Для випускників училищ створюватимуть центри кар’єри

Міністерство освіти рекомендує закладам професійної освіти створювати центри кар’єри

Для випускників училищ створюватимуть центри кар’єри

Міністерство освіти рекомендує закладам професійної освіти створювати центри кар’єри, які сприятимуть працевлаштуванню випускників.

Очікується, що центри кар’єри допомагатимуть молоді знайти першу роботу, а також адаптувати знання та вміння до потреб ринку праці.

За словами заступника міністра освіти Ігоря Гарбарука, найважливішою функцією центрів кар’єри має стати аналіз ринку праці, зокрема можливостей, які він пропонує, та вмінь, які потрібні для успішного працевлаштування.

«Центри мають допомогти учням не тільки знайти свою майбутню роботу, але й підготуватись до початку кар’єрного шляху. Однак осередки зможуть досягти мети лише за міцної співпраці закладів професійної освіти з роботодавцями та місцевою владою. Ми закликаємо місцевих управлінців і бізнес проявляти ініціативу та долучатись до розвитку центрів кар’єри», – зазначив Гарбарук. 

Основними функціями центрів кар’єри є організація та проведення консультування учнів і випускників профтехів, розвиток підприємницької ініціативи, інформування молоді про основні тенденції ринку праці та вимоги роботодавців. 

Планується, що центри будуть вивчати динаміку попиту на відповідні професії та формувати рекомендації для керівників закладів щодо державного та регіонального замовлення. Також вони співпрацюватимуть з підприємствами та організаціями для отримання об’єктивної оцінки якості підготовки учнів профтехів.

Освіта.ua
03.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vizavi
Тупа совкова ініціатива.Не центри кар’єри потрібні сьогодні для популяризації профосвіти, а реорганізація усієї цієї системи,зорієнтованої на безкоштовну соціальну подачку,а не випуск сучасного спеціаліста високої кваліфікації. Найкраща профорієнтація-це відгуки наших задоволених і працевлаштованих випускників коледжів,ПТУ,ВПУ,ліцеїв і т.п. У нас ще замало інститутів,які не можуть проаналізувати потреби ринку праці? Ну просто чорти беруть від невігластва монівських чиновників.Приходять нові і "начинай усе с начала". Аби гроші з бюджету роздерибанити,видно з’явилося багато звільнених і не працевлаштованих на теплі містечка чиновників.
Лариса
Центри карєри, на жаль, знаходяться в Польщі та Чехії. Тупі розмови в країні, де не розвивається економіка
Лисий
Для Лариса: Повністю Вас підтримую!
Коментувати