чудовий жарт про Коростень ) Дуже смішно )
399
Для nnp_nnp: відкрити філі. Президентського університету в Коростені, а ще й в Солотвино, Раві-Руській, Новоград-Волинському та інших великих портових містах.
Коментувати
Ш
Ой, брехня... тобто казка для людятини про ще одного занадто дорогого, веселого і щасливого балакучого надувного ослика після каденції коміка.