Українські виші впровадять програму з IT-підприємництва

Упродовж 2022 року понад 50 українських університетів впровадять освітню програму з IT-підприємництва

Українські виші впровадять програму з IT-підприємництва

Партнерами проекту є Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України.

Планується, що основам продуктового IT протягом наступних п'яти років навчатимуть 60 тисяч українських студентів.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що за орієнтовними розрахунками, одна людина в продуктовому IT генерує в 76 разів більше доходу, ніж середньостатистична працезайнята особа в Україні. Навіть якщо 1% студентів, які опанують курс, розпочнуть кар'єру в продуктових компаніях або заснують власний стартап, це згенерує мільярди гривень в економіку через додаткову вартість цифрових продуктів.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, ринок IT в Україні постійно зростає.

«Зʼявляються нові компанії, масштабуються наявні — це хороші тенденції. До того ж Мінцифри створює додаткові стимули від держави, щоб збільшити частку IT у ВВП країни до 10%. Незабаром ми запускаємо проект Дія Сity та Фонд Фондів. Але в таких умовах темпи та якість підготовки ІТ-спеціалістів не задовольняють попит. Разом із МОН ми вже працюємо над реформою IT-освіти та вдячні всьому соціально відповідальному IT-бізнесу, який співпрацює з нами заради спільної мети», – підкреслив міністр.

Освітня програма буде запропонована студентам других-третіх курсів, які навчаються як на технічних, так і нетехнічних спеціальностях. Вона має надихнути молодь, дати уявлення про те, як функціонує IT-бізнес, та підготувати компетентні кадри для українського IT-ринку в цілому.

Студентам запропонують практичні заняття, лекції, microlearning-блоки, бізнес-симуляції, роботу над реальними кейсами компаній. Найкращі студенти отримають менторську підтримку від провідних фахівців продуктового IT.

На пілотному етапі доступ до курсу отримають студенти Київського національного економічного університету, Національного авіаційного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету «Чернігівська політехніка», Одеської юридичної академії та факультету інформатики Київського політехнічного інституту ім. Сікорського.

З вересня 2022 року курс планують розширити на більш ніж 50 закладів вищої освіти по всій країні. Допомагати з онлайн-адаптацією курсу буде студія онлайн-освіти EdEra.

Освіта.ua
14.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів